BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 grudnia 2018, 23:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
a jakie macie opinie o Shellu??
Czytałem że oczyszcza silnik z nagaru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 grudnia 2018, 09:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
mikolajSR,

Szukałka : shell ...
Lub.
viewtopic.php?f=1&t=73598

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 grudnia 2018, 22:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
mikolajSR napisał(a):
a jakie macie opinie o Shellu??
Czytałem że oczyszcza silnik z nagaru.

Shell Helix Ultra 5W40 bardzo dobrze czyści. Jednym autem przejeździłem na tym oleju od 73 tys. do 172 tys. km, klawiatura bialutka, u żony w aucie (vag) od nowości do 90 tys. km lany Castrol Edge 5W40 (wymiany co 15 tys), po tym przebiegu było widać depozyty na wałku rozrządu po odkręceniu korka wlewu, zmieniłem olej na Shell 5W40 i depozyty się wypłukały po 3 tys. km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 11 stycznia 2019, 02:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 49
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36
Mnie znajomy namawia na płukanie silnika i wymianę na holenderskie PMO. Pełen syntetyk (minimum 70% PAO) U niego podobno spisuje się idealnie, choć nie do końca wiem na czym to idealnie miałoby polegać. Fakt, że jak jechaliśmy, to silnik chodzi równiusio, nic nie szarpie, a było to lekko czuc w jego automacie, (w skrzyni tez podobno ich wlał) Nie wiem na ile to jest dokładnie spowodowane tym olejem a nie innymi czynnikami, choć logicznie myśląc, im lepsze smarowanie, tym lepsza i cichsza praca... Nie wiem co mam zrobic w swoim złomku, bo to lata swoje ma i nie wiem czy jak mu golne syntetyka, to czu mu to bokiem nie wyjdzie... ;) A tak się do złomka przyzwyczaiłem, ze pomimo iz pewnie większość z Was kilka razy by już zmnieniło na młodszy model, to ja nadal nim mykam. Więc warto lać syntetyk do tak "nowoczesnego auta"

_________________
Boska Moc i Wygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 11 stycznia 2019, 12:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moje BMW: E46 330CI / E39 520i
Kod silnika: M54B30
Motul 300v
Millers cfs nt+
Fuchs titan race pro s

Wszystkie 5W40. Silnik m54b30. Tak, wiem że to oleje "na tor", że trzeba rozgrzewać (z tym akurat nie ma problemu :cwaniak: ). Który z nich wybrać? Termin wiosna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 12 stycznia 2019, 10:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
KANO napisał(a):
martinuss napisał(a):
valvoline maxlife 5w40 i nic innego nie potrzeba :super: a castrola bije na glowe :hyhy:

bije według ciebie, podaj argumenty. takie same jak te wszystkie są oleje lotosa czy orlenu
Wszystkie te oleje to jest jedno wielkie lobby olejowe. Olej traci swoje właściwości smarne nie po 20 tys., jak mówi producent samochodu, i trzeba go wymieniać. Tak szczerze to 100tys to jest średnia granica starzenia się oleju lub wiek oleju mówi o jego starzeniu. A wymieniać się powinno filtr oleju częściej a nie olej.
Wystarczy popatrzeć na starsze auta, które na jednym oleju leciały 300 tys. wymiana i kolejne 300 tys. i nic się nie działo.

Zrób sobie te 100 tyś km bez wymiany oleju, potem zdejmij pokrywę zaworów i pojmiesz dlaczego piszesz głupoty. Druga sprawa, to polityka koncernów samochodowych, które zalecają coraz dłuższe interwały nawet już co 45 tyś km (na przykładzie Fiata), żeby klient myślał jaki to sobie sprawił bezobsługowy pojazd - nic tylko lać paliwo i jeździć. Producent jest świadomy konsekwencji takiego postępowania, ale to ściśle wiąże się z założeniami, że po okresie gwarancji ów klient nabywa już nowy samochód - również bezobsługowy. Rynkiem wtórnym już się nie przejmują, bo ten nie generuje zysków. Oto cała filozofia, a olej syntetyczny wraz z filtrem wymienia się co 10-15 tyś. i tyle w temacie. Chcesz robić inaczej? Twoja sprawa, ale nie rozsiewaj takich "mądrości" na forum, bo jeszcze się ktoś niechcący do nich przekona.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 13 stycznia 2019, 15:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: BMW E21
Ja tam uzywam shell i jestem zadowolony :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 13 stycznia 2019, 15:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Marazzz, Prawde napisałeś, ale komentujesz post z przed 6 lat, a właściciel tego postu nie logował sie od prawie roku. Najprawdopodobniej w ogóle nci nie odpiszę bo nie zauważy, a z resztą może poglądy juz mu sie zmieniły bo przez ten czas zdążył wymienić olej (zrobil 100k), więc przekonał :P

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 24 stycznia 2019, 22:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Marek9420 napisał(a):
Ja tam uzywam shell i jestem zadowolony :)


Skąd to zadowolenie??

Czytałem na innych forach tak jak kilka postów wyżej napisane że shell oczyszcza silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 15 lutego 2019, 09:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
kszyhu napisał(a):
Marazzz, Prawde napisałeś, ale komentujesz post z przed 6 lat, a właściciel tego postu nie logował sie od prawie roku. Najprawdopodobniej w ogóle nci nie odpiszę bo nie zauważy, a z resztą może poglądy juz mu sie zmieniły bo przez ten czas zdążył wymienić olej (zrobil 100k), więc przekonał :P

Heh, bo z poziomu widoku w przeglądarce mobilnej, był to z jakiegoś powodu ostatni post na stronie poświęconej temu tematowi. Na datę nie spojrzałem :-)
Jak już piszę, to co sądzicie o tym oleju? Mega ciekawa pozycja w odniesieniu cena-jakość..
https://sklep.pmo-oils.com/pl_PL/produc ... 0-c3-4l-5l

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 19 marca 2019, 23:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25 (256S5)
PMO to bardzo gorący temat teraz. Duże zainteresowanie się zrobiło tymi olejami, ale to chyba dobrze, bo za 120 zł mamy olej z dużym dodatkiem bazy PAO i dobrymi parametrami. Nie wiem ile tej bazy PAO tam mają ale z tego co piszą na forach to od ok 25 % do nawet 70% jak już ktoś podawał, co w tej cenie jest raczej niespotykane.

U mnie w E46 PMO od kilku miesięcy zalane i zbliżą mi sie już druga wymiana i chyba raczej zostaanę przy PMO. Jescze zastanawiałem się nad Motulem, ale dowiedziałem się ze motul przeniósł swoją produkcję fabryki z Francji gdzieś indziej aby oszczędzać. Wiec skoro oni oszczędzają na robieniu oleju to juz nie są olejem dla mnie.

P.S Teraz PMO na rabacie kickstera za -15% jest więc zrobi się naprawdę dobra cena, osobiście kupiłem 2x 4 litry 5w40 :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 21 marca 2019, 22:58 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Dla mnie fuchs jest numer jeden w swojej cenie. Mam już 3cia wymianę w m47 i jak bym nie sprzedał 335 w której jest Shell właśnie na płukanie, to też zmieniam na Fuchs :) m47 motula brało trochę, Fuchs chyba nie smakuje, a lepkość taka sama :)

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 25 marca 2019, 15:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46 330xi
Kod silnika: m54b30
Ja sprawdziłem tego specola, co niby jest pao za 55zł za 4l i zużycie oleju z 250ml (na valvoline) wzrosło na pół litra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 16 września 2019, 08:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: x3
Kod silnika: m54b30
Panowie , mam x3 m54 - ten temat to skarbnica wiedzy i opinii użytkowników - dzięki za to .
Planuję na najbliższą wymianę zrobić płukankę i zmienić 5w40 na 0w40 ravenol. Dobry wybór ?
Silnik spala olej w normalnych ilościach ( około 500ml na 8tys) ma lpg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 września 2019, 12:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Ravenol VST Turbo (z PAO) daj 5w40 lepkosc to bedzie się zachowywał jak taki 0w40 Ravenol

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 września 2019, 15:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Navigator napisał(a):
Planuję na najbliższą wymianę zrobić płukankę i zmienić 5w40 na 0w40 ravenol. Dobry wybór ?
Silnik spala olej w normalnych ilościach ( około 500ml na 8tys) ma lpg.

Obydwa indexy są dobre, tyle, ze zależy jak jeździsz autem. Jak robisz bardzo, bardzo krótkie odcinki, do tego samochód pod chmurką, idzie zima. To takie 0w może sie sprawdzić na zimne rozruchy. Jak nie ma tragedii pod względem jazdy z niedogrzewaniem, to niespecjalnie widzę sens zmiany oleju, tym bardziej jeśli sie obecny zestawnc sprawdza. A spalanie 0,5L na 8kkm to jakby ni spalał w ogóle. Bo na bagnecie np w e46 m54 masz od min do max 1L. Więc wyszłony u ciebie bez dolewek między wymianami. Ewenement w przypadku m54

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 17 września 2019, 16:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ten 5w40 VST Turbo usvo raczej ten... on będzie miał bardzo niską lepkość w zimę

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 20 października 2019, 15:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
A mobil łan 5w50 tez dobry olej .ma lepsze wlasciwosci niz 5w40 ponoc.przynajmniej z TBN , lepkoscia i paru innymi .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 10 maja 2021, 01:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B22
pawelos666, czytam ten temat już z 2 godziny i nadal nie wiem co za olej wybrać, więc postanowiłem zapytać. Mam e46 m54b22 z lpg. Dzisiaj zamówiłem VALVOLINE SynPower MST C3 5W30. Przeczytałem gdzieś, że oleje ll-04 (czyli taki jaki zamówiłem) się szybciej zasiarczają przez lpg i teraz nie wiem czy anulować zamówienie/odsyłać ten olej i zamówić taki sam tylko ll-01 bez dopisku MST czy już zostawić ten co zamówiłem. Czy może kupić całkiem inny olej z innej firmy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Olej silnikowy zalecany przez BMW
PostNapisane: 10 maja 2021, 10:47 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
metaczlowiek napisał(a):
pawelos666, czytam ten temat już z 2 godziny i nadal nie wiem co za olej wybrać, więc postanowiłem zapytać. Mam e46 m54b22 z lpg. Dzisiaj zamówiłem VALVOLINE SynPower MST C3 5W30. Przeczytałem gdzieś, że oleje ll-04 (czyli taki jaki zamówiłem) się szybciej zasiarczają przez lpg i teraz nie wiem czy anulować zamówienie/odsyłać ten olej i zamówić taki sam tylko ll-01 bez dopisku MST czy już zostawić ten co zamówiłem. Czy może kupić całkiem inny olej z innej firmy?


M54 to i LL-01. Najlepiej to anuluj to zamówienie i zapodaj: RAVENOL Turbo VST SAE 5W-40. W M54 bardzo dobrze sie mi sprawdzał, także sądzę że Ty tez będziesz happy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 960 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL