BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 24 marca 2013, 19:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 246
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :) & UK
Moje BMW: E61
Kod silnika: N52B25
Grzegorz76 napisał(a):
Ps. Może ktoś pomóc jak na zegarach wywołać ładowanie alternatora?

Na zegarach to znaczy na OBC? Jeżeli tak to ładowanie jest pod testem nr. 09.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 29 marca 2013, 18:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
ja kontynuując walke z wiatrakami...dziś postanowiłem podładować prostownikiem akuuu:) jeśli bedzie dobrze przez jakiś czas to ok,.,,napisze napewno...ale coś czyje ze to może byc alternator..nie raz jak sie wsłucham,...to jak by sie coś w nim wieszało taki jak by szuranie brżęczenie przez chwile....no panowie...a jak u was....



cos wymyślaliście...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 30 marca 2013, 11:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
wiec tak wstępnie...autko zachowuje sie inaczej na podładowanym akku..po rozgrzaniu ok 15km i w tym 6krzyżówkach..nie mam falowania stała wartość rpm..790
wartości z inpy to 14,30-14,45 akku..

jadnak jak włacze wszystko co możliwa....klima dmuchawa szyby, tył podgrzanie, radio na 3/4, swiastła długie. to jak by cięzko chodziło coś obroty sie wznoszą do wartości 870-900.jadnak najmniejszze obciązenie gazem auta.(patrz pedał przyśpieszania..) wacha obrotami od 600-860...po wyłaczeniu zbędnych odbiorników..obroty są tak jak wcześniej..i tylko pedantycznie sie wachają ok 1-2mm na zegarachh

pojeżdze z tym staniem i zobacze co i jak....

jednak najbliższe plany to naprawa alternatora..regulator napięcia do przeglądu..i napinacz paska....

sądy pracują prawi=dłowo...wanos tez jest ok..

martwi mnie ze po odpaleniu zimnego silnika...wartości na cylindrach 5 i 2 są rózne...

5= 0.360
2=0.540 chy to może miec wpływ....jak sie zrobi cieplej to potraktuje kontaktem wtyczki...

over....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 30 marca 2013, 12:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
luk45zek mógłbys ewentualnie sprawdzić w tescie 9 jak wyglada u Ciebie ladowanie zaraz po odpaleniu silnika.
U mnie jak odpale silnik napiecie jest rzedu 12-12,5V po chwili pomału zaczyna wzrastać do 14V i tak się potem utrzymuje , wszystko to dzieje sie na wolnych obrotach bez dodawania gazu, jak dodam gazu napiecie szybciej wzrośnie do 14V. Wydaje mi się że nie dokońca tak powinno być , ciekaw jestem jak to jest u innych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 30 marca 2013, 12:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Ja ostatnio zrobiłem test 9 i ładowanie mam na poziomie 13.8V. Zauważyłem jednak, że podczas gdy dodam gazu to przy schodzeniu z obrotów ładowanie spada do 12V i wtedy obroty spadają za nisko i pofaluje dopóki nie wyrówna się do 13.8V - zatem jakiś związek tutaj ma miejsce.
Myśli moje coraz bardziej wędrują w kierunku napinacza, który luzuje pasek w momencie schodzenia z obrotów.

Tak przy okazji, czy obroty silnika powinny stać idealnie? Pytam bo mi latają od 710-730 przy czym odbywa się bardzo szybko, że z trudem mogę odczytać tylko cyfrę dziesiętną.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 30 marca 2013, 21:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
juto też jest dziń i wykonam test 9..moje myśli tez idą do napinacza a nawet alternatora..po podładowaniu akku auto dobrze sie zachowywało a jak osiagneło temp robocza to nie zafalowało...jutro dalsza trasa to opisze co i jak wyszlo...moze akku juz wyrąbany i potrzebuje za dużo pradu..i zżera wszystkooo co ma V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 01:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 343
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57T2D30
Ja w pierwszej kolejności sprawdzę stan paska i napinacza, rolek. Czekam tylko na tę cholerną wiosnę, bo garaż mam osobno ale obiecuję Wam, że dojdę do przyczyny!! Poradziłem sobie z 2.5TDI A4, poradzę sobie i z BMW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 09:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja niedawno kupilem nowy akumulator bo stary (oryginał) padł , i nic się nie zmienilo w kwestii falowania. Pasek tez mam nowy, niedawno wymieniłem przy okazji regeneracji podstawy filtra oleju, napinacz jak na moje oko sprawny, trochę siły trzeba było użyć żeby poluzować pasek.
Piszecie panowie że przy opadaniu obrotów napięcie spada do 12V , pytanie teraz czy ten spadek napięcia wynika z niesprawności alternatora i w konsekwencji faluja obroty , czy może obroty spadają za nisko z jakiegoś nieznanego powodu i dlatego napięcie spada tak nisko. Alternator też musi mieć jakieś minimalne obroty żeby wyindukował 14V.
Czasami mam wrażenie że mojemu tak jak by powietrza brakowało , dużo pomoglo czyszczenie przepustnicy i krokowca a nawet wymiana filtra powietrza .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 14:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
niewiem czy powinno spadać do tych 12v ale ja odrazu po odpaleniu z podłączonym inpą miałem 14.4(2) i tak sie zachowuje sprawny akku ponieważ..jego pojemność jest wieksza czytaj zekomo nowsza i alternator nie musi go tak hepać...wiec na 85% u sie bie wykluczam akku..sadze ze jak by zainstalować zregenerować alternator czyli nowe łożysko i szczotki mamy kolejna rzecz wykluczoną..pozostaje kwestia pask i napinacza..moim zdaniem rolka napinacza jest samo istnie regulowana przez komputer wiec i przez regulator napiecia wieksze obciązenie musi bardziej docisnąc passek..i powiazany własnie z nim pasek...na zimnym jest bajka...u mnie tak jest..jednak jak wszystko co pracuje w silniku zaczyna sie wkoncu rozgrzewać..i taka teoria mi sie śniła....

moze jak pasek sie rozgrewa sie wydłuża..wiadomo jak wszystko co posiada facet.. :oczami:

wiec napinacz na wydłuzonym pasku czyt rozciągniętym konczy zakres pracy i voltydż na akku spada i wszystko co musi być sprawne traci ten ułamek pracy swojego napiecia..wiec komunikacja z odczytu kompa wariuje i sie gubi by potem wrócić do zadanych...

czyszczenie napewno w tym pomoże mowa o przepustnicyy..i krokowcu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 17:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Bez urazy ,ale jak komputer steruje napinaczem i regulatorem napięcia ?
U mnie przynajmniej rolka napinacza jest dociskana sprężyną , a regulator napięcia w każdym alternatoże to część wymienna i nie ma nic wspulnego z komputerem. Jedynie w niektórych samochodach kontrolka ładowania jest sterowana przez komputer (ford). Wymiana łożysk w przypadku gdy nie szymią nic nie da, co można zrobić w alternatorze to sprawdzić bierznie , diody prostownicze i ewentualnie wymienic regulator napiecia. Miałem tez taki przypadek w citroenie że uzwojenie twornika było tak skorodowane że też nie ladował. Jest tez taka możliwość że po latach pracy material z którego jest zbudowany alternator stracił wlasciwości magnetyczne i wtedy będzie niewydolny.
U Ciebie jak po odpaleniu odrazu masz 14,4V i po włączeniu kilku odbiorników napięcie spadnie Ci do dajmy na to 14V to nie masz co szukac w alternatorze. Ja analizuje mój przypadek i wydaje mi się że przynajmniej u mnie to będzie lewe powietrze , tylko k... jak zlokalizowac nieszczelność :mur: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 17:23 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
d_octor napisał(a):
tylko k... jak zlokalizowac nieszczelność

A patent ze sprayem kolega zna? ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 18:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Znam , rożne dezodoranty już próbowałem ale jakoś bez efektu .Plak , rexona, preparat do czyszczenia silników i jeszcze cos co nie pamiętam, albo przyczyna inna albo nie zauważyłem zmian pracy silnika albo nieodpowiedni skład spraya.
Kolega jaki spray by polecał ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 31 marca 2013, 23:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
burza mózgów:) mówie co mi sie przyśniło...ale coś mi sie wydaje ze rolka napinacza jest jakoś sterowana..bo kiedys o tym czytałem....

ze sprayem a jak to wykonac ja nie znam może mam też lewizne...cos ni sie nawet kojazy ze na inpie to wyszło mi ale skasowałem i zekomo sie nie pojawia..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 1 kwietnia 2013, 00:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
d_octor napisał(a):
Kolega jaki spray by polecał ?

Jakiś samostart ze stacji paliw ;)
luk45zek napisał(a):
ze sprayem a jak to wykonac ja nie znam może mam też lewizne...

Kupujesz tzw. samostart w sprayu, spryskujesz nim okolice dolotu. Jeśli praca silnika się zmienia - masz nieszczelność.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 1 kwietnia 2013, 21:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
na goraco dopiero z powrotu trasy ok 50km...
po podładowaniu wcześniejszym akku czyli otworzeniu w nim ogniw na maxa..podładowywanym 8-10A pradem ok 10h...
wnioski...

ani razu nie zafalowało....ruchy wskazówek obrotomierza ok 1-3mm czyli pedant nad pedantami by sie tylko przyczepił..i to tylko dla tego ze zauwazył by najpierw kurz na plexie zegarów...

co wnioskuje ze akku mi się kończy ale oczywiscie patent z samostartem zastosuje napewno i sie podziele tymi spostrzeżeniami..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 16:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
lub..jeszcze mi przyszło ze tym zabiegiem..zrestartowałem kompa na total,..skoro nie miał napiecie na ok 10h..i sie zaczoł uczyc DME na nowo...na razie w klasie..to co myślałem ze sprawne mogło mi siać falowanie..czyli akku:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 16:15 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
U mnie aku sprawny (prawie nowy), a objaw jak w temacie czasami występuje :)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 16:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja aku też mam nówka ze sklepu i faluje. Po ładowaniu go kilka godzin bez odpinania klem było tak samo , a może nawet gożej :19: .
Pare dni temu zatankowałem na stacji benzynowej na której do tej pory raz tankowałem bo od poczatku miała złą opinie, i teraz zafaluje ale rzadziej , to raz , dwa - wskazania spalania komputera zgadzają się z przelicznikiem
wlane paliwo/przejechane kilometry. Na paliwie z innych stacji miałem czasem spore rozbierzności.
Wniosek mi się nasówa taki że to paliwo jednak nie takie złe jak mówią, i że jednak coś mi szwankuje ze składem mieszanki, tylko co ? :21:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 18:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
a jakie masz odczyty z vanosów(czujnika wałków) bo cos może w te strone..moze cewka gubi sygnał...bo coś o adaptacji czytałem co i jak i czasem takie surowe pomaga..

viewtopic.php?f=1&t=128151
tutaj coś popróbuj kolo tego themma

moze,...
przed wymianą vanosów skasuj adaptację INPĄ może pomóc, przed skasowaniem podaj jakie masz adaptacje
tu obrazek z zadużymi powinny być ok 0,..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328 po rozgrzanym silniku faluje przy dojazdach
PostNapisane: 3 kwietnia 2013, 21:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
no i podfalowało...z 2-6x ale to jak go obciażyłem spryskiwacze i klima ale na jałowym biegu tylko,,,wiec czos czuje ze akku wraca do normy z przed podładowywania i to chyba bedzie jednakl prądnica...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL