BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 09:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Witam. Mam poważny problem i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Zdarzyło się to już drugi raz .. mianowicie . Podczas jazdy jadąd na LPG przełącza się na PB samoczynnie, chcąc wrócić na LPG, gdy przełącze się na LPG robi się to samo zapipczy , kontrolki sie szybciej świecą, pierw pomyślałem , ze to moze jakas inspekcja badz moze czujnij cisnienia, ale jak by to czy to to nie mogl bym wlaczyc juz LPG , a uwazam , ze mi sie to robi odchyłowo, ma to jakis swoj odchył, bo wczesniej sie tak robilo z miesiac temu , przełaczałem tak samo jak teraz , troche na awaryjnym odpalałem gaz i wkoncu jakos przestało szwankować, ale wczoraj niestety znow problem powrocil.. jakis czas temu z 3-4-5 mies wstecz miałem wymieniane wtryskiwacze od gazu , byly walniete 1/2 , a zostały wymienione wszystkie, niestety gazownik naciaga fest i nie zamierzam juz do niego jechac, teraz niestety ciezko o dobrego fachowca , chciał bym sobie poradzic sam tylko nie wiem co tu moze być przyczyną. niestety kompa nie posiadam , zeby sie podlaczyc do auta, w nie dalekiej przyszlosci to zmienie patrzac jak mechanicy tylko naciagaja .. odkad ten gazownik mi dotknal auto zaczelo sie sypac , od wymiany wtryskow zaraz poszedl czujnik polozenia walu i walka rozrzadku itp planuje pojechac w najblizszym czasie do innego gazownika troche km wiecej. tak wiec co tu moze byc przyczyną, czujnik cisnienia ? zle wtryskiwacze ? jakis kabelek nie dopiety / badz przetopiony, tu nic nie wiedze, ale moze cos tu szukac glebiej ? moze ktos mial podobny problem jak ja i wie co mu sie dzialo ? dodam jeszcze , ze sprawdzajac na postoju, przelaczajac z PB na LPG pochodzi, " gdy dodam lekko gazu, ogolnie troszke przygazuje - od razu sie LPG wyłącza " ..

Bardzo proszę o pomoc. z góry bardzo dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 16 sierpnia 2015, 18:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Moze byc duzo przyczyn.
Zatankowales kiepski gaz.
Masz zapchany filtr gazu jeden albo drugi
Masz zapowietrzona instalacje gazowa
Jezdziles na rezerwie gazu i zassal syf ze zbiornika co spowodowalo zapchanie jakiegos elementu.
Masz zapowietrzony uklad chlodzenia i zrobila sie poduszka w parowniku.
Innych pomyslow nie mam, pisze na podstawie swoich doswiadczen z lpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 15:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
gaz tankuje przewaznie orlen albo shell
filtry miałem wymieniane jakos z 4 mies temu
co do rezerwy .. wykorzystuje LPG prawie zawsze do konca i dopiero tankuje, robie to ze wzgledu na ciekawosc ile przerobie KM :)

to jest jakis odchył LPG ,bo jezdze znow juz 2gi dzien i cisza nic się nie dzieje, tak jak pisalem wyzej, miałem to samo miesiac temu, zaraz sie uspokoiło i problem wrocił teraz jakos, a teraz znow jezdze i cisza .. jak znow problem sie pojawi to juz nie bede czekał na trzeci raz tylko od razu pojade do gazownika niech mi wszystko posprawdza itp , bo tak chyba to , a moze to bez kompa niestety nie dojde. dzieki za odp pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
a jeszcze zapytam czy cos temperatura na zewnatrz - upał itp moze miec cos do takiego działania ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 17:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Temperatura na zewnatrz moze ci jedynie przyspieszyc lub opoznic przejscie z benzyny na gaz.

Nie jezdzij do konca jak ci odetnie gaz ze wzgledu na jego brak to nie przelaczaj spowrotem "bo sie jeszcze 10km zrobi". Mogli ci wsadzic odwrotnie filterek tak jak mi kiedys i tez beda jaja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 18:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
marcin93xdx napisał(a):
walka rozrzadku

a którego wałka wymieniłeś? i jakiej firmy firmy czujnik?
U mnie gaz przestał się wyłączać po wymianie czujnika wałka rozrządu od strony wydechowej, a też długo się z tym bujałem i wielu gazowników to próbowało, a ogarnął dopiero Paweł Piekut...
Po wymianie czujnika problem zniknął całkowicie i do dziś spokój.
Mogą to też być słabe cewki, alternator lub świece. Płynu chłodzącego masz maksimum?

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 19:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Razek napisał(a):
Temperatura na zewnatrz moze ci jedynie przyspieszyc lub opoznic przejscie z benzyny na gaz.

Nie jezdzij do konca jak ci odetnie gaz ze wzgledu na jego brak to nie przelaczaj spowrotem "bo sie jeszcze 10km zrobi". Mogli ci wsadzic odwrotnie filterek tak jak mi kiedys i tez beda jaja.




mysle, ze jak bym mial filter w odwrotna strone wlozony, to po tak dlugim czasie nie zaczelo by szwankowac, a raczej od razu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Pablo325i napisał(a):
marcin93xdx napisał(a):
walka rozrzadku

a którego wałka wymieniłeś? i jakiej firmy firmy czujnik?
U mnie gaz przestał się wyłączać po wymianie czujnika wałka rozrządu od strony wydechowej, a też długo się z tym bujałem i wielu gazowników to próbowało, a ogarnął dopiero Paweł Piekut...
Po wymianie czujnika problem zniknął całkowicie i do dziś spokój.
Mogą to też być słabe cewki, alternator lub świece. Płynu chłodzącego masz maksimum?



wymieniałem czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu , oba nie mal jeden po drugim ( probowal mi wymienic gazownik, przy jednym czujniku sie bawil miesiac, raz zostawilem auto mu na caly weekend od piatku do niedzieli , nie dal rady, sam oba wymienialem , jeden 15 min roboty, drugi minimalnie dluzej ), pierwszy poszedł wałka nie rowno chodzil, czasami zle przyspieszal itp ,a wału ,bo źle mi palil, nie palil mi jak powinien ( na dotyk ) po wymiane pali jak powinien, choć nie wiem tez czemu - gasząc go na LPG pojde gdzies na kilka minut czy od razu odpalam, dluzej kreci, wtedy nie pali jak powinien - oczywiscie odpala na PB, ale gaszac go na LPG tak się dzieje, gaszac go na PB od razu odpalam i pali jak powinien !! po przez to , ze źle odpala mi jak gasze na LPG przed zgaszeniem auta przezucam na PB i dopiero gasze auto, takze tez dosc duzo razy bawie sie przelacznikiem ,przezucajac go z LPG na PB zeby nie meczyc rozrusznika , wolalem go przezucac przelacznikiem na PB, bo wtedy pali elegancko ! oba czujniki firmy SIEMENS

płyn chłądzący jest przy maximum, nigdy nie dopuszczam do tego , aby było za mało, badz ponad maxa

juz 2gi albo 3eci dzien jeszcze i znow problem znikl z gaziwem,, cos tu ma jakis glupi odchył, poczekam ostatni raz tzn jak jeszcze raz sie tak zacznie robic, to juz bedzie wtedy 3eci raz, od razu jade do gazownika, ale innego na kompa niech mi wszystko sprawdzi i ewentualnie zrobi, chyba , ze bede wiedzial co sie dzieje, a w miare moich mozliwosci sam to zrobie, ciezko o dobrego gazownika w mojej okolicy niestety, miałem niby zaufanego tego jednego, zawsze do tego jezdzil brat ( chwalil go ), a niestety ja jestem zawiedziony, przewaznie jak potrzebuje do mechanika to jezdze po zaufanych, kogos kogo cos znam, a wiecej gazownikow od tego 1 nie znam, ale trzeba bedzie ewentualnie szukac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 20:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
marcin93xdx napisał(a):
wymieniałem czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu , oba nie mal jeden po drugim

mi chodziło o to którego wałka, czyli którego wałka rozrządu?
Ssącego czy wydechowego, bo u mnie był wydechowy, tyle że ja mam M52TU, a u Ciebie M52, tak?
I jest tylko czujnik wałka ssącego czy jak to jest?

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, 07:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Jaki masz parownik i jaki komputer sterujący instalacją?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 22 sierpnia 2015, 16:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Pablo325i napisał(a):
marcin93xdx napisał(a):
wymieniałem czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu , oba nie mal jeden po drugim

mi chodziło o to którego wałka, czyli którego wałka rozrządu?
Ssącego czy wydechowego, bo u mnie był wydechowy, tyle że ja mam M52TU, a u Ciebie M52, tak?
I jest tylko czujnik wałka ssącego czy jak to jest?


jak się nie mylę to ssącego , tak M52 B20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 22 sierpnia 2015, 16:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
Wing_Z napisał(a):
Jaki masz parownik i jaki komputer sterujący instalacją?


KME Silver STAG 300-6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 15:11 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 207
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Garaż: włsny
obstawiam siadnięty map sensor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 26 sierpnia 2015, 17:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
a więc tak, jak pisałem , ze jak problem sie ponowi po raz trzeci - pojade do gazownika ( innego ) tak tez sie stało wczoraj i dzis pojechalem zaraz po pracy do gazownika, pierwsze co zrobil i o czym wiedziałem i ,ze to jest do zrobienia to ,to ze przy reduktorze są krućce do węży, z jednego z tych dwóch ciekła bardzo minimalna ilosc plynu, doslownie minimalnie , została wymieniona uszczelka, poki co obserwuje, sucho, ale to sie jeszcze okaze po przejechaniu km , bo obecnie autko stygnie :) pierw myslalem, ze to moze byc to, jednak sie okazalo to , ze jest walniety niestety reduktor. Mam cos takiego KME Silver http://allegro.pl/reduktor-parownik-kme ... 41255.html . szczegolow jego nie znam, mam tu od razu pytanie, bo zamierzam zamowic reduktor i wymienic go juz sam , zeby nie jezdzic non stop wydawac kaske, jak mozna zrobic cos samemu :)

ten
http://allegro.pl/reduktor-parownik-kme ... 41255.html

150km jak moja Beta ma 150 KM

,a ten http://allegro.pl/kme-silver-s6-redukto ... 57362.html . do 217 KM

dlaczego ten, a dlaczego nie ten, czy zamawiajac reduktor patrzymy pod moc silnika czyli jak mam Bete 150 KM to nie mniej jak 150 KM ,a tez nie wiecej jak 150 KM , bo moze byc za mocny czy cos w tym stylu, czy jak ten do 217 KM moze byc, i nawet inny np jak bedzie pisac do 400KM tez moze byc ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 29 sierpnia 2015, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
reduktor juz został wymieniony i najprawdopodobnie problem znikl :) pozostalo mi pojechac jeszcze do gazownika na kompa zeby mi wyregulowal, sam na razie w reduktorze wyregulowałem recznie ,abym mogl do czasu kiedy do niego pojade - mogl jezdzic w miare normalnie rowno itp :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 30 sierpnia 2015, 07:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jedź na regulację by to miało ręce i nogi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 30 sierpnia 2015, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
tak na pewno zrobie , mialem to w planach , ale to mialem jutro zrobic , ale jednak do gazownika nie bede jechal, tylko sam sobie zrobie ,interfejs zamowiony , mysle wtorek / sroda bede miec i sobie po ustawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 30 sierpnia 2015, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego po wymianie reduktora nie ma potrzeby przeprowadzac zadnych innych regulacji instalacji oprocz ustawienia cisnienia roboczego na samym reduktorze.nie kombinuj nic z mapami i korektami bo narobisz bigosu.ustaw tylko cisnienie i koniec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 30 sierpnia 2015, 22:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jak najbardziej masz rację ale warto sprawdzić resztę ustawień :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i 97r problem z LPG [ wyłącza się ]
PostNapisane: 2 września 2015, 06:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 82
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52B20
tak czy siak bez kompa cisnienia nie sprawdze :) krecic ok , ale ile ? :) czekam na kable, dzis powinny przyjsc i tak jak kolega napisal - sprawdzic nie zaszkodzi nawet mapek czy ich tez nie trzeba bedzie ustawic na nowo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL