BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 23:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 grudnia 2010, 20:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
Nowak bmw530d. mam moje 530d jakies dwa tygodnie. powedz jaki czy który to bezpiecznik i gdzie go szukać pozdrawiam i zgóry dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 15 grudnia 2010, 04:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 343
Lokalizacja: Elbląg/Bydgoszcz
Moje BMW: E39 530iA Touring
Kod silnika: M54B30
W bagażniku nie pamiętam który dokładnie ale na rozpisce będzie się to nazywało Heizstandug czy jakoś tak

_________________
Banditer Motor Wagen


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 16 grudnia 2010, 18:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
he ale poświecenie z mojej strony. byłem u mechanika i korzystając z okazji obserwowałem po zamknieciu na kluczyk pojazdu czy włączy się webasto. Po wyłączeniu silnika słyszałem tylko jego prace ok 1 minutę a potem nic wiec chyba ok. pozdrawiam. Koledzy teraz u nas jest ok -14 C i codzennie jeżdze do pracy 3 km potem stio pod pracą i wracam do domu znowu 3 km i sporadycznie do sklepu, wychodzi że pali 13 litrów może wiecej czy to normalne w zimę??? Czy to te webasto tyle pije???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 17 grudnia 2010, 19:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: KrakĂłw
he ale poświecenie z mojej strony. byłem u mechanika i korzystając z okazji obserwowałem po zamknieciu na kluczyk pojazdu czy włączy się webasto. Po wyłączeniu silnika słyszałem tylko jego prace ok 1 minutę a potem nic wiec chyba ok. pozdrawiam. Koledzy teraz u nas jest ok -14 C i codzennie jeżdze do pracy 3 km potem stio pod pracą i wracam do domu znowu 3 km i sporadycznie do sklepu, wychodzi że pali 13 litrów może wiecej czy to normalne w zimę??? Czy to te webasto tyle pije???
Webasto spala około 0,45l ropy na godzinę a jak jedziesz tak małe odległości to silnik przy ujemnych temperaturach jest zimny - spalanie 13l jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 17 grudnia 2010, 19:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: KrakĂłw
daniel20 napisał(a):
he ale poświecenie z mojej strony. byłem u mechanika i korzystając z okazji obserwowałem po zamknieciu na kluczyk pojazdu czy włączy się webasto. Po wyłączeniu silnika słyszałem tylko jego prace ok 1 minutę a potem nic wiec chyba ok. pozdrawiam. Koledzy teraz u nas jest ok -14 C i codzennie jeżdze do pracy 3 km potem stio pod pracą i wracam do domu znowu 3 km i sporadycznie do sklepu, wychodzi że pali 13 litrów może wiecej czy to normalne w zimę??? Czy to te webasto tyle pije???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 20 grudnia 2010, 17:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 213
Lokalizacja: Ostrów Maz
Moje BMW: E34
Kod silnika: m60B40
Witam . Podłączę się do tematu . mam swoją Becie 2 tyg . z tego co wiem to ori webasto powinno mieć pilota albo ( i ) sterowanie w kompie jak ktoś ma 2 by to jakoś ustawiać .Ja mam tylko 1 kompa i to małego w zegarach a może mam i w radiu , ale raczej nie . Widziałem ze dwa razy jak mi dymek z pod zgaszonego auta leciał ale teraz jest cisza . głównie chodzi mi o o ten wątek z Pilotem i kompem . Czy jechać gdzieś do serwisu webasto i się tam do pytać co i jak . mam taki u siebie w mieście .

_________________
Jeśli stać Cię na Bmw to po CI GAZ

Moja V-czka



E60 którego już nie ma


Moje Byłe E36



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 07:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
Witam. Ktoś już pisał ale nie moge znaleźdz posta, że jak w=klimatronic weźmiemy na 16 C to wtedy webasto nie uruchamia się. Cos w tym jest dziś rano jechałem do pracy i kiedy dojechałem z Ciekawości włączyłym klime na ok 18C i od razu usłyszałem jak włączyło się webasto. Widziałem, że silnik dośc szybko się nagrzewa chyba tak samo jak jest włączone. Moje pytanie: Czy jak mam na 16 C to webasto niechodzi ale czy dogrzewa silnik, czy poprostu chodzi o to że silnik zawsze dgrzewa a jak podkręce temp to wtedy grzeje w kabinie???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 21:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
harnas621 napisał(a):
palec216 napisał(a):
mhelenm napisał(a):
palec216, witaj mozesz dac mała podpowiedz gdzie taki filterek od webasta sie znajduje:)???

filterek od weba sto nie ma takiego. Ja wymieniłem pompkę paliwa od weba sto, jest ona koło pompy paliwowej po progiem kierowcy po osłona plastikową, ale to nie to , u mnie po wymianie filtra paliwa było ok do czasu i potem pizda, ale kolego do wymiany poszła świeca żarowa i teraz śmiga weba sto jak ta lala .


Agregat weba sto się włączał leciały zimne spaliny jak położyłem rękę po wydech spali i co zaraz się wyłączał i tyle po wymianie świecy żarowej jest ok

zapodaj prosze gdzie kupiles owa pompke i swiece i jakie koszty tego

http://allegro.pl/pompa-wody-org-vw-aud ... 17405.html tu jest pompka wody a u mnie jeszcze do wymiany poszedł czujnik płomienia http://allegro.pl/webasto-czujnik-plomi ... 01817.html jutro wrzucę fotki :D
dziękuje dla podol-a :super:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 stycznia 2011, 16:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
jeżeli przy diagnozie webasta programem INPa wyskoczy , że uszkodzony jest czujni płomienia to trzeba kupić coś takiego Obrazek

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 38
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: E 39 3.0i
palec216 napisał(a):
mhelenm napisał(a):
palec216, witaj mozesz dac mała podpowiedz gdzie taki filterek od webasta sie znajduje:)???

filterek od weba sto nie ma takiego. Ja wymieniłem pompkę paliwa od weba sto, jest ona koło pompy paliwowej po progiem kierowcy po osłona plastikową, ale to nie to , u mnie po wymianie filtra paliwa było ok do czasu i potem pizda, ale kolego do wymiany poszła świeca żarowa i teraz śmiga weba sto jak ta lala .


Agregat weba sto się włączał leciały zimne spaliny jak położyłem rękę po wydech spali i co zaraz się wyłączał i tyle po wymianie świecy żarowej jest ok

U mnie ten sam objaw zauważyłem że pod progiem kierowcy dmucha tylko chlodnym powietrzem zaraz po uruchomieniu zimnego silnika przy minusowej temp więc jak koleżka pisze do wymiany swieca płomieniowa też musze sie za to zabrac ale to juz jak sie ociepli :) a co do przycisku (rest) to tak jak juz pisałem w innym post , w pierwszych 10 sek jescze dmucha ciepłym pozniej juz chłód i pytanie czy za to odpowiada własnie ta pompka obiegowa przy webasto ????

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/c46 ... 7d7e1.html Po co jeździc na ręcznym jeśli można wstawiac w piz......;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 9 czerwca 2011, 08:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 358
Lokalizacja: Czaplinek
Moje BMW: E36
Kod silnika: M57n
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136134
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133072
Były sedan
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123225
Pierwsze 328i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91224
Witam wszystkich. Odświeżę temat, ponieważ stałem się szczęśliwym posiadaczem czarnej e39 530d touring i mam problem ;) Mam webasto dogrzewające silnik bez sterowania, problem tkwi w tym że załącza się ono po każdym otwarciu drzwi, klapy, z pilota, z kluczyka o każdej porze dnia i nocy i w temperaturach nawet +30'C :P Nie lecą spaliny pod spodem i nie wygląda na to żeby ono grzało tylko jakby sama pompka się włączała lub jakiś wiatrak. Co może być przyczyną ? pompka paliwa ? świeca? sterownik ? jest to troszkę uciążliwe ponieważ jak czyszczę auto i otwieram drzwi zamykam to aku zdycha ;/ Będę wdzięczny za pomoc. Dodam tylko że nie mam navi i climatonica :kwasny: Pozdrawiam

_________________
Oceń moje śmigło ;)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133072

Było: e30 320i, e36 325tds, e36 coupe 320i, swap 328i e36, e39 m57d30, e30 m50b25nv, e36 sedan m52b28, e30 s50b30US
Jest: e32 740iL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 18:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Nowak_BMW530d napisał(a):
W bagażniku nie pamiętam który dokładnie ale na rozpisce będzie się to nazywało Heizstandug czy jakoś tak



Standheizung :D .Pzdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e39
Kod silnika: 163KM w dizlu
brawa dla archeologa :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 3 grudnia 2013, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Emmanuel napisał(a):
brawa dla archeologa :super:




Olisadebe Ty takim slabym "dizlem" smigasz??????? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 22 kwietnia 2014, 06:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
u mnie tez chodzi webasto caly czas nawet przy wysokich temp a po wylaczeniu wystarczy zlapac za klamke i zalacza sie na nowo nie wiem czy przypadkiem samo sie nie zalacza w nocy bo juz 2 dzien z rzedu z ana nie moge auta odpalic, padniety akumulator :( wie ktos co zrobiec zeby to sie tak nie zalaczalo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 24 kwietnia 2014, 22:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 485
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Jak webasto startuje zaraz po otwarciu drzwi, to na 99% masz uwalony sterownik.
Nie powinno się samo włączyć, dopiero jak odpalisz go z timera/pilota/po uruchomieniu silnika.
Na chwile obecną wyjmij sobie od niego bezpiecznik, znajdziesz go w bagażniku, i rozglądnij się za kimś kto sprawdza i naprawia sterowniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 5 października 2014, 19:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
pewnie problem mam ponieważ webasto działało bo przed kupnem uruchomiłem go z kompa z inpy. było odblokowane i było ok.Nastawie timer lub włączę na tryb bezpośredni na wyłączonym silniku to chodzi bez zarzutu, w okienu pokazuje sie ptaszek przy trybie bezpośrednim ale jak tylko uruchomie silnik to od razu ptaszek znika i webasto przerywa prace. Czyli niedogrzewa silnika. nie moge juz podczas jazdy włączyć trybu bezpośredniego ale iteż samo się nie włącza. dzis rano był 1 stopien i specjalnie poszedłem sprawdzić. ani samo się nie włącza ani nie moge właczyć trybu bezpośredniego. Przypominam że na postoju jak nastawie zegar lub włącze ryb bezpośredni dziala cały cykl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL