BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 20:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] nie działa grzanie fotela. zwarcie? przerwany obwód?
PostNapisane: 5 listopada 2017, 02:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 336
Moje BMW: e46 Coupe
Kod silnika: M47
Witam, od momentu kupna samochodu nie działało mi grzanie fotela pasażera. Fotel kierowcy działa jak należy i grzeje perfekcyjnie. Miałem poważne wątpliwości, czy w ogóle tel fotel jest podgrzewany jednak po wczorajszym jego demontazu okazało się, że ma maty grzewcze. Po włączeniu przycisku grzania 3 zielone diody palą się 1 sekunde a następnie gasną. Z komputera wyskakuje błąd o zwarciu/przerwaniu obwodu.

Obstawiałem przerwaną matę lub czujnik temperatury jednak ku mojemu zdziwieniu, po przekładce fotela pasażera na miejsce kierowcy i wpięciu go pod jego wtyczkę - fotel działa idealnie, grzeje perfekcyjnie na każdym stopiu i nie wyłącza się. Analogiczna sytuacja z fotelem kierowcy na miejscu pasażera - po przekładce fotel który grzał - nie grzeje.

W tej sytuacji wykluczam więc matę i czujnik temperatury. Co może być powodem? Gdzie szukać przyczyny? Sprawdzałem bezpieczniki numer 12 oraz 42 odpowiedzialne za podgrzewanie siedzeń i są sprawne.

_________________
BMW e46 Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie działa grzanie fotela. zwarcie? przerwany obwód?
PostNapisane: 5 listopada 2017, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 318i
Kod silnika: M43B18
W zasadzie sam znalazłeś usterkę ;) Po prostu sprawdź wiązkę w aucie. Znając życie albo gdzieś się kabel przełamał albo przetarł. Sporo rozbierania Ciebie czeka, ale może nie być innego wyjścia. Ewentualnie możesz spróbować starego sposobu elektromechaników - ciągnij za kable przy wtyczce, może któryś wylezie jak jest przerwany. Wtedy po długości go sobie przyłożysz do wiązki i będziesz wiedział gdzie dokładnie masz rozizolować wiązkę. Z głupoty jeszcze możesz sprawdzić piny we wtyczce czy nie zaśniedziałe i czy dobrze stykają.

_________________
Jest - E36 318i Touring Stahlblau

Poszukuję - E36 323/328 Touring, Avusblau/Techno Violet/Sierra Rot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie działa grzanie fotela. zwarcie? przerwany obwód?
PostNapisane: 5 listopada 2017, 14:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 336
Moje BMW: e46 Coupe
Kod silnika: M47
Piny wyglądają Ok - nie ma sniedzi, są idealnie srebrne jak nowe. Rozumiem wiec ze muszę wyciągać cały tunel deskę , kanapę i cała podłogę by dostać się do wiązki ? Samoistnie mogło się gdzieś przetrzeć? W sumie to się cieszyłem żebro nie mata ale jak widzę ogrom pracy który się zapowiada to jednak wolałbym chyba metę :p

Czy w jakiś sposób mogę sprawdzić probówka który kabel jest przerwany i czy w ogóle żeby w ciemno nie rozbierać całego samochodu ?

_________________
BMW e46 Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] nie działa grzanie fotela. zwarcie? przerwany obwód?
PostNapisane: 6 listopada 2017, 07:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36 318i
Kod silnika: M43B18
Jasne, probówką sprawdzisz czy dochodzi zasilanie. Ale jeśli gdzieś przywiera to już tego nie sprawdzisz.

_________________
Jest - E36 318i Touring Stahlblau

Poszukuję - E36 323/328 Touring, Avusblau/Techno Violet/Sierra Rot


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL