BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 3 listopada 2010, 23:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: Chorzów
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47N
Witam,
zgłębiam temat, ponieważ też mam problem z temperaturą. Wymieniłem termostat AGR, ale główny i tak otwiera się w okolicy 80 stopni.I trzyma te 80 parę, więc pewnie też do wymiany.
Ale nie o tym chciałem. Nagrzewałem silnik na postoju, i dla większego obciążenia włączyłem klimatyzację (16 st.), długie, ogrzewanie szyby, nawiew minimalnie. I..... wentylator włączył się już przy ok. 70 stopniach. A po co? Przypuszczalnie po to, żeby schłodzić skraplacz klimatyzacji! Jak wyłączyłem klimatyzację, kręcił dopiero od ~95. Może to jest przyczyna wychładzania silnika podczas jazdy w mieście??? Rzecz jasna, musi być też walnięty któryś z termostatów.
Swoją drogą, włączanie śnieżynki przy temp. poniżej ... ~18 st. sprawdza się wyłącznie jako osuszacz powietrza.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 listopada 2010, 17:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
No i się zaczyna. Studiowałem ten temat od początku, wymieniłem EGR dupa :mur:
Chyba muszę wymienić główny bo innej opcji nie widzę. Czy ktoś już go wymieniał w E46 2.0d? Prosiłbym o kilka wskazówek. Dodatkowo odczułem,że zaczyna palić więcej w mieście, choć ostatnio jak byłem w trasie to spalanie wyszło 5,5 L (sam liczyłem)

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 9 listopada 2010, 22:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 466
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Moje BMW: E60 535d
Garaż: E46 320d (2001)
E46 330d (2004)
Alhazar napisał(a):
No i się zaczyna. Studiowałem ten temat od początku, wymieniłem EGR dupa :mur:
Chyba muszę wymienić główny bo innej opcji nie widzę. Czy ktoś już go wymieniał w E46 2.0d? Prosiłbym o kilka wskazówek. Dodatkowo odczułem,że zaczyna palić więcej w mieście, choć ostatnio jak byłem w trasie to spalanie wyszło 5,5 L (sam liczyłem)

U mnie podobnie. W mieście coś więcej mi spija, a na odcinku 1500km 5,5l, nie wiem czy to efekt niższej temperatury za oknem

_________________
Sprzedana :( http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=68366

Kupiona :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142663


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2010, 08:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Alhazar napisał(a):
Czy ktoś już go wymieniał w E46 2.0d? Prosiłbym o kilka wskazówek. Dodatkowo odczułem,że zaczyna palić więcej w mieście, choć ostatnio jak byłem w trasie to spalanie wyszło 5,5 L (sam liczyłem)


Jeśli silnik jest nie dogrzany to pali więcej. Wymieniałem sam termostat główny sporo rozbierania troszkę ciężki dostęp do niektórych śrub termostatu tych na dole ale jeśli masz grzechotkę z przedłużką dasz radę co do wskazówek to jakichś szczególnych nie ma zdejmujesz plastikowe obudowy i odkręcasz po koleji elementy które uniemożliwiają Ci dostęp do termostatu będziesz widział. Zabieg zacznij od zlania płynu.

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2010, 18:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem węże,a raczej wąż, gdy jechałem rano do pracy. Po przejechaniu +- 1 km, wąż który jest na górze był wyraźnie ciepły co świadczy,że od razu jest duży obieg i główny termostat jest winowajcą tego wszystkiego, choć EGR też miał trochę luzu (dmuchałem w niego).
Czy mam rację z tym głównym termostatem? Czy jest jakaś śruba spustowa przy chłodnicy tak jak choćby w E39?

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 listopada 2010, 15:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Alhazar napisał(a):
Czy mam rację z tym głównym termostatem? Czy jest jakaś śruba spustowa przy chłodnicy tak jak choćby w E39?


Sprawdzałem podobnie u siebie miałem padniety główny po wymianie dużo lepiej choć nie do końca u mnie EGR po dmuchnięciu trzymał ale nie w 100% jakieś 85-90% wdmuchanego powietrza przepuszczal nowy nie przepuszczal w ogóle. Jest korek spustowy z lewej strony od kierowcy okolice IC odkręcasz osłone silnika pod spodem i jest koreczek o ile pamietam koloru niebieskiego przynajmniej u mnie.

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 listopada 2010, 18:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Jakiś czas temu zauważyłem że auto zaczęło mi się wolno nagrzewać, normalnie nawet w siarczyste mrozy pion po 4-5 km. Sprawdziłem na tescie 7 temp silnika. Pomimo tego że miałem pion temp max 75C. Wniosek ? Termostaty do wymiany. Złożyłem zamówienie u stones'a, po kilku minutach odpowiada mi że z VIN wynika że nie ma u mnie termostatu EGR :przestraszony: . Lece do garażu i rzeczywiście chłodniczka spalin jest goła.

Obrazek

W takim razie kupiłem tylko jeden termostat. W związku z tym że wymieniałem świece poduszki pod silnikiem itd, wymianę zleciłem warsztatowi. Po wymianie płynu i termostatu dalej wolno się zagrzewa ok. 8 km pion ~70C. Jak się już zagrzeje to ładnie trzyma 88-90 C.
Znowu zacząłem przeglądać forum, pierwsza rzecz jaką znalazłem to: podgrzewacz elektryczny. Nie wiem jednak jak sprawdzić jego działanie, sprawdziłem fizycznie tzn dzisiaj wyjechałem z garażu i włączyłem auto. Po około 4 min 'letni' zaczynał robić się podgrzewacz i wąż który jest przyczepiony do niego. Po 10 min zaczynały robić się ciepłe. Lewy wąż cały czas zimny (obieg zamkniety). W środku ustawiłem test. No i tak 40 min !!. Po 40 min miał chyba 80C potem doszedł do 86C i zgasiłem. Wąż prawy i podgrzewacz bardzo gorące, natomiast lewy cały czas zimny.
Kolejną rzeczą którą wyczytałem są żaluzje chłodnicy. U mnie jednak nie ma takowych żaluzji.
Ręce mi opadają auto które szybciutko zagrzewało się nawet w największe mrozy, teraz stało się zimnym sarkofagiem, a zima tuz tuz.... co bedzie przy - 10C ? :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 listopada 2010, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 16
Moje BMW: E46 compact
Kod silnika: M47N
W moim 320TD compact też miałem problem z niedogrzaniem. Okazało się że wersje manual z Euro3 nie mają termostatu EGR więc diagnoza była prosta - termostat główny. Po wymianie wskazówka w pionie i spalanie poniżej 6l/100 :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 listopada 2010, 18:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Lewy,prawy,górny,dolny-ło Boże.
Ja kilka miesięcy temu wymieniałem się PW z Rorafalki i dostosowałem się do jego wskazówek,żeby zacząć od EGR. Odkręcam, dmucham i zero oporu-serwis i wymiana (sam wymieniłem-3 minuty).
Później przyszło ocieplenie i zapomniałem o tym problemie. Ale gdy znowu się ochłodziło to problem powrócił. Ostatnio jadąc do pracy zwróciłem uwagę,że ten gruby wąż, który idzie do zbiorniczka wyrównawczego, po kilkuset metrach jest ciepły, czyli moim zdaniem silnik od samego początku ma duży obieg.
karamba_5, niestety nie mam możliwości zdjęcia osłony z pod spodu bo nie mam kanału. Wymienię termostat (pal licho w ten płyn), nowy z odpowietrzeniem zaleją mi chłopaki z warsztatu na przeciwko. Kupie ori termostat i mam nadzieję,że to rozwiąże problem. I dodam jeszcze,że nie mam dużych problemów z ogrzewaniem, choć nie jest wydajne tak jak wcześniej. Ile kosztuje ORI termostat w serwisie? Bo podobno jest tańszy niż na Allegro.

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 11 listopada 2010, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 16
Moje BMW: E46 compact
Kod silnika: M47N
w zeszłym tygodniu w ASO za termostat zapłaciłem 165 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 listopada 2010, 12:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
to nie drogo ja placilem 195 zl w maju chyba do m47

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 listopada 2010, 20:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 42
Lokalizacja: krakow
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
powiedzcie mi czy termostat egru w serwisie jest jakos zapakowany ?? Bo chcialem sobie w niego dmuchnac i porownac :) Bo u mnie przepuszcza ale niezbyt wiele i teraz nie wiem czy jest on dobry czy zly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 listopada 2010, 20:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Zapakowany jest w folię przezroczystą, zapytać się sprzedawcy, może da Ci dmuchnąć :rotfl:

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 listopada 2010, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
wymieniłem niedawno (jakieś 2mc temu) termostat (oryginalny), wszystko było ok, ale dzisiaj jak jechałem rano do pracy, było -10 to wskazówka nie była w pionie (brakowało klika mm) do pracy mam 14 km, z powrotem było tak samo (tzn ta sama temp). Czy to wina uszkodzonego termostatu? Czy może temperatury i małego odcinka (nie dawałem dużych obrotów)? czy może coś innego?
pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 listopada 2010, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
aras, sprawdz jeszcze na dłuższym odcinku, a termostat EGR wymieniałeś????

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 listopada 2010, 20:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
sprawdzę. EGR nie wymieniałem po nagrzewał mi się szybko.może po prostu przez te temp., nie zbyt długi odcinek no i jazda anemiczna (bez większych obrotów, strasznie ślisko było).dzięki.pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 13:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
aras, po 14km wskazówka powinna stać w pionie, u mnie wskazówka w pionie jest po jakiś 6-7km i jest wtedy około 76 stopni, a do 90 nagrzewa się jakieś 10-12km, za zbyt wolne dogrzewanie odpowiada termostat EGR.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 14:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
podol napisał(a):
aras, po 14km wskazówka powinna stać w pionie, u mnie wskazówka w pionie jest po jakiś 6-7km i jest wtedy około 76 stopni, a do 90 nagrzewa się jakieś 10-12km, za zbyt wolne dogrzewanie odpowiada termostat EGR.

dokładnie :ok:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 16:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
rorafalki napisał(a):
podol napisał(a):
aras, po 14km wskazówka powinna stać w pionie, u mnie wskazówka w pionie jest po jakiś 6-7km i jest wtedy około 76 stopni, a do 90 nagrzewa się jakieś 10-12km, za zbyt wolne dogrzewanie odpowiada termostat EGR.

dokładnie :ok:



Jestem po wymianie dwóch termostatów (jakieś 3msc temu) do dzisiaj było ok nagrzewał się szybko gdzie przed wymianą nie dogrzewał się temp przed wymianą zaledwie 67 stopni temp optymalna po wymianie 88-90stopni wskazówka w pionie po 6-7 km nagrzewanie ok. Dzisiaj na odcinku 10-12km wskazówka z trudem uzyskała pion temp na kompie 77stopni nie uzyskana temp optymalna temp na zewnątrz -19 stopni czy to normalne? Czy może jest coś nie tak?

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 17:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
przy -19 i w miarę spokojnej jeździe wg mnie tak może być

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 165 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL