BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 21:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E70] Szyberdach
PostNapisane: 9 października 2023, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: X5 E70
Kod silnika: M54B30
siemanko, nigdzie nie znalazłem kwestii naprawy szyberdachu to wrzucam na ruszt.
Wiem, że w starszych X5 można kupić same prowadnice, bo w tym jest problem - wyłamał się mały element przez który nie domyka się szyberdach.
W E70 już oferują całe kompletne zestawy, ale płyniesz w kosztach. Wiem, że chłopacy z Lublina się tym zajmują, ale z Trójmiasta nie chcę taki kawał jeździć. Czy ktoś jest w stanie polecić jakieś rozwiązanie, lub warsztat lub kogoś kto się tym zajmuje ? Myślałem nawet o zespawaniu tego elementu, gdyż wiemy, że plastyki da się spawać/zgrzewać nie wiem jak prowadnica ona jest mała masakra :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E70 Szyberdach
PostNapisane: 9 października 2023, 22:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Można zgrzać zgrzewarką ze zszywkami. Zgrzejesz nawet małe elementy.
Ja bym uderzył do maj frendów.
92,51zł 33%OFF | Car Sunroof Sunshade Repair Kit Left Right Parts for BMW X5 E70 F15 F81 54107198762
https://a.aliexpress.com/_mMdVUc2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E70 Szyberdach
PostNapisane: 10 października 2023, 08:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
Możesz tutaj spróbować https://maps.app.goo.gl/n9HVf7eNmTTYf8eUA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E70 Szyberdach
PostNapisane: 31 października 2023, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: X5 E70
Kod silnika: M54B30
a więc tak.., byłem w Oliwie.., ok dzięki za nagranie tematu, jest to jaka alternatywa do usprawnienia, lecz nie do końca naprawy. Owy mechanik odradza części z linka, którymi mógłbym się posilić do naprawy i w sumie nie chcę się tego podjąć, bo nie chce brać odpowiedzialności za te części. Dzięki wielkie, chociaż za tyle.., pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E70 Szyberdach
PostNapisane: 27 listopada 2023, 19:15 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
KozaSquad napisał(a):
a więc tak.., byłem w Oliwie.., ok dzięki za nagranie tematu, jest to jaka alternatywa do usprawnienia, lecz nie do końca naprawy. Owy mechanik odradza części z linka, którymi mógłbym się posilić do naprawy i w sumie nie chcę się tego podjąć, bo nie chce brać odpowiedzialności za te części. Dzięki wielkie, chociaż za tyle.., pozdro

Bo w praktyce szkoda czasu i nerwów na nowe części. Żeby zrobić to poprawnie to potrzeba często części za ok. 2tys. zł, plus trochę roboty, a nie mamy pewności jak długo to podziala.
Lepiej zrobić tak samo jak producent w nowszym modelu(np. F11) i zablokować tylną szybę całkowicie w pozycji zamkniętej, i mieć święty spokój na lata

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 159 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL