BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 10:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] 530d podgrzewanie silnika
PostNapisane: 3 września 2019, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57b30
Mam ładne e39 od niedawna i staram się dbać o auto.
Chciałbym sprawdzić czy podgrzewanie silnika działa próbowałem z inpy zajrzeć ale z webasto i abs nie ma kontaktu,
choć może to moja inpa jakaś lewa (cały czas pokazuje ze nie ma zapłonu)
Czy przy temperaturze około 20 stopni podgrzewanie silnika powinno się włączać?
Gdzieś słyszałem że powinna też być elektryczna pompa wody działająca po wyłączeniu auta.
Druga sprawa jak sprawdzić czy działa termostat bo po szybszej jeździe opada lekko temperatura.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d podgrzewanie silnika
PostNapisane: 24 marca 2021, 18:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57
Cześć,

Odświeżam stary temat.
U mnie jest podobnie: mam od niedawna e39 530d z małym przebiegiem i przy sprawdzaniu auta przed zakupem okazało się, że m. in. nie działa Webasto dogrzewające silnik przy niskich temperaturach.
Od razu po zakupie oddałem auto do ASO Webasto i okazało się, że niesprawna jest pompa recyrkulacji i sterownik. Pompę założono mi nową, a sterownik dano do naprawy (czekam jeszcze na montaż po naprawie).
Ale zauważyłem, że auto baaaardzo długo się nagrzewa (temp na zewnątrz dodatnie +2 do +8 st) i osiąga maks (po 40 kilku km jazdy) ok 80 st C.
Po przeczytaniu wielu wątków na forum odnośnie układu chłodzenia i termostatów, zacząłem podejrzewać termostaty, a pierwszej kolejności ten EGR.
Oddałem samochód do serwisu, który robi tylko BMW i oni stwierdzili, że do wymiany jest termostat główny, bo on jest niesprawny (była próba w garnku z gotującą się wodą). Ja jednak sugerowałem, aby zaczęli od wymiany termostatu EGR, bo dolna rura od idąca od chłodnicy do głównego jest cały czas zimna co oznacza, że główny jest zamknięty. Niby dlaczego miałby się otworzyć skoro temperatura płynu nie przekracza jego progu otwarcia czyli 88 st C.
Wymienili jednak główny i zadzwonili do mnie, że wszystko jest OK, bo po ok 10 km samochód osiąga 90 st C, termostat się otwiera i jest gitara!
Odebrałem samochód i ruszyłem do domu. Nadal wolno się rozgrzewa (po ok 10 km osiąga niecałe 70 st C, a po przejechaniu 30 km ma maks 85 st C i już więcej nie osiąga).
Serwis rozkłada ręce.
Jutro sam sobie wymienię termostat EGR i zobaczę czy będzie poprawa.
Czy ktoś miał podobne problemy? Czy niesprawne póki co Webasto może dawać takie objawy? Wydaje mi się, że po kilkudziesięciu kilometrach w dodatniej temperaturze silnik powinien jednak osiągnąć ponad 90 st i otworzyć duży obieg.


pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d podgrzewanie silnika
PostNapisane: 19 kwietnia 2021, 22:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 236
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57D30
85-87*C to normalna temperatura dla M57D30, u mnie tak cały czas oscyluje. Przy uszkodzonym termostacie miałem około 74*C


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] 530d podgrzewanie silnika
PostNapisane: 20 kwietnia 2021, 09:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57
neez napisał(a):
85-87*C to normalna temperatura dla M57D30, u mnie tak cały czas oscyluje. Przy uszkodzonym termostacie miałem około 74*C


U mnie po wymianie obydwu termostatów i naprawie Webasto silnik nagrzewa się bardzo szybko i trzyma (wg testu 7) stabilnie 94-96 st C.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL