BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 06:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 19:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
mój problem polega na ciągłym nadmuchu gorącego powietrza z nawiewu .Pomimo ustawienia na climatroniku 16 stopni nadal z kratek leci gorące . elektrozawór jest sprawny jednak zasilanie które dochodzi do niego podaje ciąge pozycję otwartą czyli temp max , podpiołem na chwilkę inny panel climatronika i dalej jest to samo , czy ktoś wie oco chodzi ? bmw e46 320 d rok 99

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 19:35 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
jeż?

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 485
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Ten zawór jest w pozycji otwartej gdy nie dopływa napięcie, a ma się zamknąć gdy napięcie zostanie na niego podane.
U mnie był taki sam problem, napięcie dochodziło, a zaworek się nie zamykał, pomogło rozebranie zaworka i czyszczenie, do dzisiaj chodzi bez zarzutu :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 11 kwietnia 2012, 20:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale czy jeż nie odpowiada za nawiew (wiatraczek) a nie samą nagrzewnicę(elektrozawór).

Tak jak kolega wyżej napisał niema napięcia elektrozawór otwarty jest napięcie elektrozawór zamyka. Można by na niego bezpośrednio podać napięcie i sprawdzić czy poleci chłodne.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 15:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
jeż odpada ponieważ wiatrak działa na wszystkich biegach prawidłowo problem to ciepłe powietrze mimo ustawienia 16 stopni na wyświetlaczu . do elektrozaworu podane jest napięcie i mimo zmiany ustawień na climatroniku wartość nie ulega zmianie , gdy odłącze zawór całkowicie nadal leci gorące

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 15:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 366
Lokalizacja: ...::: PL :::...
Moje BMW: BMW 330d
Kod silnika: m57
Elektrozawór. Nie kombinuj tylko idz go wyczyść.

_________________
"Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd, może dlatego. że idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami."
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 12 kwietnia 2012, 19:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
właśnie wróciłem z garażu , problem rozwiązany , wina leżałą po stronie elektrozaworu który raz działał a raz udawał martwego po założeniu innego zaworu porblem znikł . dzieki wszystkim za pomoc

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 20 czerwca 2012, 15:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47TU
Panowie mam podobny problem. Od czasu do czasu przy nastawieniu np. 18 stopni, włączona klima czy też nie zaczyna lecieć gorące powietrze na nogi, szybę a z centralnych kratek chłodne. Żeby wróciło do normy nastawiam max temp, mocny nawiew choćby na sekundę wracam np. na 18 stopni i jest ok. Dzieje się to sporadycznie, przykładowo raz dziennie, nie jest mocno uciążliwe ale z czasem będę chciał to zrobić tym bardziej że może się tylko pogarszać. Pytanie czy może to być ten elektrozawór, jeśli tak to który to jest, gdzie pod maską, jaka cena i gdzie kupić. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 20 czerwca 2012, 17:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 485
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Możliwe że to ten zaworek, jest (jak patrzysz od przodu) za prawą lampą
Obrazek

Nie koniecznie trzeba go od razu wymieniać, czasem wystarczy go rozebrać i wyczyścić, one lubią się zawieszać w otwartej pozycji.
Ja u siebie w e39 czyściłem i działa już 7 miesięcy bez problemowo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 21 czerwca 2012, 08:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
kylo86, Tak jak kolega wyżej pokazał. Wyjmij elektrozawór i go przeczyść bo pewnie się przywiesza.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 22 czerwca 2012, 18:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
Masters napisał(a):
Wyjmij elektrozawór i go przeczyść
no tak tylko ten niby brud ma jakąś przyczynę , ja uważam że zawieszanie jest spowodowane korozją i czyszczenie niewiele się zda, ewentualnie będzie dobrze przez krótki czas , przecież ten zawór pracuje cały czas i jest poddawany dużym obciązeniom . Temperatura też ma tu udział

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 22 czerwca 2012, 19:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 485
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Kolego, jeśli układ pracuje na płynie chłodniczym, to nic tam nie ma prawa zardzewieć, jedynie zbierają się drobne osady które z czasem powodują zawieszanie zaworów nagrzewnicy.
Dlatego ja polecam zmieniać co 2-3 lata płyn chłodniczy, ew zastosować jakąś płukankę przed wymianą żeby wywalić cały nagromadzony syf.
Te zaworki po czyszczeniu działają prawidłowo, pod warunkiem ze ktoś nie miał wody w chłodnicy i faktycznie rdza i kamień ich nie zjadła. No chyba że upali się cewka na zaworze, to wtedy tylko wymiana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 22 czerwca 2012, 20:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
jeśli pracował na płynie a jeśli w ciągu całego życia auto miało wymieniony płyn raz ? lub dwa ? czy mechanik któremu powierzasz naprawe np termostatu twierdzi ze wlał nowy płyn a rzeczywistośc jest inna ? ( wszystko w mojej bmw robię sam )

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, 17:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47TU
Powrót do tematu po prawie dwóch latach. Problem zaczął występować częściej i robi się to irytujące. Mianowicie centralnie leci zimne a na nogi i szybę gorące. Podniesienie temp do 32 na chwile i zejście do niższej pomaga, czasem na krótko czasem na parę godzin. Dziś rozebrałem ten zawór odkręcając cztery śrubki torx i oddzieliłem go od dolnej części i nie było raczej widać brudu (a może wyjąć wszystko i zobaczyć czy w tej dolnej części nie ma syfu), ale mam pytanie jak on powinien się zachowywać? bo u mnie to jest tak że przy 16 C jest w jednej pozycji już nie pamiętam dokładnie ale chyba trzpień jest w dole, ale np. przy 18 trzpień chodzi regularnie góra dół dość szybko, a np. przy 21 z mniejszą intensywnością, czy tak to powinno wyglądać?
Dodatkowo pierwszy raz dziś mi się zdarzyło że na panelu nadmuch włączony a nic nie leciało, uderzyłem ręką od strony pasażera troszkę poniżej panelu klimy i zaczęło chodzić - to by trochę wskazywało na jeża tylko czy jeż ma w ogóle coś wspólnego z elektrozaworem że on tak chodzi czy może to problem dwóch części? a może panel? (niestety nie mam z kim podmienić na próbę)
Na dzień dobry podstawowe pytanie czy tak jak u mnie powinien się zachowywać elektrozawór czy jednak "nie wariować" aż tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 5 sierpnia 2014, 10:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E46 318i 2001r
Witam, mam podobny problem w mojej samochodzie leci caly czas gorace powietrze mimio ustawien na 16 stopni, wymiana jeza nie pomogla, chce tereaz wyczyscic ten elektrozowor ale nie mam zielonego pojecia gdzie sie on znajduje. Czy ktos moze mi powiedziec w ktorym miejscu na zdjeciu sie on znajduje. https://www.dropbox.com/s/f1k99wlnehlij ... =302173720 z gory dziekuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] cały czas leci gorące powietrze
PostNapisane: 5 sierpnia 2014, 13:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 285
Lokalizacja: Wlkp Rokietnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Ten zawór znajduje sie pod przepływką na wysokosci alternatora.
Pozdro.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL