BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 16:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 13
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Moje BMW: E46
Kod silnika: n42b18
Witam, jak w tytule silnik w moim BMW niestety powoli się kończy a raczej jest już u kresu wytrzymałości, auto kopci na niebiesko spala olej w dość sporych ilościach. Remont obecnego silnika raczej odpada ze względu na spore koszty części które trzeba było by wymienić więc pomyślałem o swapie na coś większego:). Niestety mechanicy szybko sprowadzili mnie na ziemię gdyż ilość części potrzebnych aby taki swap miał przysłowiowe ręce i nogi jest spora w grę wchodzi tylko zakup anglika i praktycznie przełożenie wszystkich mechanicznych elementów co też generuje ogromne pieniądze wycenili około (9,000 zł) z przeróbka gazu na R6.
Znajomy poradził mi abym zakupił ten sam silnik co mam obecnie tylko że N42b20 wzrost mocy nieznaczny ale zawsze coś a cenowo nie wypada tak źle bo silnik używany zakupie za tyle samo co b18 a zawsze kilka koni więcej.
Tu pojawia się moje pytanie , wymieniając jednostkę N42b18 na N42b20 jakie elementy muszę również wymienić oprócz silnika i komputera?? Czy skrzynia i sprzęgło będą pasowały na b18 , jak się ma sprawa z imobilajzerem i kluczykiem, wiązką elektryczna, i resztą osprzętu??
Jestem teraz trochę w dołku finansowym dlatego chciałbym to zrobić jak najmniejszym nakładem kosztów.
Pomoże mi ktoś w odpowiedziach na moje pytania?? Jeżeli będę zmuszony wymienić sporą liczbę części to będę szukał N42b18 i nie kombinował z niczym.
PS. Auto obecnie ma instalację gazową Stag na wtryskach Hana i czy ta instalacja da rade obsłużyć N42b20 ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ??? Pomocy
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 16:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Nie bede straszyl, ale znalezienie seri n w stanie zadowalajacym tez jest trudne. Pewniejszy remont. Kupisz drugi slupek który tez będziesz musiał naprawiać.. Bezsensu. No chyba że znajdziesz sprawny.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ??? Pomocy
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 17:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego poszedłbym w kapitalny remont co powinno dać Ci pewność iż będziesz mieć igiełkę :) Kupić pewny silnik jest często ciężkim tematem :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 18:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Niekoniecznie kupno używanego N42B20 będzie fiaskiem, na allegro jest tych silników od groma. za 2000-2500 pln taki silnik mozna dostać i to z niskim przebiegiem.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 19:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
ROBBMW, nie pisz takich bzdur chłopie. Nawet dalej tego nie będę rozwijał - po prostu nie pisz bzdur niczym nie popartych. Dobre - zaznaczam dobre silniki z auta a nie z palety, takie których można posłuchać, zagrzać sprawdzić kompresję sprzedają się po ponad 3 tyś a i tak nie masz pewności ,że coś się za chwilę nie posypie - dlatego dobre od razu zrobić rozrząd i uszczelki. I już z montażem robi się minimum 5.5 - 6 tyś. I dalej ma się pod maską awaryjnego , słabego kapcia.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 3 czerwca 2016, 19:47 przez ///david, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 19:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
///david napisał(a):
ROBBMW, nie pisz takich bzdur chłopie. Nawet dalej tego nie będę rozwijał - po prostu nie pisz bzdur niczym nie popartych.


Jakich bzdur? o co ci chodzi człowieku??? :dobani: Jeżeli koszty naprawy będą naprawdę spore, to może sobie kupić coś z Allegro silników jest jak gnoju. Co ty myślisz że ktoś wystawia silniki zajechane? ostatnio znajomy robił swap z 318i zwykłego M43 na R6. 328i silnik kupił w ciemno i co szrot? smiga aż miło.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 19:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Zakup używanego sinika wiąże się z dużym ryzykiem,a jak wyremontujesz wiesz co masz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 22:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
ROBBMW napisał(a):
Niekoniecznie kupno używanego N42B20 będzie fiaskiem, na allegro jest tych silników od groma. za 2000-2500 pln taki silnik mozna dostać i to z niskim przebiegiem.


No z niskim bo tu nawet nie trzeba licznika kręcić.

Panie a jaki m a przebieg ?
A jaki Pan chce ? Może być nawet nigdy nieużywany :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
///david napisał(a):
ROBBMW, nie pisz takich bzdur chłopie. Nawet dalej tego nie będę rozwijał - po prostu nie pisz bzdur niczym nie popartych. Dobre - zaznaczam dobre silniki z auta a nie z palety, takie których można posłuchać, zagrzać sprawdzić kompresję sprzedają się po ponad 3 tyś a i tak nie masz pewności ,że coś się za chwilę nie posypie - dlatego dobre od razu zrobić rozrząd i uszczelki. I już z montażem robi się minimum 5.5 - 6 tyś. I dalej ma się pod maską awaryjnego , słabego kapcia.


A mnie taki jeden wyśmiał za to że zostawiłem u LEO za wymianę silnika własnie około 6 tysi.
I twierdził w zaparte że mi na szrocie wymienią za 600zł

No tak , dwie tuby silikonu do okien i zlany olej z 5 wraków i jedz Pan tylko nie wracaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 3 czerwca 2016, 22:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW napisał(a):
///david napisał(a):
ROBBMW, nie pisz takich bzdur chłopie. Nawet dalej tego nie będę rozwijał - po prostu nie pisz bzdur niczym nie popartych.


Jakich bzdur? o co ci chodzi człowieku??? :dobani: Jeżeli koszty naprawy będą naprawdę spore, to może sobie kupić coś z Allegro silników jest jak gnoju. Co ty myślisz że ktoś wystawia silniki zajechane? ostatnio znajomy robił swap z 318i zwykłego M43 na R6. 328i silnik kupił w ciemno i co szrot? smiga aż miło.



Chodzi przede wszystkim o to by nie kupić kota w worku ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 4 czerwca 2016, 09:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Kwestia w wypadku nki jest taka ze one sa mocno awaryjne. Dlatego kupowanie awaryjnewsilnika gdzieś z rozbiórki to strzał w kolano. Kupic m52 w stanie do uzytku jest dużo łatwiej bo to bez awaryjny piec w zasadzie. Pisanie silniki z niskim przebiegiem na allegro i w dobrym stanie to żart jakich mało. Ładnego trol koleedze sprzedałeś.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 09:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
kirpek napisał(a):
. Kupic m52 w stanie do uzytku jest dużo łatwiej bo to bez awaryjny piec w zasadzie. .


Bzudry mocne bzdury kolego, obecnie mam E46 rok z tym silnikiem i żadnych problemów, olej wymieniony rok temu i tyle do tej pory, więc najgorsz jest wypowiedź gosci którzy maja R6 w gazie bo nie stać ich na jazdę w PB. Ja osobiscie mialem E36 R6 i E39R6. fajne silnik ale bez gazu nie ma co pochodzić, tutaj jeźdzę rok na benzynie i ani nie myślę gazu zakładać bo auto spala 7 litrów paliwa w trybie mieszanym, trasa 6.2 więc nie ma nawet o czym rozmawiać, ja sobie chwale ten silnik chodź też mialem mieszane uczucia czy bedzie chodzic bezawaryjnie. A BTW wszystkie nowsze bmw maja silniki zaczynające się od kodu N więc kiedyś wszyszy będą jezdzić takimi pozdrawiam hejterów N42 :ok:

A Autorowi posta polecam N42B20 niewiem jak jest z n42b18 ale B20 jest bardziej żwawy no i 150km pod noga

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 10:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
ROBBMW napisał(a):
, więc najgorsz jest wypowiedź gosci którzy maja R6 w gazie bo nie stać ich na jazdę w PB. Ja osobiscie mialem E36 R6 i E39R6. fajne silnik ale bez gazu nie ma co pochodzić, tutaj jeźdzę rok na benzynie i ani nie myślę gazu zakładać bo auto spala 7 litrów


Brawo Ty - stać Cię to jeździsz ; a co :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 10:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
ROBBMW napisał(a):
kirpek napisał(a):
. Kupic m52 w stanie do uzytku jest dużo łatwiej bo to bez awaryjny piec w zasadzie. .


Bzudry mocne bzdury kolego, obecnie mam E46 rok z tym silnikiem i żadnych problemów, olej wymieniony rok temu i tyle do tej pory, więc najgorsz jest wypowiedź gosci którzy maja R6 w gazie bo nie stać ich na jazdę w PB. Ja osobiscie mialem E36 R6 i E39R6. fajne silnik ale bez gazu nie ma co pochodzić, tutaj jeźdzę rok na benzynie i ani nie myślę gazu zakładać bo auto spala 7 litrów paliwa w trybie mieszanym, trasa 6.2 więc nie ma nawet o czym rozmawiać, ja sobie chwale ten silnik chodź też mialem mieszane uczucia czy bedzie chodzic bezawaryjnie. A BTW wszystkie nowsze bmw maja silniki zaczynające się od kodu N więc kiedyś wszyszy będą jezdzić takimi pozdrawiam hejterów N42 :ok:

A Autorowi posta polecam N42B20 niewiem jak jest z n42b18 ale B20 jest bardziej żwawy no i 150km pod noga

Masz po prostu sporo szczęścia, zacznij grać na jakiejś loterii, może wygrasz i kupisz sobie fabrykę silników N42.
A na poważnie biorąc pod uwagę awaryjność w porównaniu do R6 to N42 wypada bardzo blado, a to że mniej pali to dla mnie żadna jego zaleta w porównaniu do problemów jakie może sprawić.

Do autora tematu: przejrzyj sobie tę galerię http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145147 .
Ja na Twoim miejscu szukałbym M54b22, lub M52TUB25, silniki w miarę przystępnych cenach.
A sporo mocniejsze od tego kapcia N42B20 który ma niby ~146KM a pewnie z 20 już zdechło.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 11:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
///david napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
, więc najgorsz jest wypowiedź gosci którzy maja R6 w gazie bo nie stać ich na jazdę w PB. Ja osobiscie mialem E36 R6 i E39R6. fajne silnik ale bez gazu nie ma co pochodzić, tutaj jeźdzę rok na benzynie i ani nie myślę gazu zakładać bo auto spala 7 litrów


Brawo Ty - stać Cię to jeździsz ; a co :P



Stać mnie gaz do kuchenek i zapalniczek a jak cię nie stac kup sobie corse 1.0

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 12:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42
Pawel! napisał(a):
Ja na Twoim miejscu szukałbym M54b22, lub M52TUB25, silniki w miarę przystępnych cenach.


A da radę to jakoś rozsądnie przełożyć do jego budy, czy trzeba wymienić przy okazji pół auta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 12:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
ROBBMW napisał(a):

Stać mnie gaz do kuchenek i zapalniczek a jak cię nie stac kup sobie corse 1.0



Ależ Ty chłopie jesteś cebulakiem :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 14:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
JanScigacz2 napisał(a):
Pawel! napisał(a):
Ja na Twoim miejscu szukałbym M54b22, lub M52TUB25, silniki w miarę przystępnych cenach.


A da radę to jakoś rozsądnie przełożyć do jego budy, czy trzeba wymienić przy okazji pół auta?

Zajrzyj do tematu Brodera, do którego podałem link, robił taka przekładke u siebie.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 15:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 13
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Moje BMW: E46
Kod silnika: n42b18
Dziękuje za zainteresowanie tematem i wiele odpowiedzi, macie chyba racje że wymiana na inna R4 nie ma sensu więc dozbieram trochę kasy, spróbuje znaleźć jakiegoś anglika M54b22 lub b25 i swap na R6 a resztę elementów blacharskich sprzedam i może tak bardzo po kieszeni nie dostanę :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Uszkodzony silnik N42b18 wymiana, remont ???
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 15:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
swap na m54b22 kupisz w cenie wymiany uszczelniaczy w n42/n46 :P :P

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL