BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 02:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] 318i n43 zapach benzyny wewnątrz i na zewnątrz
PostNapisane: 7 lipca 2019, 21:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D30
Witam, jako że nie znalazłem tematu który byłby odpowiedzią na moje pytanie postanowiłem napisać nowy.
Od paru dni mam problem z zapachem benzyny wewnątrz auta (mniejszy), a na zewnątrz w okolicach przedniej części auta (większy).
Ogólnie auto chodzi bardzo dobrze, zapala bez najmniejszego problemu, obroty nie falują, sama jazda, przyspieszanie itp, nie czuje żeby się pogorszyła. W czasie jazdy z większymi czy to mniejszymi prędkościami, na klimie lub bez, benzyny raczej nie czuć, najbardziej gdy auto stoi, ewentualnie chwilę po zgaszeniu silnika.
Zauważyłem to kiedy zatankowałem paliwo na bp przejechałem kilkadziesiąt km, następnie zapalił się check engine, pojechałem do mechanika, który specjalizuje się w BMW, usunął błąd, kazał przejechać pare kilometrów po czym wrócić, check już się nie wyświetla, po podłączeniu pod kompa nie ma żadnych błędów, ale zapach benzyny pozostał. Auto zostało sprawdzone przez mechaniora, dokładnie cała droga od zbiornika do wtrysków i podobno żadnego wycieku nie ma. Mówił coś o tym że czujnik NOx może dawać sygnał żeby wypalać katalizator przez to auto jeździ na tej bogatej mieszance i czuć benzynę. Dzisiaj przegoniłem auto po trasie przez ponad 40 km z predkościami ok 130 km/h, min 3500obr, żeby podobno zainicjować wypalanie, ale nie za bardzo pomogło bo wachę dalej czuć. A auto cały czas jeździ chyba dobrze.
Czy ktoś miał kiedyś podobny przypadek, albo słyszał coś takiego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL