BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i - Migotanie lamp, napięcie aku, kontrolki.
PostNapisane: 21 września 2019, 10:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 318i
Witam, na samym wstępie zacznę od tego że w sprawach mechaniki oraz elektryki samochodowej jestem kompletnym laikiem. Stąd też postanowiłem zaczerpnąć Waszej wiedzy, a nóż może ktoś mi odpowie i pomoże co może być przyczyną owego problemu. Zacznę od samego początku:
Problemy zaczęły się prawdopodobnie od wymiany radia z fabrycznego na Pioneera, po połączeniu przez Bluetootha co jakiś czas, sporadycznie, zamiast dźwięku było tzw. Bzyczenie (ustępowało po wyłączeniu o ponownym włączeniu radia), oczywiście chciałem aby radio było połączone do kierownicy wielofunkcyjnej - tu gościu z "warsztatu" zajmującym się nagłośnieniem samochodowym powiedział że jest to na daną chwilę niemożliwe bo potrzebna jest do tego jakaś specjalna wtyczka która rzekomo kosztuje 300zł :zdziwko:
Większy problem pojawił się gdy w trasie pękł mi wydech między środkowym końcowym a końcowym (trzeba było wymienić obie części). Po krótkiej jeździe tak aby dojechać do domu auto straciło moc, zapaliły się kontrolki trakcji, hamulca oraz absu, no i ostatecznie nie można było go odpalić = laweta (Po przyjechaniu lawety auto o zdziwko odpaliło).
Auto zostało oddane do mechanika w celu zrobienia wydechu, po podpieciu do kompa wyskoczyly dwa błędy: zbyt wysokie napięcie akumulatora oraz błąd interfejsu sterowania samochodem (Po przeszukaniu różnych wątków wyszło na to że jest to błąd związany z radiem i kierownicą- chyba że się mylę to proszę poprawić).
Wydech został zrobiony, błędy pokasowane i wgrany nowy soft. Wszystko było ok do momentu wymiany przewodu hamulcowego po prawej stronie + łączników stabilizatora. Wieczorem podczas jazdy przy zwiększaniu prędkości bądź też jej zmniejszaniu zapaliły się na 1-2 sekundy kontrolki trakcji+ hamulca+ absu, dodatkowo na czas wyskakiwania tych kontrolek radio gasło i ponownie się załączało. Wszystkiemu towarzyszy migotanie xenonów i postojówek.
Po sprawdzeniu napięcia aku na włączonym silniku okazuje się że wynosi ono 14.3-14.7 Ale po dodaniu gazu wynosi ono 16.
Czy ktoś z Was wie w czym może tkwić problem?
Elektryka mam dopiero na poniedziałek, lecz po wysłuchaniu objawów stwierdził że wina może być po stronie źle podłączonego radia lub regulator napięcia, alternator.
Wybaczcie za obszerną lekturę oraz dzięki za ewentualne porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 318i - Migotanie lamp, napięcie aku, kontrolki.
PostNapisane: 21 września 2019, 11:13 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Objawy wskazują raczej na problemy z alternatorem.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 318i - Migotanie lamp, napięcie aku, kontrolki.
PostNapisane: 21 września 2019, 11:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie winiłbym tutaj radia bo jeśli jest odpowiednio podłączone to nie ma nic do rzeczy a tym bardziej nie odpowida z błędy jakie pojawiły się na kompie :) Myślę że kolega wyżej może mieć rację i trzeba by szukać problemów z alternatorem...


Przejściówka jest jaknajbardziej możliwa jeśli radio ma możliwość sterowania z kierownicy :) I nie kosztuje to 300zl :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 318i - Migotanie lamp, napięcie aku, kontrolki.
PostNapisane: 21 września 2019, 17:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Vono napisał(a):
Wieczorem podczas jazdy przy zwiększaniu prędkości bądź też jej zmniejszaniu zapaliły się na 1-2 sekundy kontrolki trakcji+ hamulca+ absu, dodatkowo na czas wyskakiwania tych kontrolek radio gasło i ponownie się załączało. Wszystkiemu towarzyszy migotanie xenonów i postojówek.


Miałem kilka lat temu takie choinki. Alternator został zregenerowany a regulator napięcia wymieniony.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 318i - Migotanie lamp, napięcie aku, kontrolki.
PostNapisane: 21 września 2019, 18:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Alternator na 100%

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL