BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 21:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 5 czerwca 2016, 22:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Witam serdecznie! Mam dosyć popularny, ale i ciężki w rozwiązaniu problem. Występują drgania przy hamowaniu z prędkości od 80-90 do 40km/h. Na kierownicy aż tak strasznie tego nie czuć, drga leciutko, ale za to auto troszke gorzej, szczególnie czuć to na podłodze.
Opony nowe
Felgi proste, wyważone, sprawdzone
Tarcze wymienione 15tys km temu, dla pewności sprawdziłem je u tokarza, są proste
Zawieszenie sprawdzałem już w 3 różnych zakładach, na szarpakach, za pierwszym razem był luz na tej gruszce łączącej magiel z drążkiem kierowniczym, wymieniłem, ale nic nie pomogło, sprawdzałem dalej i wszyscy twierdzą, że zawieszenie sztywne
Amorki po 80%
Tłoczki w hamulcach odbijają, koło można kręcić jednym palcem.
Auto ogólnie ma 145tyś przebiegu, mam mały luz na maglu, ale mechanik podkręcił go i nic nie pomogło, więc to nie od tego, zrobię to dopiero w lato, bo nie mogę teraz postawić auta na kilka dni.

Co jeszcze sprawdzić? Wymienić klocki, wyglądają na dobre, możliwe aby one powodowały bicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 6 czerwca 2016, 13:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E60
Sprawdź czy piasta nie jest krzywa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 7 czerwca 2016, 22:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Czy jezeli piasta bylaby krzywa to nie powinno bić również podczas jazdy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 8 czerwca 2016, 05:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Lubomia
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Sprawdź dokładnie zawieszenie. U mnie sprawcą drgań była pęknięta zwrotnica w miejscu łączenia z wahaczem. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 9 czerwca 2016, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E60
Nie,sprawdzenie piasty zajmuje pół godziny ,jedyne co musisz zrobić to demontaż koła i ustawienie statywu przy tarczy chamulcowej .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 18 lipca 2016, 10:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Wczoraj byłem w warsztacie okazało się że jednak tarcza prawego koła daje bicie. Wjechali na rolki, hamowali i prawe przednie koło dawało pulsacyjne i regularne zmiany wartości. :szok:
Dla pewności w domu dodatkowo zdjąłem i wyczyscilem piaste oraz tarcze, nic nie dało.
Dziwi mnie tylko, że tokarz sprawdzał tarcze i powiedział że są idealnie proste.
Teraz pytanie, bo szkoda mi troche wyrzucić do kosza prawie nową tarcze, przetoczyć ją czy kupywać nowe, jeżeli nowe to jakiej firmy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 18 lipca 2016, 11:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Jak tarcza sama w sobie jest prosta bez bicia tzn ze piasta jest skrzywiona, mozesz sprobowac przetoczyc tarcze na samochodzie na piascie, wtedy bedzie wzieta pod uwage krzywa piasta i nie bedzie bicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 18 lipca 2016, 12:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Wpadlem wlasnie na prosty pomysl, ze zamienie tarcze stronami i sprawdze czy bicie przejdzie na drugie kolo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 18 lipca 2016, 17:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: Z3 , E46 Coupe
Kod silnika: M43 ,M52TUB20
na 100% wina tarcz (lub tarczy) , i pamiętaj aby dobrze wyczyści przylgnie piasty z tarczą bo to najczęstsza przyczyna krzywienia tarcz po niedużym przebiegu

_________________
www.BMW-Z3.pl
ObrazekObrazek
Life Is Brutal And Full Of Zasadzkas And Sometimes Kopas W Dupas But Są Chwile For Których Warto Life !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 17 sierpnia 2016, 17:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Przyczyna byly tarcze. Zalozylem nowe i nic nie bije. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 18 sierpnia 2016, 00:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czyli tak jak było mówione :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 20 sierpnia 2016, 16:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Razek napisał(a):
Czy jezeli piasta bylaby krzywa to nie powinno bić również podczas jazdy?



Krzywa piasta podczas jazdy nic nie będzie biła ale podczas hamowania tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 20 sierpnia 2016, 16:16 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Razek napisał(a):
Wczoraj byłem w warsztacie okazało się że jednak tarcza prawego koła daje bicie. Wjechali na rolki, hamowali i prawe przednie koło dawało pulsacyjne i regularne zmiany wartości. :szok:
Dla pewności w domu dodatkowo zdjąłem i wyczyscilem piaste oraz tarcze, nic nie dało.
Dziwi mnie tylko, że tokarz sprawdzał tarcze i powiedział że są idealnie proste.
Teraz pytanie, bo szkoda mi troche wyrzucić do kosza prawie nową tarcze, przetoczyć ją czy kupywać nowe, jeżeli nowe to jakiej firmy?


Tarcza morze być prosta tylko może być krzywa piasta.

Albo tokarz to nie tokarz tylko bałwan, w życiu przez parę lat pracowałem na tokarkach manualnych i CNC.
Zajmowałem sie ich modernizacjami a także przyuczaniem młodych do zawodu tokarza i wiem ze często ludzie trafiający na tokarki nie znają dobrze tabliczki mnożenia.

Jedz pomierz to i przestań się nad tym rozwodzić.

Ja tak samo jak ty się borykałem z biciem i wiem teraz że najpierw mierzymy potem cokolwiek komentujemy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 20 sierpnia 2016, 23:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
dziabi3, problem już rozwiązany, tarcza była krzywa, założyłem kpl nowych tarcz i jak ręką odjął :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 7 lutego 2017, 18:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 530d
Kod silnika: M57
Panowie drży kierownica podczas hamowania pomożecie ?
Obrazek
Czy to będzie ta tulejka wahacza ? z obu stron tulejka jest w tym samym stanie wizualnym. Czy może tarcze ?
A jeżeli tulejka to widziełem na alleeee że pokazały się tulejki ? ktoś wymieniał same tulejki w dolnych wahaczach
tu tulejka link

lewa strona


prawa strona


z prawej strony tarcza kreci się z mniejszym oporem i wewnątrz słuchać lekki szum przy jeździe na wprost a przy slalomie natężenie tego szumu zmienia się tak tak jakby łożysko piasty, najgorsze jest to że jest nowe tzn łożysko jeszcze na gwarancji ale przejeździło może z 2 m-c...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 23 lipca 2019, 14:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Mam podobny problem tuleje przedniego wahacza zmienione na meyle hd tylny wahacz znaczy tuleja w nim wizualnie tak jak wyzej na zdjeciu swozen nie ma luzow. A drgania zaczynaja sie podczas chamowania od 120 wzwyż,ponizej nic nie czuc. Zauwazylem ze jak dojezdzam do swiatel i lekko hamuje to tak zabkuje jakby w jednym miejscu tarczy bral hamulec a w drugim nie. Delikatnie to czuc. Noe dawno zmierzylem bicie tarcz jest 3-4setki wiec to nie one. Albo opony albo magiel bo puka delikatnie przy kreceniu lewo prawo na zgaszonym silniku.ale z drugiej strony opony by bily caly czas,sam nie wiem moze klocki -od strony tloczka tarcza ma delikatny rant a po zewnetrznej jeszcze go za bardzo nie czuc.moze to zaciski -ale tloczki chodzą nie sa zapieczone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 27 lipca 2019, 21:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Nikt nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 29 lipca 2019, 12:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
Mialem kiedys tak przypadek w e46 jak tarcza sie rozgrzala to bila jak byla zimna to nie.Objaw nasilal sie w gorace dni,w zimie bylo ok.Wywalilem tarcze i jest ok

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Ostatnio edytowano 29 lipca 2019, 13:12 przez maron71, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 29 lipca 2019, 12:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
Jeżeli tarcze są proste, a bije to na bank masz jakiś luz w zawieszeniu, który na szarpakach nie koniecznie musi być wyczuwalny. Najlepiej podnieść cały przód auta i na wiszącym zawieszeniu sprawdzić luzy. Ja w e46 miałem luz na tych gruchach i tak biło przy hamowaniu, że mało plomby nie powypadały. Wymieniłem gruchy i wszystko ustąpiło, a też myślałem, że tarcze mam pokrzywione.
Przy niesprawnym zawieszeniu delikatne odchyły na tarczach powodują bardzo duże rezonanse, a przy sprawnych tulejach gumy niwelują te wibracje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Drgania przy hamowaniu
PostNapisane: 4 sierpnia 2019, 07:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Mowisz o sworzniach ze wymieniles? Sworznie u mnie nie maja luzu , lewa str.kola zdaje mi sie ze luz jest w maglu za 15 trzecia biore za kolo i kiwajac minimalnie puka drązek jest dobry. Ale to by mialo wplyw i w czasie jazdy a nie tylko przy hamowaniu ze kierownica drży co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL