BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 8 sierpnia 2019, 16:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Cześć, posiadam BMW e46 compact z silnikiem n46b20 z 2004 roku. Autem jeżdżę już ponad dwa i pół roku a od ponad roku zmagam się z dwoma problemami. Pierwszy ten z tematu to dziwne szarpanie stuki przy ruszaniu z rana bądź gdy pada deszcz a silnik jest zimny. Wygląda to tak, że gdy chcę ruszyć z niższych obrotów czyli od 1000 do ~1500 w pewnym momencie "silnik" zaczyna skakać efekt jest taki jak byśmy ruszyli z piskiem opon i zrywało nam trakcję, trzęsie wtedy całą budą i z każdą chwilą szarpanie jest coraz "szybsze" pozostaje mi wtedy tylko wcisnąć sprzęgło i po prostu ruszyć z wyższych obrotów. Dzieję się tak tylko gdy rano jest duża wilgotność albo pada deszcz. Byłem przekonany, że to wina łącznika elastycznego wału bądź łożyska na wale, które zmieniłem przed wakacjami po czym szarpanie ustało lub się zmniejszyło w znacznym stopniu ale z racji, że są wakacje a ostatnio rzadko pada o problemie praktycznie zapomniałem. Przez trzy miesiące był spokój lecz dziś znów z rana gdy silnik dobrze się nie rozgrzał auto zaczęło szarpać. Wracając z pracy chciałem nagrać filmik ale spodziewanie nic się nie działo i zapewne przez parę dni będę miał znów "spokój" do czasu..

Zmienione zostały: łącznik elastyczny wału, podpora wału, świece, sprawdzone błędy komputerem o dziwo zero błędów mimo dwóch lat jeżdżenia. W sobotę zmienię poduszki skrzyni bo są tanie i łatwe do wymiany. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Co do sprzęgła bo ono może być podejrzane. Biegi wchodzą normalnie i nie ma z tym problemu oraz sprzęgło się nie ślizga. Przepływka? sondy? może poduszki silnika?

Drugi problem do, którego się przyzwyczaiłem to dziwny rezonans, który też chciałem nagrać wracając dziś z pracy ale jak na złość nie wystąpił a chodzi mi konkretnie o dźwięk w środku auta pochodzący bardziej z lewej strony podszybia najbardziej słyszalny gdy auto schodzi z obrotów i zatrzymam je na około 2400. Słychać typowo jak by coś wpadało w rezonans. Szukałem podobnych tematów na różnych forach ale niczego nie znalazłem. Jak tylko się uda to postaram się nagrać te dwie przypadłości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 3 października 2019, 09:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Minęły dwa miesiące do tego czasu zmieniłem poduszki na silniku. Jedna była zerwana ale to nie naprawiło problemu. Zaczyna się deszczowa aura a auto znów zaczyna szarpać gdy jest zimne. Swoja droga czy w tym modelu jest dwumasa ? Po numerach z realoem nie widzę a na allegro trochę tego jest i juz zgłupiałem. Przypomnę, że to compact.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 3 października 2019, 10:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Sprawdź czy masz zamontowaną zwężkę na przewodzie wysprzęglika. Jej brak może powodować takie problemy. Element nr 15: https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AT51-EUR---E46-BMW-316ti&diagId=21_0169
Masz dwumas: https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=AT51-EUR---E46-BMW-316ti&diagId=11_3187

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 3 października 2019, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Dzieki za odpowiedz sprawdzę to jak tylko wjadę na garaż. O widzisz tu się schowała dwumasa na schematach. Dzięki choć póki co to dalej szukanie igły w stogu siana ;-) jutro sprawdzę błędy jeszcze raz itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 3 października 2019, 12:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 84
Lokalizacja: Radziejów/Piaseczno
Moje BMW: e36, e91, e92
Kod silnika: M52b28 N46b20 N43b20
Mam takie samo szarpanie w e90 n46b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 3 października 2019, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Dokładnie takie samo ? Czasami przez miesiąc nic się nie dzieje a jak spadnie deszcz lub jest ewidentnie wilgotno to zaczyna się szarpanie z rana ? Teraz wracałem z pracy i ruszałem z niskich obrotów i nie było żadnego szarpania. Jutro jeszcze sprawdzę korekty na wtryskach, może gdzieś jest lewe powietrze albo dostaje za małą dawkę paliwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n46b20 Szarpanie/stukanie w mokre/wilgotne dni
PostNapisane: 6 października 2019, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 84
Lokalizacja: Radziejów/Piaseczno
Moje BMW: e36, e91, e92
Kod silnika: M52b28 N46b20 N43b20
Też mam czasami takie szarpanie ale nie odkryłem czy zależy to od wilgotności


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL