BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i N42B20 problem z ciśnieniem oleju/dziwny dźwięk
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 09:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Witam,
kilka dni temu zaczęła zapalać się czerwona kontrolka oleju w moim aucie. Dzieje się to po nagrzaniu silnika po przejechaniu kilku kilometrów (wskazówka od temperatury jest wtedy w pionie) ale tylko na wolnych obrotach. Na zimnym silniku problem nie występuje. Poniżej link do nagranego przeze mnie filmiku obrazującego ten problem:

Poziom oleju aktualnie jest prawidłowy. Niedawno zapaliła mi się żółta kontrolka od oleju po zgaszeniu auta ale uzupełniłem stan bo było minimum na bagnecie. Poza tym wydaje mi się, że ostatnio auto stało się trochę przymulone. Czasem jedzie ładnie a czasem jakby miało mniej mocy.
Dodam, że 3 tygodnie temu mechanik wymieniał mi łańcuch rozrządu, napinacz, ślizgi, pasek klinowy z napinaczem i rolką.
W ogóle to postawiłem auto do sprawdzenia z powodu nasilającego się "terkotania" po uruchomieniu zimnego silnika a okazało się, że łańcuch jest rozciągnięty a napinacz był jeszcze ten wadliwy. Po tych zabiegach jest lepiej (nie słychać metalicznego dźwięku łańcucha i napinacza spod maski). Głównym podejrzanym niepokojącego dźwięku był zawór w module olejowym ale po nocnym postoju olej nie wyciekł z podstawy filtra więc według mechanika teoretycznie powinien być dobry.

Wcześniej w grudniu wymieniona była odma z kompletem przewodów, świece, olej (5w30 valvoline), filtry: oleju, powietrza i paliwa.
Poza tym jakieś półtora roku temu miałem podobny problem z zapalającą się kontrolką oleju. Wtedy okazało się, że zapchane były kanały przy module olejowym. Po wyczyszczeniu i wymianie filtra oleju (który też był zasyfiony) problem nie pojawiał się do chwili obecnej. Z tym, że teraz to jest w większym zakresie.

Kolejna rzecz, która mnie niepokoi to dziwny dźwięk słyszalny od spodu auta (częściowo też w kabinie ale pod maską już nie). Pojawił się po ostatniej wizycie u mechanika i nasila się od 2000obr. ale słychać to także podczas schodzenia z obrotów. Tutaj nie ma już znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Poniżej kolejne nagranie:

Jestem umówiony do mechanika na sprawdzenie ciśnienia oleju ale dopiero na 3.09. Może macie jakieś sugestie?

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 problem z ciśnieniem oleju/dziwny dźwięk
PostNapisane: 17 listopada 2012, 22:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Niecałe 3 tygodnie temu odebrałem auto od mechanika. Pompa oleju została wymieniona na nową kompletną. W między czasie kupiłem używaną pompę ale okazało się, że jest gorszym stanie niż moja, a niestety poza tym nie trafiłem na nic nowszego np. od E90.
Co do samej pompy - od czasy wymiany nie zaświeciła się kontrolka ciśnienia oleju ani razu. Mechanik nawet zdławiał auto w czasie jazdy do bardzo niskich obrotów ale ciśnienie oleju nie spadało do minimalnego poziomu. Zniknął też ten dziwny dźwięk, który słychać było od spodu auta.
Poza tym od czasu do czasu np. po nocy słychać krótkie terkotanie po uruchomieniu silnika także to nie zniknęło.
Mam też wrażenie, że czasem auta dziwnie drży na wolnych obrotach a po zgaszeniu silnika silnik nie zatrzymuje się łagodnie. Po kolejny uruchomienu silnika nie ma drgania a auta gaśnie już łagodnie. Chyba trzeba będzie sprawdzić błędy.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 problem z ciśnieniem oleju/dziwny dźwięk
PostNapisane: 8 czerwca 2014, 18:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46 FL
Kod silnika: M54b25
i jak, poradziles sobie z problemem terkotania ? mam to samo w N42 ...

_________________
// Kamil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i N42B20 problem z ciśnieniem oleju/dziwny dźwięk
PostNapisane: 10 czerwca 2014, 14:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 505
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B20
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88077
Nie rozwiązałem tego problemu... na razie dałem sobie spokój bo często tego dźwięku nie słyszę.

_________________
Obrazek
Moje E46 318i Touring
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL