BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 18:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 19:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i mam pytanie. Jestem włascicielem bmw e46 328i 1998 rok od kilku tygodni i mam problem z obrotami przy dwoch tysiacach obrotow, to znaczy jadac na drogim trzecim biegu przy 2tyś obrotoy nie sa stabilne, spadaja i wzrastaja przy czym w silniku ( ale nie jestem pewien ze akurat w silniku ,moze to zludzenie) pojawia sie taki dziwny dwiek jak by cos hamowalo wóz. Czytalem juz kilka opini na ten temat jednak nie wiem czym sie sugerowac? mArtwie sie zeby ta usterka nie pociagnela za soba wiekszych problemow. Dodam jeszcze ze przy zimnym silniku zanim sie troche zagrzeje obroty spadaja ponizej 1tys i zaraz podnosza sie spowrotem, na cieplym jest ok. Prosze o wskazowki i dziekuje z gory. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 20:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
Hmm, ciężka sprawa. Do głowy przychodzą mi dwie rzeczy, sonda lambda i przepływomierz. Nic innego mi się na myśl nie przychodzi, może ktoś jeszcze coś Ci podpowie. A jak nie, to pozostaje jechać do pana mechaniora z komputerem na diagnoze, co jest nie tak.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
dzieki za info, pewnie tak to sie skonczy ,u mechaniora :) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 20:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Kszyvy - innego wyboru to chyba nie masz. Jak Kolega Norbet również sądze, że główną przyczyną może być przepływomierz, a dopiero potem sonda lambda. Najlepiej jedź do jakiegoś znajomego mechanika, podepnie Ci auto pod komputer i moment będziesz wiedział co dokładnie z tym jest, bez żadnego zbędnego szukania.

_________________
filmy bez limitu // filmy online // seriale online


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
dzieki:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Jak będziesz już po wszystkim napsz na forum co było przyczyną, dzięki temu może ktoś w przyszłości podłubie sobie sam i naprawi to, co powoduje ten problem. :)

_________________
filmy bez limitu // filmy online // seriale online


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
oczywiscie ze napisze:) mam tylko nadzieje ze nie zmiazdzy mnie cenowo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
aha... czy jest opcja ze spalanie jest wieksze w tym przypadku???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 11 stycznia 2011, 22:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
Jeśli jest uszkodzony przepływomierz, tzn ma słaby pomiar masy powietrza, to może się zdarzyć że pod świadomie mocno naciskasz pedał gazu, i z z tąd większe spalanie. A jeśli użytkujesz normalnie, to moim zdaniem nie ma to wpływu na zużycie paliwa. Życzę szybkiego pozbycia się problemu. Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
ufff:) Norbert dzieki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
kurde cos jednak jest na rzeczy bo spalanie mi sie chyba podnioslo przez ta usterke. Dzisiaj na kompie pokazywal 19.8...
Z ranka szybciutko na serwis... niema zartow... :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 12 stycznia 2011, 22:33 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
:przestraszony: No to, może być coś poważniejszego. Ale teraz to już nie mam, pomysłu. Daj znać jak coś będziesz wiedział.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 00:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 283
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Moje BMW: E 34 525
Kod silnika: M20B25
złe dane z przepływki = większa ochota na paliwo. przynajmniej już takie opinie czytałem i u kumpla w e36 było podobnie. przy uwalonej przepływce tez mu tak spalanie wzrosło, ze 20 na 100 paliła


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 00:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 842
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52TU
Hmm, no nie wydaje mi sie, ale spierać się też nie będę, bo na 100% pewny nie jestem. ''Przepływomierz albo działa ale słabo (mierzy) i zaniża pomiar!!!! w efekcie komputer obcina dawki paliwa (auto nie jedzie )
Wtedy nie ma błędów zapisanych w ECU.
Taką niesprawność przepływki potwierdza lub wyklucza się podczas kontroli parametrów mierzonych podczas jazdy samochodem.
Kiedy są błędy ( przerwa lub zwarcie do masy ) przepływka jest uszkodzona . '' ROGER-NYSA -> napisał. A wiec, jeżęli jest uszkodzona, to faktycznie masz racje, ale jeżeli słabo mierzy tak jak u mnie było, to nie ma to wpływu. A skoro koledze tyle pali, to może mieć faktycznie padnietą przepływkę. :looka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
Witam z rana:) Zaraz sie wszystko wyjasni bo wkoncu jade na serwis, mam tylko nadzieje ze nie wyskocze z butow i ze to nic powaznego. Odezwe sie jak bede wiedzial co jest przyczyną... Pozdrawiam i milego dnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 15:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
przyczyną będzie najprawdopodobniej przepływomierz :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
Jestem po diagnozie i oddycham z ulgą. Przyczyną tego mankamentu jest uszkodzona sonda lambda za katalizatorem pod autem, jest to trzecia w kolejnosci sonda z trzech bedacych na wyposazeniu auta, pozostale dwie pracuja idealnie, jednak ta zepsula sie samoistnie, poprostu niedziala. SAmochod sprawdzono podpinajac komputer i spalanie, ktore podnioslo sie znacznie spowodowane jest wlasnie ta usterka, i wroci do normy po wymianie sondy. Koszt nie jest wielki jak na moje oczekiwania. Z robotą około 400 zł. Na oryginalnych czesciach, Sonda Boscha cena okolo 270 zł w zaleznosci od kontatow w hurtowniach, nie robie tego w autoryzowanym serwisie bo cena byla by o wiele wieksza a sama robocizna nie wymaga az takiej ingerencji serwisowej. Na szczescie nic innego nie wyszlo w "praniu". Dzieki za pomoc i za podpowiedz:) Mam nadzieje ze komus przyda sie moja notatka na temat usterki ktora jest bardzo drazniąca, i bez diagnozy odrazu bedzie wiadomo co jest przyczyną...
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Cytuj:
nie robie tego w autoryzowanym serwisie bo cena byla by o wiele wieksza a sama robocizna nie wymaga az takiej ingerencji serwisowej

Nie wiem dlaczego tak piszesz, może miałeś złe doświadczenia z ASO - wiadomo serwis, serwisowi nie równy! Poprzedniej mojej e46 też coś dolegało, pojechałem do serwisu BMW: powiedzieli trzeba podłączyć do komputera- koszt 140 zł (w tym vin rozkodowany, parametry vanosa i inne duperele), piłem kawę (gratis :) ) gdy mistrz przyszedł z diagnozą: "sonda lambda"- pytam jaka cena: 265 zł, powiedziałem "kupuję", pytam: jaka cena wymiany , a tutaj odpowiedź "wymiana już będzie w cenia podłączenia pod komputer" :ok:
Wiadomo, że większość napraw nie robi się w ASO, bo to kosztuje, ale części i "duperele" wcale nie są droższe niż gdzie indziej!
Ja w wakacje licytowałem używane pokrętło do nawigacji w E46 na Allegro, dawałem 70 zł i nie było jeszcze opcji "kup teraz", z ciekawości podjechałem do ASO i zapytałem o dostępność, zamówili mi na następny dzień nowe oryginalne za...... bagatela 35zł!!!!!!!!!!
Sory za OT ale wiele osób nie wie, o cenach w takich serwisach i dlatego omija je szerokimi łukami.

kszyvy tydzień temu kupowałem tą samą sonde co Ty potrzebujesz u kolegów z silesia parts
i zapłaciłem za boscha oczywiście dedykowanego 250 zł. A tak na marginesie-chyba będziesz miał 4 sondy lambda, a nie 3.

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 13 stycznia 2011, 19:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
Mozliwe ze ceny roznia sie troche, ja za komputer dalem 50 zł, za wykrycie usterki i sprawdzenie kompleksowe auta, do tego dochodzi jutro za sonde okolo 250 i ogolnie z robota bedzie 350, czyli łacznie 400, co i tak uwazam ze to w miare ok, spodziewalem sie czegos powazniejszego i drozszego. Moze bedzie mi dane kiedys znalesc serwis gdzie bedzie taniej:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] 328i PROBLEM Z OBROTAMI... przy 2 tys obr.
PostNapisane: 17 stycznia 2011, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e46 328i
Kod silnika: ?
jestem ponownie i mam zle wiesci, wymienilem sonde i sprawdzilem przeplywomierz i dalej mam te same objawy:( podpielismy komputer i nie mam zadnego bledu wiec juz nie wiem o co chodzi, jedynie co sie poprawilo to spalanie ( jest nizsze ) nie mam pojecia co to moze byc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL