BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 16:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] swap M54B25 -> M54B30
PostNapisane: 31 lipca 2014, 06:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: MysÂłowice
Moje BMW: E30 332i E46 330ci
Kod silnika: ~S52
Elo!
Planuje swap w E39 z silnika M54B25 na m54B30 ( silnik będzie pochodził z E46)

W zasadzie podstawowe informacje co pasuje mam:

- skrzynia biegów a w zasadzie jej przełożenia nieco inne, ale to raczej nieistotne, podobnie jak z dyfrem, tragedii jakiejś nie bedzie
- sprzęgło z tego co widzę w katalogu M54B30
- dwumas w 6 cylindrach taki sam wiec zostaje z E39 525
- rozrusznik ten sam
- sprężarka klimy ta sama
- alternator ten sam
- łapy silnika z 6 cyl zostają z e39

pytania mam odnośnie:

- pompa wspomagania zostaje z E39 525 ?
- wiązka silnika z E46 podejdzie do E39?
- komputer z tego co wiem jest en sam, ew soft się zmienia?
- miska olejowa + smok - przekładam z E39 ?
- w przypadku zakupu silnika z automatu - wiązka z M54B25 podejdzie z E39 do nowego silnika M54B30?
- dolot - przepływka ta sama, ale obudowa filtra powietrza + rury do przepływki w E39 ( 2,5 i 3.0) z tego co pamiętam są inne niż w E46
- wydech - o ile dobrze wiem wg katalogu nie pasuje, ale średnice są te same i oczywiście na silnik pasuje.
- wieloklin ze skrzyni z m54B25 pasuje na tarczę sprzęgła z m54B30?

Jakby kto miał jeszcze ciekawe informacje to poproszę, swap muszę wykonać szybko, bo auto musi jeździć.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E39 - swap M54B25 -> M54B30
PostNapisane: 31 lipca 2014, 07:13 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Wiązkę silnika zostaw swoją.
Sterownik silnika też, nie będzie problemu z immo. Jedynie soft zmienić na ten z 3.0 i będzie to hulać
W razie co, to z Mysłowic daleko nie masz do Raciborza, to zmianę softu mogę Ci wykonać

mauser napisał(a):
- dolot - przepływka ta sama, ale obudowa filtra powietrza + rury do przepływki w E39 ( 2,5 i 3.0) z tego co pamiętam są inne niż w E46

Z tego co kojarzę to przepływka jest inna w M54B30. Jest większa, jak cały dolot(tak samo przepustnica ma większą średnicę).
Więc to, razem z puszką dolotu musisz zmienić na to z 3.0

mauser napisał(a):
- wydech - o ile dobrze wiem wg katalogu nie pasuje, ale średnice są te same i oczywiście na silnik pasuje

Jesteś pewny, że średnice są te same? Z tego co pamiętam to 3.0 miało wyraźne różnice od pozostałych silników. My z kumplami robiliśmy swap z M54B22 na B30. Wydech oczywiście fizycznie pasował do głowic, ale średnica była mniejsza w B22

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL