BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] elektronika
PostNapisane: 14 października 2007, 17:19 
Witam wszystkich na forum!
Jestem na forum od niedawna.Na inię mam Krzysztof.Posiadam 730 d z 99r.
W moim aucie pojawił się problem szybkościomierza,a co za tym idzie w konsekwencji nie poprawne działanie ABS,ASC,oraz wskazań spalania .
Jestem załamany,ponieważ nikt nie potrafi mi pomóc.W warsztacie ASO Bawaria Motors wydałem niepotrzebne pieniądze na czujnik tylnego lewego koła.
Proszę więc o cenne wskazówki!
Zapomniałem dodać:Jak auto postoi z dwa dni na zewnątrz (sugeruję -wychłodzi się )wszystko jest okey Przejadę kilka kilometrów i powraca KOSZMAR!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 17:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
nie jestem pewnien czy w e38 też tak jest ale czujnik od prędkosciomerza jest w tylnym moscie, a od ABS-DSC sa przy kołach.
Kristof napisał(a):
auto postoi z dwa dni na zewnątrz (sugeruję -wychłodzi się )
bez przesady dwa dni nic nie musi stygnąc ;)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 18:19 
Mnie te dwa dni również dziwią i cały czas się zastanawiam co ma wpływ-a może wilgoć.
Będąc w ASO wymieniono mi czujnik na lewym tylnym kole,czujnik odczytu obrotów z wałka rozrządu oraz czujnik odczytu z wieńca rozrusznika-trochę mnie ta imprezka kosztowała.
Więc kto odpowie co jest przyczyną?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 18:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: cz-wa
Panowie JA swojego zdania o elektryce BMW niezmienie i wiem jedno -CZESKI FILM :rotfl: w moim E39 miałem z ABS tak.... Niechodzi :D no to diagnoza i lewy przod walniety czujnik.Kupiłem NOWY zakładam lampka gasnie gitara :hyhy: -ujechałem 3 metry i bach znowu swieci -ABS kaput :zdziwko: Konsternacja telefony do speców konsultacje no i staneło na tym ,zeby wyeliminować usterkę komputera zamienić czujniki z przodu miejscami i zobaczyc na testerze czy bład przeniesie się na druga stronę.Dobra przekładam,zamieniłem -pojedziłęm cały dzien - jadne na diagnoze a tu cud i ABS sie naprawił -chodzi jest ok -dzisiaj cały dzien sporo było jezdzone i jest ok.Zeby niebyło tak super to jak wsiada pasażer przy pracujacym silniku to na jakis czas pali lampka od AIRBAG.....cos niełaczy a drzwiach lub fotelu...wie ktos co to? A co do tego E38 to ja niewiem....co pokazuje komputer? jakie błędy? muszą jakies byc!

_________________
530d-2000r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 18:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
ronal napisał(a):
.cos niełaczy a drzwiach lub fotelu...wie ktos co to?
w fotelu, mozna to obejść wlutowując diode i wtedy cały czas bedzi ewidział że ktoś siedzi

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 19:30 
Jutro zaprowadzę auto do warsztatu,poproszę aby sprawdzili pozostałe czujniki,w opcji również zamiany przednich.Panowie a może dysponujecie schematem elektrycznym dotyczącym wskazań prędkości,bądż systemu ABS,ASC?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 20:54 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
W moim aucie pojawił się problem szybkościomierza,a co za tym idzie w konsekwencji nie poprawne działanie ABS,ASC,oraz wskazań spalania

Jeżeli wystąpił problem także z prędkościomierzem to problem dotyczy tylko lewego tylniego czujnika przy kole. Skoro jednak został on wymieniony, to należy szukać usterki w instalacji od tego czujnika......może przewody w samej wtyczce przegniły, lub kabel jest gdzieś nadłamany/uszkodzony.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 21:13 
Panowie wiem co jest powodem !-mam uszkodzony sterownik (ten zamontowany na pompie ABS ) podłączyłem od znajomego.
Pomimo,że czeka mnie większy wydatek,jestem zadowolony.
Pozdrawiam!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 00:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Podejrzewałem, że tak będzie. Potwierdza się fakt o wadliwości tych modułów......ja walczyłem z przerwą w obwodzie lewego przedniego czujnika.
Moduł ten, to jak procesor o większych gabarytach, do którego można zajrzeć nie czyniąc szkód.
Ceramiczna płytka z mikroelementami elektroniki, przyklejona do aluminiowego podłoża będącego radiatorem i połączona z wyjściami do pinów w gnieździe cieńkimi drucikami.......pomimo zalania wszystkiego w przeźroczystej galarecie, druciki obrywają się w wyniku wstrząsów.

Jeszcze o takich przypadkach będzie nie raz :D

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL