BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 3 września 2019, 19:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Witam. Po krótce opiszę swój problem. Zakupiłem E46 z silnikiem widniejącym w tytule artykułu. Okazało się po krótkiej eksploatacji, że jest problem z niskim ciśnieniem oleju a co za tym idzie potrzbny jest remont lub wymiana silnika (Sytuacja potwierdzona przez kilku mechaników) i teraz mam do Was pytanie. Czy bawić się w wymianę silnika na koszt poprzedniego właściciela? Czy jednak odstąpić od umowy kupna pojazdu? Koszt pojazdu na umowie to około 15000.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 3 września 2019, 20:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 91
Posty: 1344
Lokalizacja: Betonowy Las, 3 Stawy ;P
Moje BMW: Sej 1.1
Kod silnika: Sporting?
Ciężki temat Kolego a masz już dogadane że Ci odda kase, lub naprawi? Ile w rzeczywistości zapłaciłeś za auto, jaki rok, wyposażenie,buda itd? Stan blacharski? W sumie sam sobie musisz odpowiedzieć jak bardzo Ci zależy na tym egzemplarzu, ja raczej pewnie jak by była taka możliwośc wolałbym pieniądze odzyskać i szukać czegoś innego.

_________________
Forumowiczu drogi wpadaj na spoty w Katowicach wszystko w dziale:
Spoty & Zloty-[Katowice]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 3 września 2019, 20:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Grucha89 napisał(a):
Ciężki temat Kolego a masz już dogadane że Ci odda kase, lub naprawi?


Ta kwestia idzie przez adwokata. Tylko właśnie pytanie czy żądać remontu/wymiany czy zwrotu całych pieniędzy.

Cytuj:
Ile w rzeczywistości zapłaciłeś za auto, jaki rok, wyposażenie,buda itd?


15000 plus rejestracja, wizyta u mechanika kilkukrotna, podatek PCC-3, rata za ubezpieczenie - Będzie z 17000 będzie
2002, 320Ci, aut, około 252.000 licznika, zimówki i letnie opony w bardzo dobrym stanie. Z wyposażenia co mogę napisać...ABS, Elektryczne szyby przednie, Poduszka powietrzna kierowcy, Wspomaganie kierownicy, Czujnik deszczu,Tapicerka skórzana, Wielofunkcyjna kierownica, CD, Elektrycznie ustawiane lusterka, Poduszka powietrzna pasażera, Alufelgi, Elektryczne szyby tylne, Podgrzewane lusterka boczne, Tapicerka welurowa, Centralny zamek, Immobilizer, Radio fabryczne, ASR (kontrola trakcji), Klimatyzacja automatyczna, Światła Xenonowe, Tempomat
Nie pamiętam tej strony co się wyszukiwało po VIN bodajże co tam dokładniej jest w wyposażeniu. Jakby ktoś mógł to proszę o podanie.

Cytuj:
Stan blacharski?


Prawe tylne nadkole było malowane i bodajże wstawiane (Ale o tym wiem). A tak poza tym stan blacharski bardzo dobry, nie ma rdzy a jak poprzedni właściciel ją miał to ją ogarniał (Ogarnąłem cały samochód miernikiem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 3 września 2019, 23:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Oddaj to w cholerę i zabieraj cash ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 3 września 2019, 23:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Dzięki za opinie. Jak ktoś jeszcze ma o tym pojęcie to chętnie wysłucham komentarzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 4 września 2019, 11:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 91
Posty: 1344
Lokalizacja: Betonowy Las, 3 Stawy ;P
Moje BMW: Sej 1.1
Kod silnika: Sporting?
Cytuj:
Ta kwestia idzie przez adwokata. Tylko właśnie pytanie czy żądać remontu/wymiany czy zwrotu całych pieniędzy.


Panie ciężka walka Cię czeka raczej jak sądownie idziecie na walke :kwasny: , Czyli gość dogadać się niechciał komis czy prywatny? Jak prywatny będzie naprawdę ciężko.

stronka do vinu
https://decoder.bvzine.com/

_________________
Forumowiczu drogi wpadaj na spoty w Katowicach wszystko w dziale:
Spoty & Zloty-[Katowice]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 5 września 2019, 13:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Grucha89 napisał(a):
Cytuj:
Ta kwestia idzie przez adwokata. Tylko właśnie pytanie czy żądać remontu/wymiany czy zwrotu całych pieniędzy.


Panie ciężka walka Cię czeka raczej jak sądownie idziecie na walke :kwasny: , Czyli gość dogadać się niechciał komis czy prywatny? Jak prywatny będzie naprawdę ciężko.

stronka do vinu
https://decoder.bvzine.com/


Prywatny. Ale jak byłem u adwokat to powiedziała, że sprawe ewidentnie mam wygraną, więc radzi mu się dogadać polubownie. Najpierw idę w remont bądź wymianę słupka (Koszt pewnie od 5 do 6 tysięcy), bo reszta podzespołów jest dobra.



S167A
Norma spalinowa EU 4
S205A
Automatyczna skrzynia biegów
S210A
Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy
S226A
Sportowe dostosowanie podwozia
S249A
Wielofunkcyjność dla kierownicy
S290A
Obr. BMW, st. le. spr. gwiaz. 44
S320A
Brak napisu modelu
S358A
Szyba frontowa klimatyzacji komfort
S403A
Dach przesuwno-uchylny, elektryczny
S415A
Roleta przeciwsłoneczna tylna
S464A
Worek na narty
S473A
Podłokietnik przedni
S481A
Fotel sportowy
S493A
Zespół schowków
S502A
Spryskiwacze reflektorów
S521A
Czujnik deszczu
S522A
Światło ksenonowe
S534A
Klimatyzacja automatyczna
S650A
CD player
S661A
Radio BMW Business (C43)
S785A
Lampy kierunkowskazów białe
S863A
Spis dealerów, Europa
S879A
Literatura pokładowa, niemiecki
S255A
Kierownica sportowa ze skóry z poduszką
S520A
Lampa przeciwmgłowa
S548A
Licznik kilometrów
S550A
Komputer pokładowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 5 września 2019, 16:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ewidentnie wygrana ? Oby tak było bo nie jest to wbrew pozorom takie łatwe jak się wydaję ;) Wymiana słupka to na pewno nie 5-6 koła ;)

Remont owszem ale to już lepiej wjechać z mitycznym dwa łosiem :hyhy: :hyhy:


Jakie w ogóle ma zdanie na ten temat sprzedający ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 5 września 2019, 18:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Szczurek1986 napisał(a):
Wymiana słupka to na pewno nie 5-6 koła ;)


Ile według Ciebie by to wyniosło? Słupek używka, robocizna + filtry, oleje i inne duperele. Mi gościu wstępnie policzył na 5 tysi.

Cytuj:
Jakie w ogóle ma zdanie na ten temat sprzedający ?
[/quote]

Tego dowiem się w następnym tygodniu jak mu papiery przyjdą. Wpierw je musi odebrać listem poleconym :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 5 września 2019, 21:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
nie widzę tutaj wygranej sprawy jeśli jest osobą prywatną. Mógł się nie znać, auto mogło być sprawne a ty mogłeś je uszkodzić w drodze do domu. :hyhy: no ale mimo wszystko powodzenia :ok:

Btw. niskie ciśnienie oleju tzn ile? co siędzieje? kontrolka się zapala na niskich obrotach? podstawa filtra sprawdzona? Czujnik ciśnienia oleju wymieniony?

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 5 września 2019, 22:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Zywiec napisał(a):
nie widzę tutaj wygranej sprawy jeśli jest osobą prywatną. Mógł się nie znać, auto mogło być sprawne a ty mogłeś je uszkodzić w drodze do domu.


Tylko, że podczas kupna już była zapalona czerwona kontrolka oleju a gość przy moim świadku mówił, że to czujnik. Osobiście je potem wymieniłem, fakture na to mam, a problem z kontrolką nadal występuje. Ja nie podejrzewałem, że może być problem z silnikiem - Nic nie stukało, silnik równie i płynnie chodził bez dziwnych odgłosów więc czujnik to była prawdopodobna opcja.


Cytuj:
Btw. niskie ciśnienie oleju tzn ile? co siędzieje? kontrolka się zapala na niskich obrotach? podstawa filtra sprawdzona? Czujnik ciśnienia oleju wymieniony?


Tak było poniżej podanej przez producenta. Nie pamiętam dokładnie ile kpa. Kontrolka na niskich obrotach przy ciepłym silniku. Filtr i czujniki wymienione.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 09:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ta sprawa nie będzie wcale taka prosta jak się wydaje :/

Dokonałes porządnej diagnozy przed zakupem ?

Uwierzyłeś gościowi na słowo że to czujnik ? czyli diagnostyki we własnym zakresie nie robiłeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 11:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Cytuj:
Uwierzyłeś gościowi na słowo że to czujnik ? czyli diagnostyki we własnym zakresie nie robiłeś?


Hamulce, amortyzatory, spalanie i coś tam jeszcze zrobiłem w SKP oraz zawieszenie i stan blacharki u mechanika. Pierwszą rzeczą jaką mi sprzedający powiedział to, że czujnik jest do wymiany. Słysząc poprawną pracę silnika ta wersja mogła być bardzo prawdopodobna. Ale żeby dojśc co w silniku było nie tak, to trzeba by było miskę zdjąć oraz silnik rozkręcić - a żaden sprzedający nie da na to zgody kupującemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 12:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Możesz napisać z ciekawości jak sie sprawa rozwinie aczkolwiek przy tym co mówisz nie wygląda to zbyt optymistycznie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 12:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 91
Posty: 1344
Lokalizacja: Betonowy Las, 3 Stawy ;P
Moje BMW: Sej 1.1
Kod silnika: Sporting?
Cytuj:
Tego dowiem się w następnym tygodniu jak mu papiery przyjdą. Wpierw je musi odebrać listem poleconym :D


Nie próbowałeś najpierw go poinformować samodzielnie się dogadać?
Ja tego nie widzę zbytnio raz że to prywatna osoba, dwa jeździłeś autem wystarczy że ma świadków jak dawałeś w palnik, świrowałeś i zaczyna się zabawa. Auto będzie stało, sprawa będzie się ciągła :kwasny: :dobani: Informuj Nas tu proszę jak sprawy bo ciekawie się zapowiada :)

_________________
Forumowiczu drogi wpadaj na spoty w Katowicach wszystko w dziale:
Spoty & Zloty-[Katowice]

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 13:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Szczurek1986 napisał(a):
Możesz napisać z ciekawości jak sie sprawa rozwinie aczkolwiek przy tym co mówisz nie wygląda to zbyt optymistycznie....


Dam info do 2 tyg.

Cytuj:
Nie próbowałeś najpierw go poinformować samodzielnie się dogadać?
Ja tego nie widzę zbytnio raz że to prywatna osoba, dwa jeździłeś autem wystarczy że ma świadków jak dawałeś w palnik, świrowałeś i zaczyna się zabawa. Auto będzie stało, sprawa będzie się ciągła :kwasny: :dobani: Informuj Nas tu proszę jak sprawy bo ciekawie się zapowiada


Myslę, że jak zobaczy pismo od adwokata to uzmysłowi sobie, że sobie tego z palca nie wyssałem. Tak, jeździłem autem, ale na pewno nie ma takiego świadka. Mam natomiast ja świadka, który stwierdzi, że przy pierwszych oględzinach gościu wprowadził mnie w błąd (Nie uszkodzony silnik, a do wymiany czujnik)

PS: Jak wygląda sprawa z ceną odnośnie wymiany silnika. Na B22 lub na B25 (Silnik, robocizna, filtry, oleje itp.) ? Ile według Was by to wyniosło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 15:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
MarcinWielkopolska napisał(a):
Jak ktoś jeszcze ma o tym pojęcie to chętnie wysłucham komentarzy

Jak czytam te akcje z kontrolką od ciśnienia oleju i że nawet kompa nie podpiałeś. Masakra. Oby w pozostałej kwestii była igiełka. Raz za razem uświadamiam sobie że tanio sprzedałem swoje byłe 328. Jak ludzie za taką kasę kupują marne 320.

MarcinWielkopolska napisał(a):
PS: Jak wygląda sprawa z ceną odnośnie wymiany silnika. Na B22 lub na B25 (Silnik, robocizna, filtry, oleje itp.) ? Ile według Was by to wyniosło

Zależy od regionu Polski i samego fachowca. Zmiana na M54b25 to żadna filozofia. Najistotniejsze znaleźć zdrowy słupek. Koszta mogą być naorawde różne. Można znaleźć słupek za 1,5k a i za 3k. Reszta kosztów to widzimisię swapera i tego co po drodze wyjdzie.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 15:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kszyhu napisał(a):
Jak czytam te akcje z kontrolką od ciśnienia oleju i że nawet kompa nie podpiałeś. Masakra. Oby w pozostałej kwestii była igiełka.


Kolega pewnie się zwyczajnie podjarał autem i jego oględziny zeszły na dalszy plan... a teraz zaczęły się schody...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 6 września 2019, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Szczurek1986 napisał(a):
kszyhu napisał(a):
Jak czytam te akcje z kontrolką od ciśnienia oleju i że nawet kompa nie podpiałeś. Masakra. Oby w pozostałej kwestii była igiełka.


Kolega pewnie się zwyczajnie podjarał autem i jego oględziny zeszły na dalszy plan... a teraz zaczęły się schody...


Tak to prawda i tutaj popełniłem błąd życiowy, który mam nadzieje w przyszłości już nie popełnić (#błędymłodości :D )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Silnik M54 B22 (Wymiana?)
PostNapisane: 7 września 2019, 10:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Odstąpić od umowy. Od razu powinieneś skontaktować się ze sprzedawcą ,oddajesz auto a on kasę. Z prywatnym jest trudniej się dogadać ale czasami się udaje,znam taki przypadek, tylko w ciągu 2 dni było oddane. Nikt nie chce się włóczyć po sądach więc jak pokażesz determinację , że nie odpuścisz to jest szansa.
Poza tym nie śpiesz się tak z tą naprawą czy wymianą silnika. Jak myślisz o drodze sądowej to auto masz uziemione, nie możesz jeżdzić ani ruszać silnika. Sąd to musi powołać swojego rzeczoznawcę, który oceni stan silnika i do tego czasu nic nie możesz robić. Jak ktoś potrafi się bronić w sądzie to będzie długi proces i dopóki nie będzie opinii rzeczoznawcy auto masz wyłączone,jak masz na umowie wpisany przebieg to nie powinieneś nim jeżdzić.Adwokat powinien to wszystko powiedzieć.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL