BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] pompa wspomagania wyje
PostNapisane: 2 grudnia 2019, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Mam pompę wspomagania LUK LF-20, od dłuższego czasu >>1 rok wyje, wymiana płynu nie pomogła. Słysze wycie tylko ze środka auta i na wolnych obrotach, najbardziej jak odpalam po długim postoju. Lekkie skręcenie kierownicą na wolnych obrotach i pompa cichnie. Bicie osiowe na wałku ma ok 1-2mm , ale jak już pisałem wcześniej jeżdżę tak już długo, a chce coś z tym zrobić. Mam kilka pytań:
1. Czy wycie na wolnych, a cisza przy skręcaniu kierownicą to może być coś innego, np. coś w przekładni?
2. Wiem, że wałki się ukręcają w tych pompach, to jak coś kupić używkę LF-30 razem z przewodem? A jak też coś będzie z nią nie tak?
3. Kupić jakąś inna nową, np Meyle o nr:3146310015 za ok 670zł? Podejdzie pod wąż z LF-20 czy trzeba jeszcze jakoś inaczej przerabiać?
Proszę o wypowiedzi tych osób, które montowały u siebie czy to pompę LF-30 czy nową Meyle, czy miały podobne objawy wycia.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] pompa wspomagania wyje
PostNapisane: 3 grudnia 2019, 07:34 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Poczytaj z czego innego zakładają pompy wspomy, zapewne da się za grosze ogarnąć z czego innego ja np do m52 zakładałem z Audi A4 1.9 tdi i śmiga już 3 rok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] pompa wspomagania wyje
PostNapisane: 5 grudnia 2019, 17:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
No a zakładał ktoś tą Meyle?? Albo jakąś inną nową, ale w miarę "dobrego producenta".
Albo próbował ktoś zakładać LUK LF-30 od E90 nr OE 32416769887, wyjście ma od dołu więc powinien pasować (dziwne że pompy LF-30 a inaczej zbudowane) przewód od LUK LF-20. Tylko nie wiem jak z mocowaniem do silnika i kołem pasowym.

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL