BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 19:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Odma, uklad chlodzenia bmw e46 318i
PostNapisane: 1 maja 2015, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 318i/e91 325i
Witam mam pytanie odnoszace sie do tytulu mojego postu, pewnie troche dziwne ale kto pyta jest glupi tylko przez chwile a ten kto nie pyta troche dluzej:)
Czy odma oraz uklad chlodzenia moga miec na siebie jaki kolwiek wplyw? Czy zapchana, niesprawna odma moze powodowac zapowietrzanie sie czy wiekrze cisnienie w ukladzie chlodzenia? Czy moze rowniez powodowac ciagle lecace cieple powietrze? wiem ze to sa czeste przypadlosci bmw e 46 ale moj elektrozawor jest sprawny, do tego z ukladem chlodzenia cos sie dzieje I na sile szuka sobie plyn drogi ujscia. ostatnio wymienilem przewod ktory nachodzi na ten kruciec z tylu za silnikiem po cieklo przez ten oring ktory sie znajduje w tej koncowce inne wycieki tez ogarniete teoretycznie nie powinno byc nieszczelnoci lecz dalej cos nie gra. ten wymieniony przewod idzie do elektrozaworu a jego ciensza koncowka do odmy. Trafilem na post dotyczacy innego samochodu ze przez zapchana odme wzroslo cisnienie w ukladzie chlodzenia ale do konca nikt nie potwierdzil ze to fakt a mogl byc to jedynie zbieg okolicznosci. dodam ze test na uszczelke pod glowica zrobiony pompa wymieniona thermostat rowniez ogolnie wszystko powinno byc sprawne a jedyne co powinno byc do wymiany to ta odma bo czasem delikatnie faluja obroty I spadaja przy ruszaniu do tego slychac upust powietrza przy wylaczaniu silnika. czy te wszystkie sprawy czyli cisnienie w ukladzie chlodzenia (wiem ze w bmw jest ono duze ale wydaje mi sie z w mojej jest zbyt wysokie do tego mam wrazenie ze nie da sie jej dobrze odpowietrzyc), odma oraz gorace powietrze ktoremu nie zapobiega sprawny elektrozawor (na nogi I szybe) moga miec cos wspolnego?
pozdrawiam
Kamil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Odma, uklad chlodzenia bmw e46 318i
PostNapisane: 1 maja 2015, 22:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
Odma To odpowietrzenie skrzyni korbowej.
Nie ma nic wspólnego z układem chłodzenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL