BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 kwietnia 2024, 00:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Szyberdach....
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 17:55 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Gdzie tanio i uczciwie naprawiają szyberdachy w Warszawie?

Dziś przejeżdżałem przez skrzyżowanie ostrobramska - fieldorfa i na wyboju mi podskoczyło auto i się uszkodził szyberdach. Coś się ułamało na jednej prowadnicy... próbowałem jakoś naprawić i zepsułem zębatkę która jest w tym mechaniźmie od korbki.

Ile może kosztować mechanizm od kobki (jedna górna zębatka jest zryta) ?

Nie mam czasu sie z tym bujać za długo, chciałbym oddać auto, żeby zrobili i żeby odebrać i żeby nie próbowali mnie w jajo zrobić (nie zdarli za wiele). Jak kto zna jakiś warsztat co się tym trudni proszę o namiary.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 18:15 
Ja również będe wdzięczny za kontakt do jakiegoś warsztatu od szyberdachów.
Jakiś czas temu mój szyber się uszkodził a ja nie potrwafie go naprawić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 21:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Dostałem kontakt, ul Gersona 19 tel: 502072604. Ogólnie robią szyberdachy ale co i jak nie wiem bo tam jeszcze nie byłem. Jak chcesz Mały możemy tam jakoś razem skoczyć któregoś dnia. Ja muszę to załatwić bo są upały a nie mogę dachu otworzyć...

Jakby ktoś miał jakieś inne, szczególnie na pradze płd to niechaj poda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 21:31 
Kyokushin ja musze niestety odłożyć naprawe na lipiec bo mam teraz inne wydatki ale będe wdzięczny jak po wizycie napiszesz jakie koszty co zrobili ogólnie czy polcasz czy odradzasz.
U mnie coś się wyrobiło tylko nie wiem jeszcze co ale czuje,że naprawa będzie dość droga.
Często jest tak,że szyberdachu nie da się naprawić i trzeba go niestety wymienić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 16:36 
ostatnio rozkrecalem u siebie tez te elementy szybera. dziwilem sie czemu dach sie nie otwiera w poziomie i otóż poprzedni wlasciciel musial cos krecic z ta korbka (pewnie wymienil) bo mam tylko w tym mechanizmie jedna zebatke do pionowego otwierania i to sie zabki zjechaly :( a drugiej wogole nie ma ani miejsca na nią. Może wiecie gdzie ta korbke z dwiema zebatkami dokupic??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 19:52 
Korbke z dwiema zębatkami?
Fakt w szyberdachu są dwa otwory z zębatkami ale chyba coś pomyliłeś.
Korbka ma jedną zębatke tylko kręcąc w jedną stronę odsuwasz dach a kręcąc w drugą uchylasz.
Drugi otwór z zębatką jest do silniczka elektrycznego szyberdachu.
Ja pewnie będe musiał zrezygnować z elektryki i przerobić na korbke żeby działało ale zobaczymy co specjaliści powiedzą.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2006, 15:56 
moze cos nakrecilem . wiec ta druga zebatka powinna byc do elektrycznego dachu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szyberdach....
PostNapisane: 13 lipca 2006, 19:30 
Kyokushin napisał(a):
Gdzie tanio i uczciwie naprawiają szyberdachy w Warszawie?

Dziś przejeżdżałem przez skrzyżowanie ostrobramska - fieldorfa i na wyboju mi podskoczyło auto i się uszkodził szyberdach. Coś się ułamało na jednej prowadnicy... próbowałem jakoś naprawić i zepsułem zębatkę która jest w tym mechaniźmie od korbki.

Ile może kosztować mechanizm od kobki (jedna górna zębatka jest zryta) ?

Nie mam czasu sie z tym bujać za długo, chciałbym oddać auto, żeby zrobili i żeby odebrać i żeby nie próbowali mnie w jajo zrobić (nie zdarli za wiele). Jak kto zna jakiś warsztat co się tym trudni proszę o namiary.


Widziałem,że polecałeś warsztat od naprawy szyberdachów czyli uporałeś się z ustreką możesz napisać coś więcej co i jak zrobili i jakie koszty.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2006, 22:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Naprawa w sumie wyniosła mnie 740 PLN. Zapłaciłem 'więcej' niż bym zapłacił, ale przy okazji przerobili mi szyberdach na elektryczny (koszt 300).
Warsztat dość solidny, znają się na rzeczy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2006, 23:36 
740zł??? :shock: Wiesz nie chce nic mówić ale używany elektryczny dach w dobrym stanie na allegro to 300zł plus ze 2-3h własnej roboty a taka cena to poprostu szok :?
Zwłaszcza,że napewni nie zmieniali całego dachu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2006, 11:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Hm za 300 to można okazyjnie kupić sam dach.
Części do naprawy mojego kosztowały około 250. Miałem ułamaną korbkę (nigdzie nie można jej dostać, w aso 290). Więc stwierdizłem że lepiej przerobić na elektrykę. Części do elektryki 300 (zaślepka, guzik, silniczek, przekaźnik). Czyli wychodzi 550. No i 200 robocizna wychodzi.
Myśle że to ani tanio ani drogo, tyle to kosztuje, szukałem na allegro tego tak żebysamemu naprawić i poskłądać to wyszło by to samo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL