BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 22 maja 2024, 17:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, 11:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Zimmermanny zakładał mój mechanik w kilku BMW i też się pogięły. Co jest z tymi hamulcami w E39???

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 11:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 286
Lokalizacja: Olecko
Moje BMW: E46/ E39
Kod silnika: M54B30/ M57D30
Garaż: E46 330CI Coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151304
E39 limo http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 94&start=0
Ja jeżdżę na tarczach i klockach Zimmermana dobre ponad 2 lata i do tej pory jest ok :super:

_________________
Obecna E46 330CI Coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151304

Obecna e39 viewtopic.php?f=6&t=105594

Była e46 http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=6908


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 11:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Dzisiaj po pracy ją odbieram a że długi weekend no to wyjeżdżam za miasto. Jakieś wskazówki co do traktowania "świerzego" zestawu na trasie?

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 13:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Marazzz napisał(a):
Zimmermanny zakładał mój mechanik w kilku BMW i też się pogięły. Co jest z tymi hamulcami w E39???

Marazzz napisał(a):
Dzisiaj po pracy ją odbieram a że długi weekend no to wyjeżdżam za miasto. Jakieś wskazówki co do traktowania "świerzego" zestawu na trasie?


Pierwsze 300km trzeba hamować delikatnie, mocnego hamowania unikać jak ognia. Potem stopniowo co raz mocniej. Nie wolno zagrzać mocno hamulców oraz nie należy trzymać hamulca wciśniętego na postoju więc jeśli jest górka to tylko ręczny a u Ciebie w przypadku skrzyni AT na światłach zmieniać na "P".

Wszystkie te "spcejalne" metody docierania typu 10 hamowań ze 100km/h do 50km/h bym nie stosował a jeśli już to naprawde tylko głaskać hebel - docierałem tak hamulce w innym aucie i tarcze ATE biły jak cholera. W kolejnym aucie 300mm zestaw ate (320d cr) śmigał jak zły i po 25tys przebiegu nic a nic nie biło nawet z 200km/h.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 13:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 138
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
delikatne traktowanie przez pierwsze 500-700 kilometrów, tarcza z klockami musi się ułożyć, ja osobiście jeżdżę na zimmerman-ach plus do tego klocki jurid (zestaw kupiony w sklepie u Stones-a), wczesniej miałem zestaw TRW i jak dla mnie lipa straszna pomijając że się w końcu pogięły


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 14:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: E46 325ti
Kod silnika: M54B25
Na amerykanwkich forach jest ten sam problem. Jedyne rozwiazanie do duzych e39, to tarcze ory bmw, od biedy textar. Nie sa takie drogie jakby sie wydawalo. Od ceny w aso mozna miec na luzie 10% znizki, wystarczy poprosic. Jakis czas temu byly nawt promocje na tarcze w aso do e39/e46.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 20:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 47
Lokalizacja: Zgierz
Moje BMW: E39
Kod silnika: M 52
Garaż: E36 1.8is
1500km temu założyłem Brembo po 220 zł sztuka i na razie OK.!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 22:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Yyveel napisał(a):
Na amerykanwkich forach jest ten sam problem. Jedyne rozwiazanie do duzych e39, to tarcze ory bmw, od biedy textar. Nie sa takie drogie jakby sie wydawalo. Od ceny w aso mozna miec na luzie 10% znizki, wystarczy poprosic. Jakis czas temu byly nawt promocje na tarcze w aso do e39/e46.

Tarcze boscha są na pierwszy montaż więc po co przepłacać :D

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 22:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
A nie ATE..?

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 22:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Marazzz napisał(a):
A nie ATE..?

Z tego co ja wiem to bosch jest na pierwszy montaż ale mogę się mylić :P

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 22:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 208
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20
na pierwszy montaż szedł textar (klocki), a tarcze - textar lub ate (tu nie jestem pewien)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 15 sierpnia 2013, 09:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
!kuchar napisał(a):
Pierwsze 300km trzeba hamować delikatnie, mocnego hamowania unikać jak ognia.

Wczoraj zrobiłem 190km, jazda na emeryta, hamowanie było tak delikatne jak tylko się dało - bez przytrzymywania, tylko lekkie pulsacyjne głaskanie hebla, z tyłu to pewnie była niezła dyskoteka na stoperach :rotfl:

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 września 2013, 19:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 55
Posty: 6
Lokalizacja: RDE
Moje BMW: E 39
Kod silnika: M-51
Witam.
Ja poczynilem taki zakup: tarcze ATE, klocki textar.Myślę że będzie śmigało.
Gdyby coś było nie halo to dam znać.
Pozdrawiam Grzegorz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 10 marca 2014, 11:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 123
Moje BMW: E39 520
Przymierzam sie do wymiany tarcz i klockow na przodzie. i mam zagadkę miedzy tarcze i klocki textar, oraz tarcze zimmerman i klocki zimmerman/textar.do 520i kupić zimmerman sport czy ten zwykly też starczy ? dodam ze nie jezdze jakos strasznie agreswynie wiekszosc trasa dosc duzo hamuje silnikiem....wiem ze najlepsze oryginaly ale cena za tarcze i klocki ori to ponad 1300 zl wiec szukam rozsadnej alternatywy . poczytalem troche na necie i juz sam nie wiem na co sie zdecydować.

p.s czujnik zuzycia musi byc tej samej firmy co klocki ? i wymienia sie go rozumiem przy kazdej wymianie klocków ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 10 marca 2014, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 82
Lokalizacja: Pomorskie
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M52tuB28
Ja się chyba zdecyduję na Mikody nawiercane i nacinane i do tego klocki TRW.

Ma ktoś dojście do tańszego zakupu mikody, tzn jakiś sklep, rabat itp?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 11 marca 2014, 07:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Jakobe napisał(a):
Ja się chyba zdecyduję na Mikody nawiercane i nacinane i do tego klocki TRW.

Ma ktoś dojście do tańszego zakupu mikody, tzn jakiś sklep, rabat itp?

pozdrawiam


Tu masz link prosto do aukcji producenta:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=4729647

Klocki TRW trochę za twarde, moim zdaniem lepsze byłyby Boscha do tych tarcz.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 11 marca 2014, 08:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ate to padlina, kazdy szanujacy sie i klienta sprzedawca Wam to powie, to czy zegna sie odrazu czy pozniej zalezy od sily i klocka, oraz masy auta, zle dobrane klocki tarcze nie naweglane mocno i zle dopasowany klocek ewentualnie bicie na piascie lub zly montaz, stare tloczki i gumki w zacisku do tego, w e39 maja duzy przebieg... klocki polecam ferodo serie fdb czyli wydajnosc tak jak BMW OEM, lub oryginalne z logo BMW, a tarcze textar (na klockach textara trzeba sie znac, bo wystepuja w roznych mieszankach i mozna zle dobrac twardosc), na tarcze textara nie ma reklamacji, pogadajcie najlepiej ze znajomym sprzedawca w sklepie o ate, powie to samo, unikac jak ognia. sa tacy co wiedza ale nie powiedzą...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 11 marca 2014, 10:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
wujo24 napisał(a):
z tarcze zimmerman i klocki zimmerman

ja z takiego zestawu nie jestem zadowolony, bija przy hamowaniu a na calym obwodzie jednej tarczy pojawilo sie wglebienie tak jakby klocek mial cos wypuklego na srodku. Kupilem jakis czas temu i podzialem paragon dlatego bez reklamacji.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 11 marca 2014, 10:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
pawelos666 napisał(a):
ate to padlina, kazdy szanujacy sie i klienta sprzedawca Wam to powie

Mam tarcze i klocki ATE na przodzie od sierpnia zeszłego roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Ale gdyby Mikoda robiła tarcze 324mm to bym wtedy wciągnął Mikodę. Niestety robią tylko do przedliftowej E39 :kwasny:

cav87 napisał(a):
ja z takiego zestawu nie jestem zadowolony, bija przy hamowaniu a na calym obwodzie jednej tarczy pojawilo sie wglebienie tak jakby klocek mial cos wypuklego na srodku. Kupilem jakis czas temu i podzialem paragon dlatego bez reklamacji.

Kiedyś mechanik mi powiedział że najpewniejsze tarcze do E39 to te z ASO - reszta to już loteria.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 12 marca 2014, 07:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
podstawą jest dobranie tarczy do klockow i dobranie tego do auta, to nie jest zadna loteria, majac pewne piasty i pewne zaciski hamulcowe. pierwsze 300km hamujemy delikatnie tak jak pisza producenci tarcz, nikt normalny nie montuje klockow zwyklych zimmermann na przod oraz brembo czy ate zwyklych, zdarza sie ze to jezdzi jesli tarcza jest odpowiednio naweglona (żeliwo) lub gdy kierowca umie dotrzeć hamulce. jak co polaczyc wiedza mechanicy bardzo dobrze, nie że tylko aso. jak umiesz dobrać to nikt z tym nic nie zrobi, mozna hamować z 250 do 0 kilka razy, ate brembo i zimmermann nigdy nie robilo klockow do aut to sa firmy systemow hamulcowych (ate brembo). przy podstawowych klockach nie spodziewajmy sie ze to bedzie mialo wlasciwosci klocka firm ktore robia od lat produkty fabryczne. to mozna sobie zamontowac z tarczą boscha na tył, choc i tak lepiej textar 03 bez HC. prosze sobie wejsc do katalogu np textara i przeczytac ktore auto wymaga tarcz HC 05, a ktore moze jezdzic na 03 bez HC textar, to juz mowi wlasciwie wszystko o potrzebach odprowadzania ciepla, rozchodzenia sie ciepla, potrzebie zastosowania tarczy HC - wysokonaweglanej. klocki sa bardzo wazne niektore są tak slabe ze robi sie z nich skorupa, a sam klocek sie przegrzewa, wtedy pomoc moze tarcza nacianana nie jako bajer do hamulca tylko jako bajer do slabego klocka, ja zrobilem 50 tys km na klockach ferodo fds z tarcza brembo max hc, piasty i zaciski nowe z przodu, z tylu regenerowane zaciski, nowe wezyki ate, swiezy plyn sl6 ate (i tak go ate nie robi), z tylu mialem stara oryginalna tarcze i klocki boscha, zalozone do niej przez poprzedniego wlasciciela. tarcza przednia BMW wytrzymala 160 tys km choc "mozna bylo" dalej na niej jezdzic. tylnej nie wymienialem do 180 tys km, hardkorowo ale jezdzila i hamowala w miare jak seria. obecnie mam zamontowane oryginalne tarcze BMW (prawdopodobnie niemiecki textar, bo tak samo nabijaja numery kropkami) z klockiem FCP (hamuje kapke lepiej niż EBC Yellow, ale nie tak dobrze jak EBC BLUE po rozgrzaniu), kolega ma te same klocki na tarczach textara 03 w e46 lift, srednica przod 300, o tylnych nie pisze bo tylne sie nie gną...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL