BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 19:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 30 lipca 2019, 23:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57D30
Witam, na wstępie powiem ze dokonałem wszelkich starań by odnaleźć podobny temat lecz niestety mi się nie udało bo dany problem się tu nie pojawił

Zmagam się z kłopotem ze skrzynia GM 5 stopniowa w bmw e46 330d m57d30 2003r
W ciągu 1.5 roki dwa razy regenerowałem konwerter :( Natomiast problem leży w czym innym, jako ze zbliżam sie do sprzedaży auta chce zniwelować go ponieważ potencjalny kupujący złapie się za głowę.
Konkrety - Po nocy stania (temperatura bez znaczenia) samochód potrzebuje około 10sekund plus delikatnego pompowania gazem do ruszenia dodam ze tylko do jazdy prosto na D, po pełnym nagrzaniu się problem jest ten sam tylko ze delikatniejszy - czekamy około 5 sekund. Czynności jakie podjąłem żeby temu zapobiec to:
-usuwanie adaptacji skrzyni
-reklamacja konwertera
-uzupełnienie oleju
Dodam ze problem był na starym sprzęgle jak i na nowym, z tym ze na nowym bardziej odczuwalny.

Rozkładam już ręce, przed kosztowna wymiana oleju chciałem zasięgnąć trochę waszego zdania może ktoś z was miał już taki problem, najdziwniejsze jest w tym wszystkim to ze wsteczny działa bez zarzutu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 08:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Zmiana oleju i tak by raczej nie pomogła.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 08:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
legacy54, wymieniając/regenerując konwerter nie robiłeś wymiany oleju? jeśli robiłeś to jaki filtr i olej?
zacznij od aktualizacji sterownika skrzyni (w wielu przypadkach czuć znaczącą poprawę)
jeśli to nie pomoże to zastanów się nad zmianą oleju w skrzyni na właściwy oraz filtr oryginalny: przepustowość właściwego oleju ma ogromne znaczenie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 09:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57D30
rorafalki napisał(a):
legacy54, wymieniając/regenerując konwerter nie robiłeś wymiany oleju? jeśli robiłeś to jaki filtr i olej?
zacznij od aktualizacji sterownika skrzyni (w wielu przypadkach czuć znaczącą poprawę)
jeśli to nie pomoże to zastanów się nad zmianą oleju w skrzyni na właściwy oraz filtr oryginalny: przepustowość właściwego oleju ma ogromne znaczenie


Oczywiście olej wymieniałem, firma to mobil zgodny z tabliczka znamionowa

Olej jaki spuściłem to był ATF II kolor wiadomo taki rozowawy, natomiast zalany ATF I kolor złoty, i wydaje mi się ze może to być od tego. Jedynka może jest zbyt gęsta, ale mechanik który to robił zajmuje się tylko bmw wiec jestem w stanie mu zaufać + mówił ze to jedyny odpowiedni olej do tej skrzyni, rozkładam ręce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 09:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
legacy54, wejdź na jakąkolwiek wyszukiwarkę oleju i zobaczysz jaki olej powinien iść do Twojej skrzyni - na pewno nie te "stare" ATF'y
filtr: jak napisałem, w skrzyni GM ma OGROMNE znaczenie, musi mieć właściwą przepustowość, inaczej tak się dzieje. Wiem, bo miałem Gm w E46 i te same problemy. ustały po wymianie oleju dynamicznej na właściwy i org. filtr

tu masz wykaz koloru tabliczki na skrzyni i właściwego oleju
http://netisak.lpru.ac.th/bmw_e34_diy/a ... cation.pdf

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 10:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Poza tym ten olej chyba na 100% jest zawsze czerwony :niepewny: ? Ja kupowałem dedykowany Texaco.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 10:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
na kolor nie ma co zwracać uwagę: to najmniej istotny szczegół. Trzeba patrzeć na kartę charakterystyki i parametry
do 8hp chyba wszystkie są zielone, swego czasu do automatów 3-4-5 biegówych były zazwyczaj czerwone, ale kilka firm miało żółte

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 11:52 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Olesin/okolice Warszawy
Moje BMW: E46 330CI, F31 320d
Kod silnika: M54B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=83226
legacy54 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
legacy54, wymieniając/regenerując konwerter nie robiłeś wymiany oleju? jeśli robiłeś to jaki filtr i olej?
zacznij od aktualizacji sterownika skrzyni (w wielu przypadkach czuć znaczącą poprawę)
jeśli to nie pomoże to zastanów się nad zmianą oleju w skrzyni na właściwy oraz filtr oryginalny: przepustowość właściwego oleju ma ogromne znaczenie


Oczywiście olej wymieniałem, firma to mobil zgodny z tabliczka znamionowa

Olej jaki spuściłem to był ATF II kolor wiadomo taki rozowawy, natomiast zalany ATF I kolor złoty, i wydaje mi się ze może to być od tego. Jedynka może jest zbyt gęsta, ale mechanik który to robił zajmuje się tylko bmw wiec jestem w stanie mu zaufać + mówił ze to jedyny odpowiedni olej do tej skrzyni, rozkładam ręce


Sam wymieniałeś konwerter i olej czy ktoś Ci to robił?

_________________
Obrazek
Zrób to sam: Pokaz diagnostyki INPA, Kodowanie NCS + NCSDummy, Aktualizacja sterownika WINKFP - MS41, MS42, MS43,
E60 E90 - Programowanie nowego czystego kluczyka do auta, E36 E38 E39 E46 - Dorobienie kluczyka "diament"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 31 lipca 2019, 17:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Niestety ta usterka jest winą BMW. Swego czasu wymieniali na to skrzynie. Póżniej BMW opracowało soft do skrzyni których dotknął ten problem. W moim przypadku zmiana softu na zalecany przez BMW wyeliminowało problem w 98 procentach. Po aktualizacji moze ze dwa razy do roku zdarza się opróżnienie. Soft ma być zalecany do tego problemu a nie najnowszy. Poszukaj na necie bo często o tym pisałem tu lub na bmw-klub.
Problemem jest jakiś uszczelniacz w skrzyni który puszcza olej. Ten soft według mnie wyłącza sprawdzanie tego cisnienia, które miał utrzymywać ten uszczelniacz. tak se to wytłumaczyłem. Jak nie znajdziesz tego pdf, ktory mowi jaki soft wgrać to daj znać. Wkleje linka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 4 sierpnia 2019, 12:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57D30
Dzięki wszystkim za pomoc, za 5tys km zbliża sie wymiana oleju dokładnie i osobiście sprawdzę jaki olej ma być, wybiorę filtr a potem ewentualnie jak problem nie przejdzie rozejrzę się za softem. Dzięki bardzo raz jeszcze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Powolna reakcja na Drive GM
PostNapisane: 4 sierpnia 2019, 22:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Nie przejdzie;) sprawdziłem to na mojej skrzyni. Olej ma być TEXAMATIC 7045E. Wymiana nie zaszkodzi, ale na pewno tego nie naprawi;)
Tu masz pdf dotyczący tego problemu od BMW. Dobierz do swojego auta odpowiedni soft i wgraj go do skrzyni programem winkfp. Wystarczy zaprogramować tylko skrzynie, ale nie najnowszym softem, tylko dokładnie tym który wymaga ten pdf. 10 minut strachu i po problemie
https://mega.nz/#!fJBEza5Z!ytk3mJbD0SIz ... wgssWp6mtk
Druga opcja to demontaż skrzyni i koszta pewnie ze 2000 zl, bo nikt ci taniej nie bedzie chcial tego zrobic, chyba że sam bedziesz robil.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL