BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 11:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 13 września 2012, 00:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Witam

Niedawno kupiłem e39 w automacie(steptronic) 523i i ze skrzyni , a dokładniej z miejsca łączenia skrzyni z silnikiem , dochodzi stukanie. Jak auto stoi na P i ma obroty ok 800 to słychać miarowe stukanie, a w miarę zwiększania obrotów stukanie przyspiesza. Podczas jazdy wydaje mi się , że tez to stukanie jest ale ciężko je usłyszeć. Jest to głuchy dzwięk nie ma jakiegoś metalicznego pogłosu. Skrzynia chodzi płynnie nie szarpie (jedynie przy dociągnięciu do maksymalnych obrotów jest szarpnięcie przy zmianie na kolejny) biegi normalnie wchodzą , po wrzuceniu r lub d auto normalnie zaczyna się toczyć.

Sprawdzałem czy koło zamachowe jest dokręcone i śruby nie dotykają obudowy , ale tam jest wszystko ok

Ma ktoś może pomysł o co może chodzić? Czy to objaw kończącego się sprzęgła , a może braku oleju ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 16 września 2012, 18:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
cześć,

czy to brzmi tak samo jak u mnie (zaczyna się ok 21s filmu)?



zajac napisał(a):
Ma ktoś może pomysł o co może chodzić? Czy to objaw kończącego się sprzęgła , a może braku oleju ?


ja za tydzień lub dwa wymieniam konwerter wiec sprawa będzie jasna (ale ja obstawiam na papudruna z Pilskiej z Torunia który niby regenerował to sprzęgło w Niemczech)

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 18 września 2012, 17:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
dzwięk podobny w 1:05 tyle że u mnie jest ciszej, bardziej w miarowo( dzwięk słychać jakby kamień był w oponie - chodzi o taki takt) i jest mniej metaliczny (nie słychać takiego mocnego walenia) i u mnie występuje raczej od razu

a wymieniasz na używkę czy regenerujesz ? jakie koszta ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 27 września 2012, 18:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
zajac napisał(a):
a wymieniasz na używkę czy regenerujesz ? jakie koszta ?


moja skrzynia była regenerowana totalnie koszt 4200 PLN a efekt..............gorzej niż było wcześniej no i papudrun z pilskiej w Toruniu bajki mi wciskał niby sprzęgło w Niemczech regenerowane......teraz skrzynia razem z transfer box'em i konwerterem wyciągnięta z ix 168 kkm wymieniony filtr i uszczelka, uszczelniacz w skrzyni (ten który współpracuje z konwerterem)

wymiana 5-7 października, może wrzucę kilka fotek

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 28 września 2012, 13:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
daj znać czy pomogło i jaki koszt takiego swapa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 1 grudnia 2012, 16:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
nowe informacje

została zdemontowana skrzynia , konwerter poszedł do regeneracji (braki w okładzinie i luz między jakimiś elementami - nie pamiętam jak to się nazywa)

i teraz mam pytanie dotyczące kwestii oleju czy raczej tego co z niego zostało. Czy mam się szykować na zmianę skrzyni , bo po zdjęciu miski ze skrzyni był w niej szlam a w nim trochę grud z opiłków(rozgniatały się pod palcem) - czy może to jest normalne i tak ma być. Dodam , że na 95% olej jest w skrzyni od nowości , a auto ma 300 tys (salon polska). Przed demontażem skrzynia chodziła płynnie , tylko coś stukało w dzwonie i myślałem że to koło zamachowe , ale okazało się ze ono jest sprawne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 3 grudnia 2012, 20:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
zajac napisał(a):
daj znać czy pomogło i jaki koszt takiego swapa


pomogło buniek dostal nowe życie, ale myślę ze papudrun od skrzyni dodatkowo coś namieszał w sterowniku ASB (brak ograniczeń w trybie E i S w obu przypadkach ciągnie na 6500 RPM) adaptacja nie pomaga

zajac napisał(a):
nowe informacje

została zdemontowana skrzynia , konwerter poszedł do regeneracji (braki w okładzinie i luz między jakimiś elementami - nie pamiętam jak to się nazywa)

i teraz mam pytanie dotyczące kwestii oleju czy raczej tego co z niego zostało. Czy mam się szykować na zmianę skrzyni , bo po zdjęciu miski ze skrzyni był w niej szlam a w nim trochę grud z opiłków(rozgniatały się pod palcem) - czy może to jest normalne i tak ma być. Dodam , że na 95% olej jest w skrzyni od nowości , a auto ma 300 tys (salon polska). Przed demontażem skrzynia chodziła płynnie , tylko coś stukało w dzwonie i myślałem że to koło zamachowe , ale okazało się ze ono jest sprawne.


wymień tylko olej, jeżeli skrzynia działa poprawnie nie ma sensu inwestować w druga a tez nie wiesz co trafisz

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 4 grudnia 2012, 13:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Filtr, uszczelka i olej kupiony , konwerter już założony i skrzynia jest na aucie
właśnie czekam na śruby do miski z aso , bo niestety stare odmówiły dalszej posługi. Mam nadzieje ,że po złożeniu i zalaniu skrzyni zniknie ten wkurzający dzwięk , bo jest to jedyna rzecz która mi w tym aucie nie pasuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Automat stukanie
PostNapisane: 5 grudnia 2012, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
no i naprawa zakończona.

po wymianie oleju i regeneracji konwertera wreszcie przestało stukać ,

jedynie co jeszcze mnie niepokoi to kwestia brzęczenia na wysokich obrotach, ale może tak ma być w m52 - nie jeździłem żadnym innym z tym motorem , a tym bardziej w automacie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL