BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 12:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 21 sierpnia 2016, 11:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Leżajsk
Moje BMW: BMW 530i e39 2003
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155039
W takim razie jak przyjdzie pora na wymianę to ponownie zaleje Fuchsa 0W40 Titan Supersyn.
Jeśli chodzi o 5W40 to jaki olej byście wybrali ?
Może byc drogi (chociaż to nie jest wyznacznik) - ważne aby był to jak najlepszy wybór dla M54.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 21 sierpnia 2016, 14:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
5w40 to hc co bys nie wybral... drogi 5w40 do m54 to sredni pomysl..., jezeli nie bierze to lej 0w40 fuchsa a jak zacznie brac, to przejdz na tanszy olej typu total quartz 9000 5w40 energy i dolewaj, sprawdz sobie wtedy swiece, bo to moze byc problem uszczelniaczy tez. total 5w40 i valvoline synpower 5w40 valvoline wystarczą z tym ze total bedzie znacznie tanszy. zadnego syfu nie robi dobrze wymywa. nie jest podrabiany. jezeli masz zmienione np uszczelniacze i cisnienie sprezania ksiazkowe maksymalne a zacznie Ci jakis olej brac z 5w40 to napisz tu na forum. przetestujemy...na Twoim miejscu czesciej bym zmienial olej i filtr i zalewal tym totalem. sprawdzony juz bardzo dobrze u nas.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 21 sierpnia 2016, 16:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Leżajsk
Moje BMW: BMW 530i e39 2003
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155039
W takim razie sprawdze raz jeszcze tego Fuchsa 0W40. Jeśli będzie jakieś problem (branie, spalanie oleju, niepokojace dzwieki itp..) to zaleje Totalem 5W40 który bedzie zmieniany co 6-7 tys km. Zastanawiałem się wcześniej nad jakims Amsoilem 5W40 np. ECF Full Saps lub cos podobnego (myślałem że maja dużą przewage PAO i generalnie będzie to dobry wybór).

Dzięki za pomoc :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 sierpnia 2016, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
amsoil 5w40 ll-01 nie ma pao, 0w40 ma ll-01

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 sierpnia 2016, 23:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B25
Kupiłem e39 525i był zalany bmw twin power turbo 0w30 nie stwierdziłem dużego zużycia
Zostać przy tym czy zmienić na 0w40 czy może 5w40 myślę o valvoline albo shellu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 22 sierpnia 2016, 23:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zrobić tak jak producent nakazuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 sierpnia 2016, 06:58 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 992
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kupilem niedawno e60 z silnikiem m54b25. Przed odbiorem auto dostalo nowy olej shell 5w40. Pare dni temu zrobilem trase 1400km po autostradzie z srednia predkoscia 160 km/h. Na bagnecie nie zauważyłem żadnego ubytku. Za niedlugo wymieniam olej i nie wiem czy zostac przy 5w40 czy lepiej 0w40? Generalnie zawsze wymieniam olej co 10tys km,wiec czy musze stosowac olej longlife?

_________________
[○○[|||] [|||]○○]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 sierpnia 2016, 13:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
przema436 napisał(a):
wymieniam olej co 10tys km

Lekka nadgorliwość z twojej strony ;)
thread4 napisał(a):
zmieniany co 6-7 tys km.

A to już jest po postu wyrzucanie pieniędzy w błoto :zakrecony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 sierpnia 2016, 13:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B25
Szczurek1986 napisał(a):
Zrobić tak jak producent nakazuje ;)

Czyli dokładnie jaki bo nie mam do niej papierów czy instrukcji??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 sierpnia 2016, 16:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
0w40 tylko ma miec ll-01 bmw norme. wlewasz taki bo nie bierze nic a nie bierze bo masz z pozniejszej produkcji silnik (chodzi o uszczelniacze). oczywscie mowimy caly czas o m54 w e60

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 23 sierpnia 2016, 22:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B25
Może nie nic ale nie ma tragedii i chodzi o e39 525i koncówka 2001r. przebieg ori 220tys


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 26 sierpnia 2016, 14:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
Witam
Mam już za sobą 3,5kkm przejechanych na FUCHS-ie w tym 80% autostrada. Niestety u mnie olej się nie sprawdził i po przejechaniu 2,5kkm kontrolka się zaświeciła :( . Od startu na bagnecie było max czyli silnik pochłonął litr oleju. Jak pisałem wcześniej była też zastosowana płukanka. i drugi minus jak przydusiłem silnik np. strome podjazdy itd. przez sekundę usłyszałem szklanki... było to tylko jak motor miał naprawdę ciężko. Co do kultury pracy to mam wrażenie, że silnik jakby zaczął "bulgotać" ale słychać tylko po otwarciu maski, bo w środku na biegu jałowym autko jest cichutkie i chodzi idealnie równiutko tak, że raz nie wiedziałem czy on w ogóle działa...
Owszem uszczelka od miski nadaje się do wymiany ale poci się ona mi już od roku i na Vavoline Maxlife 5w40 miałem mniejsze zużycie oleju. NIe sadzę by przez tą uszczelkę aż litr oleju się stracił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 26 sierpnia 2016, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nalales na max i spalil 1 litr 0w40? na jakich obrotach jezdzisz po autostradzie? chyba musisz zmienic uszczelniacze jezeli faktycznie miales wczesniej na miarce max. maxlife nie lej jak chcesz 5w40 to synpower przynajmniej ale roznica bedzie niewielka miedzy synpower 0w40 a 5w40 w poborze oleju. szklank slyszysz bo olej splywa. zeby zagluszyc szklanki na cieplym to pasuje albo wymienic albo ratowac sie olejami 5w40. plukanka wyplukala Ci nagary z gory slnika. wykrec wolnym czasem swiece i zobacz czy wszystkie cylindry tak pala olej czy osad sie odlozyl.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 26 sierpnia 2016, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
Jechałem na urlop więc jazda była spokojna max 130km/h. Na miarce było max bo sam jeszcze po wymianie oleju odciagałem oleju bo było ponad. Prawdopodobnie podczas wymiany nie wszystko splyneło. Tak na marginesie pomiędzy max a min. Jest 1L tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 05:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak ale moze jeszcze w oleju jest plukanka... i jest nieco rozrzedzony olej :) a jak nie to masz do roboty uszczelniacze zaworowe. sprawdz sobie cisnienie sprezania porzadnym sprzetem. moze ktorys gar spala olej. wykrec swiece i obejrzyj.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 08:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
pawelos666 ok tak zrobię sprawdzę świece i dam znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 14:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Pawelos człowieku co ty za herezje na tych forach wypisujesz..... Później dzwonią mi ludzie i mówią że pisze taki jeden wszędzie gdzie się da że w m54 jak bierze olej to na pewno uszczelniacze.

NIE to nie uszczelniacze są powodem brania dużych ilości oleju. Przemaglowałem sporo tych silników i w każdym uszczelniacze były oryginalne i nie miały ani twardych gumek ani znacznie powiększonej ich średnicy w stosunku do trzonka zaworowego, a jeśli tak było to znaczy że trzymają olej tam gdzie powinny. W porównaniu do silników z serii N czyli np N42/46 gdzie po wyjęciu uszczelniacz ma o 1mm średnice większa a w dodatku jest plastikowy i pęka.

Od kiedy BMW wyprodukowało e36 z silnikiem M52 na pojedynczym vanosie tak do czasu ostatniego egzemplarza e60 z tym silnikiem uszczelniacze zaworowe nic się nie zmieniły cały czas są takie same i mają ten sam numer, nie było żadnej akcji serwisowej na nie ani nie było żadnej zmiany/liftu.

Następnym razem jak zaczniesz pisać jakieś głupoty to się 10 razy zastanów bo wprowadzasz ludzi w spory błąd a tym samym wpuszczasz na pole minowe a tym samym atrakcje finansowe.

żeby wyprostować temat robiłem nie jedną głowicę po uszczelce w tych silnikach i zawsze robiłem uszczelniacze z docieraniem zaworów spr szczelności etc etc i NIGDY nie zmniejszyło to spalania oleju, jak robię remont silnika i wkładamy nowe pierścienie uprzednio mierząc i honując blok silnika spalanie zawsze się minimalizuje. U ostatniego klienta spalanie oleju spadło do 0 na 15 tys km....

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 15:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Leo prawie w kazdym silniku, ktory bierze olej problemem sa stare uszczelniacze. Te auta chodza w wiekszosci na gaz. My pisalismy tez o m52 i sprawdzeniu cisnienia sprezania itd, a nie tylko o m54 i jego problemach wynikajacych z luznego pasowania, problemach z pierscieniami. Silnik m52 zazwyczaj nie bierze oleju 0w40, wiec warto sprawdzic czy to nie uszczelniacze, odma czy pierscienie. Nikt nie rozbiera odrazu silnika. Plukanka ktora zastosowal kolega sciaga nagary i rozszczelnia wszystko. Silnik jak kazdy inny i powinien brac 0,5 litra oleju, a nie kilka po plukaniu. Nie rozbiera sie silnika, tylko sprawdza czy wciaga olej i czy nie jest rozrzedzony. To robi sie jako pierwsze. Skad mozesz wiedziec w jakim stanie sa uszczelniacze w konkretnym silniku? Moze w tym przypadku wlasnie jest taki problem. Trzeba zajrzec do cylindrow, przynajmniej wykrecic swiece. Sprawdzic jak wyglada olej. Sprawdzic cisnienie sprezania z olejem i bez. Jezeli odma jest juz wymieniona a silnik jest po plukance. Przynajmniej to powinien sprawdzic kazdy przed udaniem sie do serwisu z problemem brania oleju. Nie slyszalem nigdy o m52 w e60, ale zapewne chodzilo ci o to ze uszczelniacze wystepowaly pod numerami 11342245151 oraz 11341461679 od lat 90. duzo ludzi glosi ze ~3 lata po wprowadzeniu silnika m54 zmieniono uszczelniacze na inne i że silniki te pala niekiedy 5x mniej oleju.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 16:28 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 3282
Moje BMW: e46 330Ci turbo
Kod silnika: m54b30t
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112765&start=80
Nie ma zadnej róznicy miedzy uszczleniaczami z m52 na pojedynczym vanosie ktory pracował w budzie e36 a tymi z m54 w budzie e60.

Jakie człowieku luźne pasowanie.... Wiesz wogóle jakie jest pasowanie tłoka w cylindrze w m54/52tu ( bo to wszystko to samo) ? Nie pouczaj mnie proszę o tym co nalezy a czego nie i jak diagnozować te silniki....

Nie wiem skąd wzięła Ci się taka teoria ale na pewno nie z doświadczenia i własnych obserwacji...

"Prawie w każdym silniku" widze dobrze umiesz generalizować i wrzucać wszytko do jednego worka, teraz widzę zmiana świec przerodziła się w zmianę uszczleniaczy.... Dobre : :wstyd:

Czy to m52tu czy m54 nie ma znaczenia oba silniki konstrukcyjnie prawie takie same. Co da sprawdzenie ciśnienia sprężania do tego czy winne braniu oleju są uszczelniacze? Bo ja nie bardzo widzę zależności.

Co ma dac płukanka silnika jak mamy problem z pierścieniami w tych silnika?

Ja uszczelniacze jestem w stanie sprawdzić bez dotykania silnika mam na to woje sprawdzone sposoby poparte doświadczeniem i własnymi spostrzeżeniami. A to czy winne są same uszczleniacze czy pierścienie jestem w stanie oszacować wkładając endoskop do cylindra.... ale co ja szaraczek będę Ci tłumaczył jak Ty wszystko wiesz najlepiej a ja się guzik znam :wstyd:

mam klientów którzy mają pierwsze wypusty m54 i nie palą oleju w strasznych ilościach i takich który w e60 leją litr na 2 tys.... wiec twoją teoria ma się ni jak do stanu faktycznego.

Nie będę dalej bił piany dla mnie piszesz pierdoły nie mające pokrycia w rzeczywistości i tyle ;)

_________________
e46 330CI+2JZ+DCT+wściekły królik

Polub nas na FB BMWexpert Motorsport

Odbudowa silników KLIK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Wysokie zużycie oleju w silnikach M54.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 16:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no ja tez sie guzik znam. zapewne nie trzeba robic tego co napisalem i wszyscy maja na pewno uszczelniacze swiezo po wczorajszej wymianie na elringa 403.730 czy vr, tylko kamerke wkladac do cylindra zamiast diagnozy oscyloskopem i sie upewniac ze wszystkie sa dzisiaj zdrowe. na pewno wszystkie silniki jezdza i maja cisnienie sprezania takie jak po wyjezdzie z fabryki co oczywiscie nie ma zadnego zwiazku z braniem oleju nawet jak silnik ma polowe cisnienia na 1 garze. Odme kazdy zmienial przy ostatniej wymianie oleju, a olej w silniku to kazdy ma tak gesty po ostatniej plukance ze nie ma prawa go lyknac. może i tak... kupie sobie endoskop i stetoskop i bede diagnozowal czy mam olej na tloku. ;) ps. to takie żarty Leo. Milego dnia :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 436 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL