BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 maja 2024, 14:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F10] Zrywająca się taśma kierownicy
PostNapisane: 22 kwietnia 2021, 11:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: F10 525D
Kod silnika: N57D30
Garaż: Spokojna
Witam, mam problem ze zrywającą się taśmą ( zwijakiem ) w kierownicy. Moje BMW F10 było bite w przód, w związku z tym była wymieniana maglownica. Mechanik który to robił przez nieuwagę zakręcił kierownicą przy zdemontowanej maglownicy przez co nie było na końcu oporu i zerwał taśmę w kierownicy a w sumie to 4 taśmy odpowiedzialne za klakson, poduszkę, i wszystkie przyciski na kierownicy. Taśmę udało się zlutować, jakoś zwinąć i zamontować. Wszystko było niby OK, przez kilka dni jeździł do momenty aż gdy wszedł w zakręt dosyć ostro w prawo przy jednoczesnym hamowaniu i taśma się zerwała. Postanowiłem że nie będziemy drugi raz lutować bo pewnie została źle zwinięta i to był powód zerwania. Zamówiłem cały zestaw przełączników z fabrycznie zwiniętą i nieruszaną taśmą. Zamontowałem, wszystko OK ale wywalało błędy bo należało przeprowadzić kalibrację czujnika położenia kierownicy. Umówiłem się więc do fachowca. Niestety nie zdążyłem na wyznaczony termin dotrzeć bo znowu (nowa) taśma zerwała się przy skręcie w prawo przy wchodzenie w zakręt 90 stopni przy jednoczesnym hamowaniu. Dodam że kilka dni jeździłem dosyć spokojnie w zakręty wchodziłem delikatnie i było OK, manewrowałem kierownicą do końca w prawo i w lewo i wszystko działało. Na szczęście tym razem zerwały się tylko dwie taśmy i to w taki sposób że zlutowanie trwało chwilę. Pojechałem do elektronika który przeprowadził kalibrację kąta ustawienia kierownicy, i wszystko było super przez tydzień, trzeci raz taka sama sytuacja przy wchodzeniu i jednoczesnym hamowaniu w zakręt 90 stopni poczułem tak jak wcześniej delikatny opór i zerwanie taśmy. Proszę o podpowiedź co może być powodem że taśma zrywa się w konkretnych sytuacjach.
enter17


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zrywająca się taśma kierownicy F10
PostNapisane: 23 kwietnia 2021, 07:26 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Moim zdaniem za każdym razem problemem jest źle ustawiona taśma.

Wiele taśm wymieniałem. Nawet kupione z allegro, zawsze sprawdzam. Kręcę palcem do wyczuwalnego oporu, licząc obroty, a następnie staram się ustawić w miarę na środku. Nigdy problemu nie było

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zrywająca się taśma kierownicy F10
PostNapisane: 23 kwietnia 2021, 07:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: F10 525D
Kod silnika: N57D30
Garaż: Spokojna
Gdyby taśma była źle ustawiona to zerwałaby się od razu przy manewrach na parkingu etc. Też liczyłem obroty - 2,5 w prawo i 2,5 w lewo. Na pewno była ustawiona na środku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL