BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 10:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
jest webasto sluzace do dogrzewania silnika jest chlodnica spalin i jest termostat egr dodam jeszcze ze jak wylacze ogrzewanie to temperatura w miescie 82-89 zadko ponad 90 na trasie 73-78 jak wlacze to w miescie 79-84 a na trasie 63-gora 72 nie wiem czego sie czepic plyn wlany oryginalny bmw odpoiwetrzone perfekt poprostu rece rozkladam:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 10:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
sprawdź termostat EGR, jeśli jest OK to winne będzie webasto

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
dmuchalem w stary to z wielkim oporem przepuszczal powietrze kupilem nowy bmw i nic nie puszczal a co do webasta to pracuje caly czas ale jak silnik osiagnie np na postoju temperature ponad 80 stopni to go nie slychac po zgaszeniu a jak jest ponad 60 i gasze silnik to slychac jak jeszcze pracuje wiec chyba jest wszystko ok??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 12:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 26
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: BMW E39
Kod silnika: M57
Wielkie dzięki koledze rorafalki , dzięki niemu doszedłem do ładu z moją e46, najpierw wymieniłem główny termostat, ale była lipa, po wymianie egr autko ładnie sie grzeje i trzyma temperaturkę!!!
Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam

_________________
Bayer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
koledzy prosze pomozcie bo juz nie ograniam tematu kolejne moje pytanie to jak dmuchac zeby sprawdzic czy termostat egr jest sprawny? ja dmuchalem na kompletnie zimnym i przepuszcza w obie strony, ale zauwazylem ze jak go obroce do gory nogami i dmuchne w ten otwor ktorym jest przekrecany do chlodniczki spalin to bardzo ciezko przepuszcza wiec pomyslalem ze z takim zjawiskiem powinienem miec doczynienia jak sie on nagrzeje wiec wsadzilem do wrzacej wody i nic dalej "mechanizm" sie nie rusza, wiec podgrzalem go opalarka do tego stopnia ze az obudowa smierdziala bylo bardzo gorace i dopiero zaczal sie pomalu otwierac a takie zjawisko nie jest normalne bo zaden silnik sie tak nie nagrzewa przynajmniej sprawny dodam jeszcze ze po zacisnieciu wezyka na szybko zlaczu temperatura szla do gory i byla w granicach 88-90 jak puscilem to zaczela gwaltownie spadac....czy to znaczy ze termostat egr jest zepsuty? jesli tak to ten bedzie 3 i kazdy oryginalny jak to jest mozliwe?? prosze o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
szwyniu napisał(a):
ja dmuchalem na kompletnie zimnym i przepuszcza w obie strony

Do wymiany ten termostat :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
czyli mam rozumiec ze jesli jest zimny to nie powinien wogole przepuszczac powietrza? bez wzgledu na to jak go trzymam i z ktorej strony dmucham


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
szwyniu napisał(a):
dmuchalem w stary to z wielkim oporem przepuszczal powietrze kupilem nowy bmw i nic nie puszczal

Sam sobie odpowiedziałeś wyżej :P :)
A nie zastanawiałeś się nad termostatem głównym?

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
no dwa wymienilem juz pierwszy zamiennik totalna klapa odrazu weze gorace na gorze i dole chlodnicy i nawet nie szla w pion w miescie wiec wymienilem na oryginalny i jest lepiej w miescie okolice 80 poza miastem w granicach 65+-5 i zjawisko jakie opisalem z egrem jesli go wymienie to bedzie 3 w ciagu 2 tygodni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
A jak odpwietrzony układ? Porządnie?
Może to taka błachostka, ale przy złym odpowietrzeniu układu różne dziwne rzeczy się dzieją :/ :niepewny:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 grudnia 2010, 22:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
dobrze odpowietrzony weze nie twardnieje dmucha rownolegle proporcjonalnie do tempratury silnika z tym ze jak wylacze ogrzewanie to szybciej sie nagrzewa ale to normale, z kazdego odpowietrznika leci plyn zadne powietrze itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 11:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 211
Lokalizacja: Wieliczka
Moje BMW: E46 330cd
Kod silnika: M57/TU
A wiec tak wielkie uklony za temat koledze rorafalki :padam: :padam: :padam: :padam:

Powiem tak u mnie temperatura byla troche poza polem niebieskim a podczas trasy przy -15 potrafil sie caly silnik wychlodzic;/ wiec pierwsza mysl termostat glowny zakup na serwisie niecale 150zl wymiana i niestety dalej to samo:/ coz stwierdzilem ze moze ori termostat byl wadliwy czy cos zakup drugiego i znow ten sam temat takze jak cos mam jeden termostat glowny do sprzedania. Jak to mowia madry polak po szkodzie i dopiero po kolejnej wymianie zaczalem przeszukiwac forum i natknalem sie na ten temat przeszukalem caly i zakupilem termostat EGR 120zl ori BMW wymiana cale 15 minut i wskazowka momentalnie w pionie!!

Takze polecam najpierw sprawdzic jak to juz koledzy mowili termostat EGR przed jakimi kolwiek zakupami zwlaszcza dlatego ze odkrecenie go trwa zaledwie 10mintu.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Moje e46 330cd http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=81323&start=80


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 13:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Witam chlopaki u mnie sparwa ma sie tak ze nie dogrzewa bunia to e46 320d 136km w miescie i na trasie po przejechaniu 13km wskazowka wychyla sie zaledwie 1mm za niebieskie pole i nie ma szans zeby poszla dalej dodam ze w lecie bylo ok po przeczytaniu wielu wypowiedzi ta ten temat wyszlo na termostat egr wymienilem a efekt jest taki ze szybciej lapie tenp. ale i tak osiaga taka jak przed wymiana aha dodam jeszcze ze zauwazylem ze na miescie trzyma stala tenp a w trasie delikatnie spada pytanko jeszcze czy roleta chlodnicy moze byc powodem bo u mnie nie dziala i jest otwarta czy to moze glowny termostat prosze o pomoc bo juz spac w nocy mi to nie daje!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 18:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
rydzik201, roleta powinna działać (zamknąć się po włączeniu zapłonu i odsłonić jak temp. jest odpowiednia) i to raczej ona jest przyczyną

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 19:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: 530D
temat ograniety temperatura w granicach 89-92/3 po wymianie trzeciego egra kazy po 140 zl i kazdy poszedl do reklamacji teraz jest wszystko wporzadku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
dziekuje za podpowiedzi dodam ze jak przyszedl mi nowy egr to dmuchalem w niego i z oporem wdmuchiwalem w niego powietrze ale dalo sie dmuchnac wiec nie wiem czy wogule nie powinno pujsc powietrze czy jednak troszke powinno isc aha i zauwazylem ze auto pali wiecej po wymianie egru... a z roleta to co moze byc nie tak??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 20:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
Termostaty to zawory do zamykania / przepuszczania cieczy a nie gazu, zawsze będą trochę puszczać powietrza przy dmuchaniu. Ważne jest przy jakiej temperaturze się otwierają i zamykają, to właśnie warto sprawdzić jak diagnozujesz pozornie dobry termostat.

Dzisiaj właśnie wymieniłem oba termostaty w moim 320d, godzinka roboty i z 60 stopni zrobiło się 88 :ok: . Mam trochę fotek, więc jak ktoś jest zainteresowany jak to zrobić w E90 to mogę służyć poradą.

Poza tym przyszło mi do głowy, że powodem niedogrzewania silnika może być niedomykający się zawór EGR. Jak jest otwarty, przynajmniej częściowo, to podgrzewa dodatkowo płyn w chłodniczce EGR i termostat (nawet sprawny) musi puścić płyn chłodniczy do dużego obiegu. To powoduje napływ zimnego do silnika i w warunkach zimowych ewidentne niedogrzanie.

Co myślicie o tym pomyśle?

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 21:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 200
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E46
Kod silnika: m47
Ja już zgłupiałem, też mam problem z długim nagrzewaniem się auta-jakieś 30 km, a na jałowym temp. spada. Jak już złapie pion to trzyma. Wymieniłem termostat egr i dalej to samo...tak jak większości tutaj, nowy lekko przepuszczał powietrze. Reklamować go?

_________________
Żeby być szczęśliwym, co najmniej kilka rzeczy musisz mieć w dupie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 21:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
wyciagne jeszcze raz egr i sprawdze przy jakiej tenp. sie otwiera bo juz sam nie wiem co z tym problemem mam zrobic czy oddac sprawe do mechanika czy pruowac samemu ale nic mi wiecej do glowy nie przychodzi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 grudnia 2010, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
kropp u mnie nawet jak przejade 100km przy -1 wskazowka nie osiagnie pionu bo w lecie wydaje mi sie ze bylo ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL