BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 czerwca 2025, 07:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] M62 - problem z Vanosem po wymianie łańcucha i ślizgów
PostNapisane: 22 marca 2016, 19:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: X5 E53
Kod silnika: M62B44TU
Witam. Jak z tytule mam problem z silnikiem a mianowicie 2 miechy temu posypał się slizg rozrządu a zaczął łańcuch hałasować. Auto pracowało normalnie, miał moc i żadnych błedów w inpie. Dokonałem wymiany łańcucha, napinaczy, ślizgi. Wszystko było zblokowane i nie miało prawa się przestawić. Po złożeniu do kupy auto straciło moc (ewidentnie vanos nie pracuje) i w inpie wywala błąd 33 camshaft control i 34 camshaft control bank 2. Domyślam się że jest jakiś problem z położeniem wałka drugiego rzędu cylindrów. Proszę o pomoc oraz czy jest ktoś z północy polski co to może ogarnąć?
Foto z inpy http://naforum.zapodaj.net/5252cfef5aff.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/2013d22f3c72.jpg.html http://naforum.zapodaj.net/9de9abf27c71.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] M62 - problem z Vanosem po wymianie łańcucha i ślizgów
PostNapisane: 28 marca 2016, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 47
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: m57N
jak wszystko było zblokowane nie powinno wywalać błędów no chyba ze podczas zakładania blokad coś przypadkiem przestawiłeś ... rozebrać jeszcze raz zblokować i ponownie sprawdzić, poskładać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] M62 - problem z Vanosem po wymianie łańcucha i ślizgów
PostNapisane: 29 marca 2016, 08:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
auto nie ma mocy z dolnego zakresu obrotow?bład swiadczy raczej o braku synchronizacji wałkow z wałem korbowym,dlatego bedzia miała muła z dołu...dobrze wszystko podpiete,czujniki,zawory vanosa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL