BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 20:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 19:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e39
Witam kolegów

Mam pytanie odnośnie mojego problemu , wczoraj z kolegą podłączyliśmy komputer bo chciałem sobie sprawdzić czy wszystko gra , i gdy tak przeglądaliśmy błędy znaleźliśmy usterke w postaci komunikatu

Zwarcie czujnik klimatyzacji błąd ciągły czy tam stały coś w tym stylu i kolega powiedział że trzeba go wymienić bo źle pokazuje pewnie ciśnienie i nie spełnia swojej funkcji co może spowodować np rozszczelnienie klimy w najsłabszym miejscu . Tylko że była niedawno nabijana i normalnie chodzi bez problemów i nic mi na desce rozdzielczej nie pokazuje.

I moje pytanie brzmi:

co mam z tym fantem zrobić ? Niby pisze że błąd stały czy coś ale działa i nie wiem czy mam kupować nowy za 200 zł bo raczej używany też może mieć ten problem , co koledzy myślicie ?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 20:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
Skasować błąd, pojeździć i sprawdzić jeszcze raz za jakiś czas.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 20:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e39
błąd został usunięty tylko kwestia taka czy nie rozsadzi mi klimatyzacji bo przecież nie bede sprawdzał na komputerze co tydzien czy jest błąd a tak to niczego nie odczuwa się w klimatyzacji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 21:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
GKopeR napisał(a):
błąd został usunięty tylko kwestia taka czy nie rozsadzi mi klimatyzacji bo przecież nie bede sprawdzał na komputerze co tydzien czy jest błąd a tak to niczego nie odczuwa się w klimatyzacji

Czujnik klimy masz przy parowniku za lewa lampą z przodu, by go wymienić trzeba odessać klimę. :kwasny:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 9 sierpnia 2015, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e39
Cytuj:
Czujnik klimy masz przy parowniku za lewa lampą z przodu, by go wymienić trzeba odessać klimę. :kwasny:


kolego ja wiem gdzie mam czujnik klimatyzacji pytanie było zupełnie inne ,a z tego co wiem to nie trzeba odsysać klimy bo jest tam zaworek/wentylek przez ułamek sekundy wyda odgłos jak byś otwierał piwo i tyle trzeba tylko na gumowy oring uważać , ale nadal nie wiem czy jest sens go wymieniać czy to było przejsciowe zwarcie. Pytanie brzmi czy jest sposób żeby go sprawdzić czy działa poprawnie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 10 sierpnia 2015, 20:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
GKopeR napisał(a):
Cytuj:
Czujnik klimy masz przy parowniku za lewa lampą z przodu, by go wymienić trzeba odessać klimę. :kwasny:


kolego ja wiem gdzie mam czujnik klimatyzacji pytanie było zupełnie inne ,a z tego co wiem to nie trzeba odsysać klimy bo jest tam zaworek/wentylek przez ułamek sekundy wyda odgłos jak byś otwierał piwo i tyle trzeba tylko na gumowy oring uważać , ale nadal nie wiem czy jest sens go wymieniać czy to było przejsciowe zwarcie. Pytanie brzmi czy jest sposób żeby go sprawdzić czy działa poprawnie ?

Jak by był drugi na podmiankę to było by najlepiej :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 12 sierpnia 2015, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e39
Cytuj:
Jak by był drugi na podmiankę to było by najlepiej :]


Kolego proszę Cię grzecznie nie udzielaj się jak nie możesz mi udzielić ODPOWIEDZI na moje pytanie , a po drugie ja jakoś chce sprawdzić czy ten działa bo co mi po tym że włoże inny na podmiane jak znów będe musiał szukać kogoś z kompem i sprawdzać ? w dodatku mi nie pokaże na komputerze czy działa tylko pokaże jeszcze zapewne stary błąd pytanie jest : Jak sprawdzić STARY czujnik ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 12 sierpnia 2015, 21:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
GKopeR napisał(a):
Cytuj:
Jak by był drugi na podmiankę to było by najlepiej :]


Kolego proszę Cię grzecznie nie udzielaj się jak nie możesz mi udzielić ODPOWIEDZI na moje pytanie , a po drugie ja jakoś chce sprawdzić czy ten działa bo co mi po tym że włoże inny na podmiane jak znów będe musiał szukać kogoś z kompem i sprawdzać ? w dodatku mi nie pokaże na komputerze czy działa tylko pokaże jeszcze zapewne stary błąd pytanie jest : Jak sprawdzić STARY czujnik ?

Jeżeli włożysz drugi sprawny usuniesz błąd problem będzie usunięty i odpowiedź na twoje pytanie będzie stary był nie sprawny

ale ok już się nie udzielam czekam na propozycje innych userów :cwaniak:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 12 sierpnia 2015, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e39
Cytuj:
Jeżeli włożysz drugi sprawny usuniesz błąd problem będzie usunięty i odpowiedź na twoje pytanie będzie stary był nie sprawny

ale ok już się nie udzielam czekam na propozycje innych userów :cwaniak:




W tym rzecz że usunołem błąd po poprzedniej usterce tylko nie podłączałem komputera teraz i nie wiem czy się znów nie pojawił ale skoro pisało że błąd stały/ciągły to zapewne powrócił po włączeniu klimatyzacji.

ale nadal czekam na odpowiedz czy da się sprawdzić go bez kompa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
PostNapisane: 13 sierpnia 2015, 09:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
GKopeR napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli włożysz drugi sprawny usuniesz błąd problem będzie usunięty i odpowiedź na twoje pytanie będzie stary był nie sprawny

ale ok już się nie udzielam czekam na propozycje innych userów :cwaniak:




W tym rzecz że usunołem błąd po poprzedniej usterce tylko nie podłączałem komputera teraz i nie wiem czy się znów nie pojawił ale skoro pisało że błąd stały/ciągły to zapewne powrócił po włączeniu klimatyzacji.

ale nadal czekam na odpowiedz czy da się sprawdzić go bez kompa



Sory ale masz jakieś dziwne podejście.
Czego Ty nie rozumiesz?
Dobrze Ci radzą.

Auto masz od nowości? Zakładam, że nie.
Więc błąd mógłbym stary, albo jakiś przypadkowy. Skasowałeś go teraz pojeździj np tydzień, dwa i sprawdź jeśli błędu nie będzie nie wymieniaj czujnika.
Jeśli błąd się pojawi to TAK JEST SENS JEGO WYMIANY bo może dojść do uszkodzenia sprężarki lub rozszczelnienia układu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL