BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 23:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 21:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Eee dlaczego nie wierzycie w ten przebieg? ... Przecież mógł już licznik przekręcić bańkę i od zera znowu biło ;)

A tak na poważnie to w e46 jest parę miejsc gdzie zapisuje się przebieg - kluczyk, moduł świateł, ECU, jakiś moduł w liczniku (?)... Dobry elektronik wymaże z paru pamięci, ale tylko nieliczni bawią się w wymazywanie ze wszystkich miejsc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 21:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
do wszystkich - dziadkowie w niemczech nie jezdza bmkami a jak autko ma okolo 10lat to tez ma okolo 200000 przebiegu to raz - po drugie jesli auto bylo przez cale swoje zycie serwisowane w bmw to przebieg autentyczny - natomiast jesli tylko przez pierwsze 4 lata to reszta jest niewiadoma - po trzecie takie auta w niemczech kupuje sie do jezdzenia a nie stania w garazu - po piate sa sposoby by za 200-250 euro tak wyczyscic systemy , ze nikt nie dopatrzy sie jaki ma auto przebieg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:21 
zadzwonilem z ciekawosci do aso. Faktycznie ostatni widoczny przebieg to 105 tys, ale ma daty z kiedy to jest, co wiecej nie ma zadnej historii serwisowej. Koles powiedzial, ze z tego rocznika rzeczywiscie moze nie byc wpisow, ale jak sobie szukalem to jednak zazwyczaj cos bylo. Pewnie najlepiej byloby zadzwonic do konkretnego aso z ksiazki serwisowej, albo z faktury i moze by bylo wiecej info.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:24 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
prawda jest taka że Niemiec nie cofnie przebiegu, bo jeżeli ma dostać mniej/więcej 500 euro za auto.. to dla niego sprawy groszowe...

Cofają Turasy i inne nacje niewiadomego pochodzenia, które zamiast sortować śmieci w niemczech, wzieli się za handel samochodami.

Napewno się da tak wymazać wszystko, ale tak jak mówiłem, że z modulu świateł to już Profesjonaliści cofają.

Zresztą zawsze przed zakupem samochodu, jak podpinasz pod kompa to jeżeli wyskocza błędy na zegarach/licznikach to wiadomo o co chodzi :D bo handlarze zapominają usuwać błędy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Najlepszym wyjściem to patrzeć na stan autka i to w jakiej kondycji jest motor oraz jego podzespoły, to wszystko zależy od tego jak ktoś dbał o auto. Spotkałem się z nie jednym dużo większym przebiegiem w aucie które chodziło o wiele ładniej jak te z o połowę mniejszym przebiegiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 256
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 53&start=0,
bylo e92 330d N57
"Eee dlaczego nie wierzycie w ten przebieg? ... Przecież mógł już licznik przekręcić bańkę i od zera znowu biło ;)" haha..myślałem że z krzesła spadne :D

"Zresztą zawsze przed zakupem samochodu, jak podpinasz pod kompa to jeżeli wyskocza błędy na zegarach/licznikach to wiadomo o co chodzi :D bo handlarze zapominają usuwać błędy :)" Takowych w swojej betce nie miałem więc coraz większe szanse na to, że przebieg mam autentyczny.Chociaż niedługo zamierzam dorobić kluczyk więc przy okazji sprawdzę, mam nadzieje że nie dostane zawału :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:45 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
Tomek-E46 napisał(a):
prawda jest taka że Niemiec nie cofnie przebiegu, bo jeżeli ma dostać mniej/więcej 500 euro za auto.. to dla niego sprawy groszowe...

Cofają Turasy i inne nacje niewiadomego pochodzenia, które zamiast sortować śmieci w niemczech, wzieli się za handel samochodami.


cofają Turcy, Rosjanie i oczywiście Polacy :kwasny:

Tomek-E46 napisał(a):
Napewno się da tak wymazać wszystko, ale tak jak mówiłem, że z modulu świateł to już Profesjonaliści cofają.


Pewnie wszystko zależy od wartości auta... Podstawowe cofnięcie robi każdy, za ok 100zł, podejrzewam że takie profesjonalne to przy autach które mają jakąś wartość ;)

Tomek-E46 napisał(a):
Zresztą zawsze przed zakupem samochodu, jak podpinasz pod kompa to jeżeli wyskocza błędy na zegarach/licznikach to wiadomo o co chodzi :D bo handlarze zapominają usuwać błędy :)


Jak ktoś jest partaczem to błędy zostawi. Mam kolegę który handluje na dużą skalę autami i cofa notorycznie, często po 300-400tyś. Na większości aut ma takie przebicie że opłaca mu się zrobić to na tyle dobrze, żeby nikt nie był w stanie tego sprawdzić... Osobiście nie kupuiłbym od niego nawet wrotek :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 22:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
kluczyk to akurat najmniej problemowy element do przekręcenia. Dlaczego ? Bo sam się uczy przebiegu po "wsadzeniu" w stacyjkę. Nie wiem z którego modułu. Jedynie warto sprawdzić pozostałe kluczyki, jeżeli są, aczkolwiek wystarczy, że na chwile były wsadzone i już mają nowy przebieg.


Tomek-E46 napisał(a):
Zresztą zawsze przed zakupem samochodu, jak podpinasz pod kompa to jeżeli wyskocza błędy na zegarach/licznikach to wiadomo o co chodzi bo handlarze zapominają usuwać błędy


Handlarz sam się nie bawi w cofanie zegarów... Przykładowo ściąga 1 bmw, 1 mercedesa, 2 VW i co, w każdym miałby umieć cofnąć zegar i mieć graty do nich? Nie. Dzwoni, umawia się na zabieg i tyle...


Inny przebieg jest normalny dla coupe w benzynie a dla diesla w kombi... To też jest bardzo proste. Każde auto ma jakiś swój cel przy zakupie - jedno ma trzepać kilometry inne wozić wygodnie tyłek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 16 listopada 2011, 23:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Przebieg pewnie cofany, jeśli oryginalny to samochód musiał być konkretnie uszkodzony i stąd niska cena.
Co do niskich przebiegów w dieslu. Mój dziadek ma 22 letniego diesla z przebiegiem ~180.000km. Moi kumple też mają Diesla, a mają koło 3-5km do roboty :). Kupili te auta, bo po prostu mało palą, a mało ich interesowało to, że więcej kosztowały.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 02:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
A jak to jest z podaniem do sądu handlarza co "świadomie ukrył przebieg auta" (czy jak to się tam fachowo nazywa) ??
Można takiego jakoś pozwać czy może sobie bezkarnie cofać wszystkie samochody na 190 tys? :luka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 09:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Hubson, pewnie, że nic mu nieudowodnisz w sądzie, dlatego się nie boja i cofają :) jak wymaże wszystko to przed sądem powie, że wcześniejsi właściciele kupili z Takim przebiegiem. Inna opcja jest jeżeli był tylko jeden właściciel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 11:21 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Jesli handlarz w ogóle jest w jakiejkolwiek umowie:) ja kupując auto w poznaniu od gościa miałem umowe z niemcem podpisaną, ryzyk fizyk. Gdyby coś było nie tak z autem to mogłem szukać wiatru w polach:) ale ponad 3lata i jeszcze jeździ ;) mój ówczesny 13latek miał 171 tys :D

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 13:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
nygus napisał(a):
ryzyk fizyk
nie, zwykła głupota
za to jest paragraf

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 13:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
becek napisał(a):
nygus napisał(a):
ryzyk fizyk
nie, zwykła głupota
za to jest paragraf

wybacz, nie wiedziałem ;)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 13:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
no pewnie, mogłeś gościa wtopić, albo sporo utagować z ceny :)
chyba niemusze Ci mówić ile jest za podrabianie podpisu i fałszowanie dokumentów :D :D

nygus, czyli zostaleś pierwszym włascicielem w PL :) ale pomyśl sobie ile osób przed Tobą mogło zrobić tak samo zanim ty podpisałeś umowe "z niemcem" :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 14:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
lepiej bo moz sie okazac , ze ten niemiec sprzedal juz do polski setki aut.....

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 14:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
Tomek-E46 napisał(a):
Hubson, pewnie, że nic mu nieudowodnisz w sądzie, dlatego się nie boja i cofają :) jak wymaże wszystko to przed sądem powie, że wcześniejsi właściciele kupili z Takim przebiegiem. Inna opcja jest jeżeli był tylko jeden właściciel
A jak nie wymazał wszystkiego, a w niemczech był tylko jeden właściciel? ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 15:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
gościu mówił że podpisał z niemcem in blanko i już. pewnie miął swoją umowe w razie w na siebie a do sprzedaży tą, dopisałem się z ojcem i przeszło w urzędach bez problemu, co do licznika, to myśle że też cofnięty, w wakacje zeszła mi farba zkiery, a zapalniczka była nówka sztuka,nawet jej nie używałem a symbol fajki zszedł... za to fotele nienaganne, teraz już gorzej wyglądają....

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 15:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
nygus napisał(a):
gościu mówił że podpisał z niemcem in blanko i już
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
a nie mowil ze ma pićset domów i 100 zon??
gdyby głupota mogla latać to zawstydziłbyś jaskółki

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwny przebieg
PostNapisane: 17 listopada 2011, 15:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Becek na jakim ty swiecie zyjesz na 100 aut sprowadzonych 95 ma umowe pisana na kolanie. To jest w naszym kraju normalne i powszechnie stosowane.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL