BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 04:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 00:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
y124pmr napisał(a):
mysle ze to moze byc to . mialem 520 2001r i mialem ten sam problem(kupilem podroby tarcze i zalowalem pozniej ... nowe i po miesiacu do wymiany byly ... wystarczylo mocniejsze hamowanie i niskatemperatura albo kaluza i krzywe na nowo ;( tandeta poprostu ) tymbardziej jak czujesz na pedale przy hamowaniu a sprawdz jeszcze przy predkosci naciskaj bardzo powoli hamulec czy bedzie sie to bardziej na kierownicy nasilalo ... czuje sie wtedy twardsze trzepanie kierownica . mam nadzieje ze pomoglem a nie zaszkodzilem .pozdrawiam niemcy z anglii gdzie dobry mechanik to polski mechanik albo warsztat na podworku , a swoja droga sam mozesz wymienic tarcze jak masz kilka kluczy ;) i czas



Wielkie dzieki za ta mysle ze trafna sugestie.Ale jak sie jeszcze pewnie orientujesz to powiedz mi jakiej firmy tarcz kupic i czy z ebey moga byc z tak zwanego przez mechanika odrzutu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 09:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
pozniej ci wysle kilka linkow z ebay.de teraz jade syna zawiesc do przedszkola

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 11:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
znajdz firmy brembo , ate ,bosch ale i cena odpowiednia .

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 3 marca 2010, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
y124pmr napisał(a):
znajdz firmy brembo , ate ,bosch ale i cena odpowiednia .



zdecyduje sie chyba na to http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT cena nie jest taka tragiczna.Co o tym myslisz.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 6 kwietnia 2010, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Witam ponownie.dopiero teraz bylem w kraju i znalazlem czas na wymiane tych tarcz.No i niestety ku mojemu zdziwieniu wibracje wcale nie ustapily.Jest nadal tak jak bylo,teraz to juz sam nie wiem co mam jeszcze wymienic. Co wy obstawiacie???Kupilem wadliwe tuleje???Czy mechanik cos uszkodzij jak je zakladal.Jak by cos uszkodzil ze objawia sie to wibracjami to co???Czekam na wasze sugestie.Dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 6 kwietnia 2010, 21:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
No to masz problem dalej,jak ja miałem zużyte tuleje to na prostej nic nie było,dopiero przy hamowaniu trzęsło kierą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 7 kwietnia 2010, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 FL 2001r.
Kod silnika: N42B20
Pojedź sobie może na geometrię i sprawdź dokładnie całe zawieszenie bo moim zdaniem mechanik nie ma mozliwości stwierdzić dokładnie czy wszystko ok, co najwyżej obejrzy czy nic nie uszkodzone mechanicznie. Przecież wahacz może być krzywy... wg mnie tuleja raczej nie ma aż takiego wpływu na drgania. Takie szybkie drgania raczej przenoszone są z kół i tu gdzieś lezy problem. Jak już pisał ktoś wcześniej - przeważnie po wymienie elementów zawieszenia na nowe konstrukcja utwardza się przez co czuć wyraźniej wszelkie drgania itp.

Napisz jak już znajdziesz przyczynę bo ciekawi mnie twoja sprawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 01:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
witam. jetsem nowy na forum. Tez mam zamiar wymienic tuleje i tak wpadlem na ten temat. Co do tego drgania to obstawiałbym koncówki drążków kierowniczych. Koleżka miał to w swojej E46 z 99r. przy niższych predkościach nic, ok 90km/h trzesło. O ile dobrze pamietam to podobna sprawa była u moich rodziców w samochodzie. postaram sie dopytac tego koleżki czy to byly napewno drążki i dam znać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 12:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
szymonoo napisał(a):
Pojedź sobie może na geometrię i sprawdź dokładnie całe zawieszenie bo moim zdaniem mechanik nie ma mozliwości stwierdzić dokładnie czy wszystko ok, co najwyżej obejrzy czy nic nie uszkodzone mechanicznie. Przecież wahacz może być krzywy... wg mnie tuleja raczej nie ma aż takiego wpływu na drgania. Takie szybkie drgania raczej przenoszone są z kół i tu gdzieś lezy problem. Jak już pisał ktoś wcześniej - przeważnie po wymienie elementów zawieszenia na nowe konstrukcja utwardza się przez co czuć wyraźniej wszelkie drgania itp.

Napisz jak już znajdziesz przyczynę bo ciekawi mnie twoja sprawa



W kołach nie ma przyczyny bo juz wszelkie opcje sprawdziłem wywazyłem,przekładałem koła i nic ,ciągle tak samo.Wahacz krzywy to też mało prawdopodobne bo niby od czego? No chyba ze mechanik go skrzywił jak zakładał tuleje ,ale nie wiem czy to jest mozliwe,i nie wiem czy skrzywiony wahacz, powodował by wibracje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 12:30 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Donpanda napisał(a):
witam. jetsem nowy na forum. Tez mam zamiar wymienic tuleje i tak wpadlem na ten temat. Co do tego drgania to obstawiałbym koncówki drążków kierowniczych. Koleżka miał to w swojej E46 z 99r. przy niższych predkościach nic, ok 90km/h trzesło. O ile dobrze pamietam to podobna sprawa była u moich rodziców w samochodzie. postaram sie dopytac tego koleżki czy to byly napewno drążki i dam znać



No ale jak by to były końcówki drążków to diagnosta by tego nie wykrył??? jak znalazł wywalone tuleje to końcówki tez by chyba wykrył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 17:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
dejwid1979 napisał(a):
Donpanda napisał(a):
witam. jetsem nowy na forum. Tez mam zamiar wymienic tuleje i tak wpadlem na ten temat. Co do tego drgania to obstawiałbym koncówki drążków kierowniczych. Koleżka miał to w swojej E46 z 99r. przy niższych predkościach nic, ok 90km/h trzesło. O ile dobrze pamietam to podobna sprawa była u moich rodziców w samochodzie. postaram sie dopytac tego koleżki czy to byly napewno drążki i dam znać



No ale jak by to były końcówki drążków to diagnosta by tego nie wykrył??? jak znalazł wywalone tuleje to końcówki tez by chyba wykrył.

z tym że to nie był mechanik ...... :szok: najdelikatniejsze określenie to "wymieniacz" (choć i w to wątpię) najprawdopodobniej w ogóle nie wymienil nic i skasował siano lub przy montażu uszkodził nowe tuleje, jak czytam na forum jak to ludzie robia to 80%przypadków wykonują po prostu wadliwie (młotek jest wrogiem przy tej wymianie) ale jest to mozliwe do wykonania w warunkach polowych bo sam robiłem na najtańszych częściach i jest SUPER juz ponad pół roku(drgania jak cholera były na kierownicy)

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 27 maja 2010, 09:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 61
Lokalizacja: ElblÂąg
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Witajcie.
Czy wymiana tulei jest wskazana / obowiazkowa / niekonieczna przy wymianie wahacza?
Tzn. Jak wymienie tuleje bez wymiany wahacza to czy w pozniejszym czasie jak bede zmuszony wyminic wahacz to tez musze koniecznie wymienic tuleje??

Pozdrawiam i dziekuje za pomocne odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 27 maja 2010, 13:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Wuzel napisał(a):
Czy wymiana tulei jest wskazana / obowiazkowa / niekonieczna przy wymianie wahacza?


Z tego co pisza to najlepiej wymienic wahacz i tuleje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 01:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Witam ponownie.Dla dokonczenia tematu ,ktory w sumie sie nie skonczyl dla mnie chce dodac ze wymienilem po raz drugi tuleje (nastepne 350 zl ) z Meyle na Febi i problem z wibracjami nie ustąpił tylko przeniusl sie na wyzsze prędkości ,czyli teraz wibruje od 140 . :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 30 lipca 2010, 23:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 119
Lokalizacja: Ruda Śląska
Moje BMW: 320d E46
u mnie tak samo mam do wymiany te tuleje , a bicie na kierownicy powyżej 80km znikły po wymianie tarcz które były już na minimum . Tuleje są do wymiany bo przy mocnym skręcie w prawo auto podskakuje, a diagnosta stwierdził że są w całości ale strasznie miękkie Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 30 lipca 2010, 23:40 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
dejwid1979 napisał(a):
Witam ponownie.Dla dokonczenia tematu ,ktory w sumie sie nie skonczyl dla mnie chce dodac ze wymienilem po raz drugi tuleje (nastepne 350 zl ) z Meyle na Febi i problem z wibracjami nie ustąpił tylko przeniusl sie na wyzsze prędkości ,czyli teraz wibruje od 140 . :mur:

mialem to samo,ale po wymianie wachaczy i tuleji oraz koncowek wszystko ustalo.jest cisza i gladz na kierownicy ;)

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 7 września 2010, 09:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
dejwid1979 napisał(a):
Witam ponownie.Dla dokonczenia tematu ,ktory w sumie sie nie skonczyl dla mnie chce dodac ze wymienilem po raz drugi tuleje (nastepne 350 zl ) z Meyle na Febi i problem z wibracjami nie ustąpił tylko przeniusl sie na wyzsze prędkości ,czyli teraz wibruje od 140 . :mur:


witam,wracam do tematu poniewaz mialem ten sam problem ostatnio,wymienione zostaly wszystkie przednie podzespoly zawieszenia razem z przekladnia kolumny ale na koszt ubezpieczalni po wypadku ;) no i okazalo sie ze drgania sa nadal...2 tygodnie serwis bmw w anglii szukal przyczyny i nic.nie wiedzieli dlaczego no ale zaczelem szukac sam i o dziwo znalazlem przyczyne w prostym elemencie jakim jest stabilizator przedni , okazalo sie ze tuleje stabilizatora sa wyjechane i maja luz okolo 3 mm po wymianie jest cisza i wszystkie drgania zaniknely w naturalny sposob z ingerencja ludzkiej reki.pozdrawiam was panowie.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 października 2010, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Rzeszów/ Brzozów
Moje BMW: 320D
Kod silnika: M47
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130731
Odkopie temat bo mnie sprawa juz powolij zaczyna denerwowac.
Mianowicie jest tak, kupilem auto wszsytko gitarka nowe tarcze klocki i amorki z tylu zmienione w niemczech ale jest jeden problem jak hamuje z wiekszej predkosci to czuje bicie na pedale hamulca ze wzgledu na to ze tarcze i klocki nowe to diagnoza padla na zawieszenie.Auto prowadzilo sie dobrze tylko przy malych predkosciach na dziurach momentami czulem luzy na kolach. Zrobilem przeglad u znajomego mechanika i powiedzial ze trzeba wymienic koncowki drazkow. Jak powiedzial tak zrobilem ale bicie przy hamowaniu nie ustalo a te luzy co czulem dalej czuc. Po wymianie koncowek pojechalem na zbieznosc i panowie powiedzieli ze moga zrobic zbieznosc ale nie ma to sensu bo sa luzy na tulejach wahacza, wszedlem pod auto poruszali kolem faktycznie troche lata, wsadzili breche tez troche sie ruszalo wiec niewiele myslac dzwonie do mechanika i umawiam sie na wymiane tuleji. Dzis wlasnie mialem odebrac auto ale przed chwila dzwoni mechanik ze tuleje w bmw maja elementy gumowe i dla komfortu jazdy powinny miec delikatny luz i on nie widzi potrzeby wymiany tym bardziej jak auto prowadzi sie dobrze i zeby pojechac sprawdzic na szarpaki. I teraz zgupialem bo na szarpakach bylem tydz temu i nic nie wykazaly.
Teraz powiedzcie mi czy ten mechanior gada glupoty z tym komfortem w bmw i kazac mu wymieniac te tuleje czy ma racje i olac sprawe tylko w takim przypadku skad to bicie na hamulcu i luzy na dziurach ?

_________________
Srebrna E46 (obecna)
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130731
Czarna E46 (eks)
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=83211
I biała strzała
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=83235


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 8 października 2010, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 55
Lokalizacja: Middlesex, UK
Moje BMW: 320d Touring
Kod silnika: M47N
Jak bylem w Polsce na wakacjach to mialem bicie przy hamowaniu. Tarcze i klocki maja kilka miesiecy. Zawieszenie wporzadku. Okazalo sie, ze to nieodbijajace tloczki. Rozebralem wszystko, wyczyscilem, zalalem nowy plyn hamulcowy i jest spokoj...

pozdrawiam

_________________
Sprzedam: tylna klape, lewe tylne drzwi (kolor czarny szafir 475) do 2004 E46 touring, do malowania, wraz z jasna tapicerka, silniczek tylnej wycieraczki, regulator napiecia valeo do alternatora 12317788248.
Oceń moje wozidło:
viewtopic.php?f=6&t=70291


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wymiana tulei przedniego wachacza
PostNapisane: 9 października 2010, 08:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Pojedź na stację diagnostyczną żeby zrobili Ci 'owalizację' wyjdzie czy biją tarcze przy hamowaniu. Jeżeli nie ma innych luzów to wina bicia przy hamowaniu to tarcze lub złego poskładania przy wymianie. /coś się dostało pomiędzy piastę i tarcze lub tarcze i obręcz koła/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL