BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E-30] długo świecąca kontrolka oleju na zimnym silniku
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 20:10 
Przy rozruchu na zimnym silniku strasznie długo świeci się kontolka od smarowania (oleju) przy rozgrzanym tego nie ma ,później już się nie zaświeca na ciepłm pomocy ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 20:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
hm.. też tak miałem w e28 jak zapalałem zimny silnik to kontrolka świeciła i było zawsze du,du,du,du :D Czym bliżej wymiany oleju to problem narastał , przy zagrzanym silniku tego problemu nie było. po wymiamie na jakiś czas był spokój.
Niechcę cię martwić ale to prawdopodobnie kończące się panewki korbowodowe, jak mają już zaduży luz to poprostu olej podczas stygnięcia silnika wypływa tymi nieszczelnościami i przy rozruchu zanim pompa go tam napompuje to chwilę chodzi bez oleju.
Aż tak się tym nie ma co przejmować , jak kupiłem betę to już tak było , zrobiłem nią 50000 i sprzedałem w niezłym stanie.

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: DÂąbrowa T
A jak dlugo Ci swieci ta kontrolka i slychac to stukanie? Tak w przyblizeniu w sekundach? U mnie tak tez jest i trwa to ok 2-3 sek, potem spoko. Mysle ze moze to byc tez wina pompy oleju albo jakis zawor moze jest w ukladzie smarowania ktory powoduje ze olej nie schodzi.Cos takiego czytalem raz na forum.A wydaje mi sie ze chocby panewki na wale byly ok to i tak zejdzie olej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 21:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
kris05 napisał(a):
A jak dlugo Ci swieci ta kontrolka i slychac to stukanie? Tak w przyblizeniu w sekundach? U mnie tak tez jest i trwa to ok 2-3 sek,

tak jak u ciebie kilka sekund , a czasami świeciło puki się nie przygazowało lekko.
kris05 napisał(a):
Mysle ze moze to byc tez wina pompy oleju albo jakis zawor moze jest w ukladzie smarowania ktory powoduje ze olej nie schodzi.Cos takiego czytalem raz na forum.A wydaje mi sie ze chocby panewki na wale byly ok to i tak zejdzie olej.

pompę też można brać pod uwagę, a co do panewek to niesądzę aby olej schodził jeśli są ok
zawór o którym piszesz ,to chyba chodzi o to że jeśli filter już jest zasyfiony, to olej omija filter przez ten zawór

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2007, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Lokalizacja: PoznaĂą
A kiedy ostatni raz wymieniałeś olej i na jaki?
Czy razem z olejem wymieniłeś filtr oleju?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL