BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 03:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 18:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: PruszkĂłw
az poszedlem zobaczyc jak to wyglada...

a wiec tak: pomiedzy zderzakiem a chlodnica nie ma zadnego wiatraka, miedzy chlodnica a silnikiem nie do konca moglem sprawdzic gdyz zaslaniala mi maskownica silnika....

sruby do mocowania (miedzy zderzakiem a chlodniaca), sa, kable - moze schowane moze brak.....


rozumiem ze jakis wiatrak powienien byc na bank

ps. sorry ze tlumaczysz laikowi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 18:14 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
widze ze nie kapujesz...podjedz do prawdziwego mechanika czy elektryka lub do serwisu BMW bo niektore wersje maja 1 wentylator a to ze ci sie grzeje to wlasnie wina wentylatora lub jakiegos czujnika :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 18:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: PruszkĂłw
tak tez zrobie, jak cos sie wyklaruje dam znac

dzieki wielkie !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, 23:10 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 553
Lokalizacja: Jelenia Gora ( Dolny Slask)
Moje BMW: e61 530xd LCI
Kod silnika: m57tu2
Z tego co mi sie wydaje, ma po prostu elektryczny wentylatorek tak samo jak ja i brak visca. Jezeli masz wisko to masz powod do zaniepokojenia, ale jezeli masz el. wiatraczek to sie nie masz czym martwic wszystko jest ok ;D

Najlepiej na postoju wlacz klime i daj na maksa i sluchaj czy ci sie wlacza wentylator

_________________
OFICJALNY PARTNER BMW AG
Diagnostyka,kodowanie, aktualizacja, doposażanie.
F-ra VAT 23%
Tel. 790-465-462


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 28 marca 2010, 20:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Witam- mam taki problem --klima chodzi na zmianę(włącza sie i wyłącza) wentylator keci ale to co mnie najbardziej martwi to że temp silnika dochodzi do 100 a wentylator nie załącza sie--radze sobie z tym w ten sposób że włączam klime a wraz znia wentylator który chłodzi wodę ?? czy carsoftem sprawdzę poprawne działanie wentylatora (test)
PRZY jakiej temp chłodzenia SILNIKA powinien sie włączyć wentylator ?

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 04:50 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
przy 101 stoppni zalacza sie wentylator :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 06:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
2zerozero7 napisał(a):
przy 101 stoppni zalacza sie wentylator :)

dzięki za odp, juz też do tego doszedłem...ale dlaczego tak wysoko ??? inne auta wcześniej włączają np VW T4 którego posiadam

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 21 czerwca 2010, 16:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
trzeba sie klausa z fabryki zapytac :)czemu tak wysoko

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 01:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
a ja mam nastepujacy problem auto mi sie grzeje temperarura cieczy chlodzacej dochodzi do 110 stopni <test 7.0>a wentylator sie nie zalancza mam wentylator elekrtyczny od strony silnika auto to e46 320d .mam klime w aucie i jak ja zalacze to chodzi wszystko fajnie jest zimno z tym ze do temperatury sto pare stopni mowie o temperaturze silnika po osiagnieciu okolo 105 stopni z nawiewuw leci cieple powietrze ,wentylator sie zalacza po zalaczeniu klimy oczywiscie ale nie zalacza sie po osiagnieciu temperatury 101 stopni jak powienien nawet przy 11o stopniach sie nie zalacza co panowie mysla o tym czy wentylatora to jest wina czy czujnika cisnienia klimy ??????komp nie pokazuje zadnych bledow ani w dde anie w ikhe czyli w klimie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 09:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
2zerozero7 napisał(a):
a ja mam nastepujacy problem auto mi sie grzeje temperarura cieczy chlodzacej dochodzi do 110 stopni <test 7.0>a wentylator sie nie zalancza mam wentylator elekrtyczny od strony silnika auto to e46 320d .mam klime w aucie i jak ja zalacze to chodzi wszystko fajnie jest zimno z tym ze do temperatury sto pare stopni mowie o temperaturze silnika po osiagnieciu okolo 105 stopni z nawiewuw leci cieple powietrze ,wentylator sie zalacza po zalaczeniu klimy oczywiscie ale nie zalacza sie po osiagnieciu temperatury 101 stopni jak powienien nawet przy 11o stopniach sie nie zalacza co panowie mysla o tym czy wentylatora to jest wina czy czujnika cisnienia klimy ??????komp nie pokazuje zadnych bledow ani w dde anie w ikhe czyli w klimie


zapowietrzony układ lub zatkana chłodnica.....te 2 rzeczy bym w 1 kolejności sprawdził ! ---> sprawdż czy wszystkie węże są gorące po nagrzaniu silnika do temperatury pracy (chłodnica cała powierzchnia też)
Czy po włączeniu ogrzewania na max z nawiewem temperatura opada ??
Zanim cokolwiek zaczniesz sprawdzać zacznij od czujnika temp ---po ostygnięciu auta np (noc) przed porannym uruchomieniem sprawdż w test 7.0 czy temperatura jaką wskazuje jest taka sama jak temp na dworze !!!!! zweryfikuje to sprawną prace czujnika ???

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 11:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
czujnik dziala poprawnie weze sa cieple po wlaczeniu ogrzewania opada temeratura i co dalej ??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 14:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
2zerozero7 napisał(a):
czujnik dziala poprawnie weze sa cieple po wlaczeniu ogrzewania opada temeratura i co dalej ??


A chłodnica ? cała gorąca ? może wirnik pompy szwankuje (jest plastikowy i może na osi przepuszczać - brak obrotów 'śmigiełka")
odpowietrz układ ! sa 4 odpowietrzniki, stawiam na zawaloną chłodnicę tz maż w środku lub znam przypadek tak zatkanej chłodnicy od owadów i liści że nie spełniała swojej roli......

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 18:13 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
goraca wlasnie jest chlodnica rece mi juz opadly

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 20:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
skoro steruje wentylatorkiem jak ktos wczesniej napisal czujnik tem w silniku i czujnik klimy to tylko pozostaje mi wymienic czujnik klimy tak mi sie wydaje bo wentylator przy 102 czy 103 sie zalacza ale zalacza sie na 3 sekundy gasnie na 2 i zalacza sie na 3 i tak w kolo o co z tym chodzi to nie wiem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 22:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
2zerozero7 napisał(a):
skoro steruje wentylatorkiem jak ktos wczesniej napisal czujnik tem w silniku i czujnik klimy to tylko pozostaje mi wymienic czujnik klimy tak mi sie wydaje bo wentylator przy 102 czy 103 sie zalacza ale zalacza sie na 3 sekundy gasnie na 2 i zalacza sie na 3 i tak w kolo o co z tym chodzi to nie wiem

nie wymieniaj bo wtopisz siano...działa poprawnie tylko temperatura skacze....
a Teraz Uważaj ----dokręć korek wlewu płynu do układu--rurka , która obok odchodzi nie może kapac płyn !!!!!! i jeszcze 1 rzecz ---> sprawdż sam korek --powinien utrzymywać ciśnienie w układzie na poziomie 1.4 bara
na 102 -103 tez mi sie włączał dopiero jak miałem lużny korek(brak cisnienia w układzie)
powąchaj płyn w zbiorniczku wyrównawczym czy nie smierdzi spalinami !!!

co bvło grzebane przy aucie ostatnio ??

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 23:49 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
wlasnie nic nie bylo grzebane w aucie :)przynajmniej przy silniku nie pachnie spalinami wogole plyn i tez nie kapie z rurki obok korka cos jest zjeba.e z tym wentylatorem nie ma innej opcji wlacza sie wylacza po 2 sekundy klima przestaje dzialac przy 108 stopniach zamiast zimna leci cieple powietrze .lipa ciekawe co jutro powie elektryk na ten wentylator

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 07:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
[quote="2zerozero7"]wlasnie nic nie bylo grzebane w aucie :)przynajmniej przy silniku nie pachnie spalinami wogole plyn i tez nie kapie z rurki obok korka cos jest zjeba.e z tym wentylatorem nie ma innej opcji wlacza sie wylacza po 2 sekundy klima przestaje dzialac przy 108 stopniach zamiast zimna leci cieple powietrze .lipa ciekawe co jutro powie elektryk na ten ...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mi tez włącza sie na 101 i wyłącza przy 100 lub 99 ..... jak możesz sprawdż jeszcze termostat -- najlepiej wyjmij go i jeżdzij bez niego... jak tak robiłem żeby zweryfikować jego poprawne działanie...(chodzi o to czy przypadkiem nie zacina sie w pozycji zamkniętej - wtedy układ działa na małym obiegu i włączenie ogrzewania obniża temperaturę)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 14:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
termostaty mam now ebyly wymieniane miesiac temu raczej odpada opcja przycinania

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 15:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
2zerozero7 napisał(a):
termostaty mam now ebyly wymieniane miesiac temu raczej odpada opcja przycinania

nowe nie znaczy sprawne !!! sprawdzane były ?? osobiście wymieniałes czy byłeś przy wymianie(widziały gały co brały ;)
zaciśnij wąż dochodzący do termostatu EGR(brak przepływu), zapal zimny silnik i dotykaj chłodnicy, powinna byc zimna do około 80stC(temp otwarcia to 85st fabrycznie)
jeżeli silnik osiągnie więcej jak 85 st i dalej będzie zimna to znaczy że dalej jest zamkniety (zaciety)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 24 czerwca 2010, 21:07 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
termostaty sto porcent sprawnosci .moje pytanie brzmi czemu wiatrak sie po nagrzaniu do 101 stopni wlacza sie na 2 sekundy i na 2 wylacza a czasami po osiagnieciu temp 102 lub nawet 104 sie nie wlacza

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL