BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] [530d] zgasła podczas jazdy
PostNapisane: 14 lutego 2015, 03:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 31
Moje BMW: e39 530d
Garaż: jeszcze nie ma ale bedzie :)
WI tam, mamtaki problem. Jadę sobie przed chwila, odwoze 2 dziewczyny i nagle poczułem szarpniecie, jadąc na 4 - 70km/h po chwili drugie szarpnięcie i nagle pokazały się kontrolkI od akumulatora i silnik zgasł. Popchalismy auto na parking z kilometr na szczęście.

próbowałam go odpalić to kręci kręci kręci Inic. Po czekałem moment, popukalem w pompkę progową (nowa 2 lata temu kupiona) i znowu kręci, i już czuję, że akumulator pada.

Mam bardzo słaby akumulator, który od tamtej zimy do dzisiaj, lądowałem około 70-100 razy...
Dodam, iż przedni prawy migacz się spalił ostatnio i go nie wymieniłem jeszcze oraz tylni prawy, tak szybko miga od około 2 tygodni. Brak czasu :(

Nie wiem co mam sądzić. Nigdy mnie nie zawiodło, dziś po raz pierwszy, od 3 lat. Nie mam jej tego za złe. To moja wina, przez zaniedbania i brak hajsu chwilowy na nowy akumulator (zepsuł się, bo za późno odkryłem, iż komputer w aucie się nie wyłącza w ogóle i ciągle bierze prąd rzędu 0.36a/h i przez to przy trzeciej zimie którą przeżywa brak mu sił.

Jak sądzicie, czy to może być alternator, po tych wsyztskich rozladowaniach i naladowaniach, lub jakiś bezpiecznik?

Czujnik położenia wału, miałem wymieniany bodajże 2 lata temu. Ale ręki bym nie dał se uciąć, musze sprawdzić.


Dodam, iż po tym kręceniu, za 4 razem już w ogóle nie kręcił, wezwalem kolegę. Żeby nas do domu odwiozl. I lądował z 9 minut akumulator - tylko ze on przyjechał cieniasiem - i po tych 9 minutach się naladowal trochę, bo znowu kręcił, ale za krótkie ładowanie tym cinquecent.


Spróbować goo odpalić potem w dzień?
po cichu liczę na alternator

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] [530d] zgasła podczas jazdy
PostNapisane: 14 lutego 2015, 08:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
masz słaby aku - naładuj lub wymień
alternator jakby Ci padł, to byś nie miał ładowania w czasie jazdy - czerwona kontrolka z akumulatorem
wg mnie padła Ci pompa paliwowa

PS dobrze, że miał Cię kto pchać ;)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] [530d] zgasła podczas jazdy
PostNapisane: 14 lutego 2015, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 31
Moje BMW: e39 530d
Garaż: jeszcze nie ma ale bedzie :)
Dzięki :)

Faktycznie, bardzo możliwe, wymieniałem pompę z 70.000 km temu, a był to zamiennik new era bodajże.

W baku jest z 18 litrów paliwa. Dolać trochę, podłączyć do ładowania i odpalić? I zawiezc go do mechanika?

Hahha. Fakt, tyle dobrego :D, najgorzej było, pod lekka gorke ja popchac, kąt nachylenia z 7°, to już w pewnym momencie myślałem, że się nie uda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] [530d] zgasła podczas jazdy
PostNapisane: 14 lutego 2015, 15:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 31
Moje BMW: e39 530d
Garaż: jeszcze nie ma ale bedzie :)
Ładowalem go tym razem renault clio 1.4...

Kręcił, kręcił i po kilku kręceniach było słychać spadek mocy od razu. Ale normalnie powinien odpalić. I teraz się zastanawiam czy możliwe, aby ten akumulator przez te rozładowania, tak się wyczerpał, że cały tam pływa i nie ma mocy ma odpalenie auta? Ale wówczas chyba, by nie zgasł podczas jazdy?

Pytam, bo nie wiem czy wzywać lawete i jechać z nim 80 km do mojego mechanika, jeśli to pompa paliwa, albo pompa w baku, czy kupić akumulator?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] [530d] zgasła podczas jazdy
PostNapisane: 16 lutego 2015, 02:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 31
Moje BMW: e39 530d
Garaż: jeszcze nie ma ale bedzie :)
Witam, nagrałem filmik, po kupnie nowego akumulatora. Myslałem, że tamten jest tak słaby, że już nie daje mocy albo co pompie paliwa. Ale jak widać, pompa paliwa działa.
Tylko strasznie dziwny dźwięk, taki donośny bulgoczący, pojawił się. Nie słyszałem tego wcześniej.

Od 15 sekundy na filmiku widać, jak idzie wężykiem paliwo z powietrzem?



z ciekawości pytam, czy ktoś tak miał kiedyś?

Jutro jeśli nic nie wykombinuje, to wezwę lawetę i pojadę do mechanika. Ciekawe czy laweciarz zabierze 2 osoby + jamnika przy okazji :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL