BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 00:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 13:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 294
Lokalizacja: WOT,wiązowna
Moje BMW: e90 325d
Kod silnika: m57
Garaż: bylo e39 m52b25
jest
colt cz34
e90 325d 253KM 600Nm
pawelos666, troche logicznie napisales .......drzenie zaczyna sie przy chamowaniu z 80k/h ,przy jezdzie na wprost kiera drga ,auto nie sciaga przy chamowaniu .
pawelos666 napisał(a):
takze cale zawieszenie musi obejrzec mechanik wszystkie gumy.
zartujesz chyba znajdz takiego ,co nie ,bedzie widzial cyferek w oczach jak zobaczy bmw mimo ze stare 19letnie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 18:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Za jakiś czas będę musiał wymienić komplet hamulców z przodu. Moje obecne tarcze to oem z ASO + oem klocki (obecnie jeżdżą na drugich klockach - Ferodo premier). Tarcze spisywały się rewelacyjne przede wszystkim dlatego, ze do dziś kompletnie nic nie biją a czasem łatwego życia nie miały. Teraz mają przejechane 36kkm, wyraźny rancik, dziwny niebieskawy kolor (zrobił się jak dostały kiedyś ostro w tyłek i taki został). Mimo to nadal nie ma nic bicia, drgań etc. skuteczność jest niezła ale trzeba mocniej depnąc (nie to co kiedyś).

Pytanie, kupować kolejny komplet OEM tarcze i klocki z ASO ? czy może w tej cenie zainteresować się Zimmermann Sport (nawiercane) lub Brembo xtrem (jakaś nowość ?) ewentualnie Textra pro HC + do tego jakiś miekki klocek. Nie wiem ile kosztuje oem tarcza w aso teraz ale w interntowych sklepach oryginalne tarcze do E46 3.0i chyba ~400zł sztuka lub mniej.

Czy w/w zamienniki tarcz w ogóle mają podejście do gładkich z ASO ?

W dodatku do póki nie zmieniłem oem klocka na Feorodo premiem to nigdy te hamulce nie piszczały... na klocku Ferodo zdarza się to.

Opinie z własnych doświadczeń mile widziane. Dużo nie jeżdże wiec jeżeli tarcze wytrzymają bez bicia 25kkm to będę zadowolony ale mimo wszystko lepiej żeby wytrzymały dłużej to kolejny właściciel będzie miał z tego jakiś pożytek.

Pozdro

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 24 kwietnia 2016, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e39 540 iA
Kod silnika: m62b44tu
pawelos666 napisał(a):
w sensie że założyleś zaciski od m5 e39?

Jeszcze nie ale mam taki zamiar... Podpowiesz co i jak, o to o co pytałem?

_________________
Moja Alpina b10 V8 idzie na sprzedaż. Pytać o wszystko na PW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 19:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
FCP997H

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 19:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
!kuchar napisał(a):
Za jakiś czas będę musiał wymienić komplet hamulców z przodu. Moje obecne tarcze to oem z ASO + oem klocki (obecnie jeżdżą na drugich klockach - Ferodo premier). Tarcze spisywały się rewelacyjne przede wszystkim dlatego, ze do dziś kompletnie nic nie biją a czasem łatwego życia nie miały. Teraz mają przejechane 36kkm, wyraźny rancik, dziwny niebieskawy kolor (zrobił się jak dostały kiedyś ostro w tyłek i taki został). Mimo to nadal nie ma nic bicia, drgań etc. skuteczność jest niezła ale trzeba mocniej depnąc (nie to co kiedyś).

Pytanie, kupować kolejny komplet OEM tarcze i klocki z ASO ? czy może w tej cenie zainteresować się Zimmermann Sport (nawiercane) lub Brembo xtrem (jakaś nowość ?) ewentualnie Textra pro HC + do tego jakiś miekki klocek. Nie wiem ile kosztuje oem tarcza w aso teraz ale w interntowych sklepach oryginalne tarcze do E46 3.0i chyba ~400zł sztuka lub mniej.

Czy w/w zamienniki tarcz w ogóle mają podejście do gładkich z ASO ?

W dodatku do póki nie zmieniłem oem klocka na Feorodo premiem to nigdy te hamulce nie piszczały... na klocku Ferodo zdarza się to.

Opinie z własnych doświadczeń mile widziane. Dużo nie jeżdże wiec jeżeli tarcze wytrzymają bez bicia 25kkm to będę zadowolony ale mimo wszystko lepiej żeby wytrzymały dłużej to kolejny właściciel będzie miał z tego jakiś pożytek.

Pozdro


jak masz fale na tarczach to wiadomo ze juz nie uzyskasz takiego samego hamowania. wiadomo, ze lepsze beda nowe textar pro lub toczone oryginalne. klocki standardowe ferodo beda piszczaly. trzeba dac textara lub oryginalne. ferodo dobre ale tylko fds fcp. zamiast fdb wole textary. dla bmw ferodo fdb na serie nie robi tylko dla audi i vw. te od bmw beda piszczaly bo to inna mieszanka, inne warunki stwarzają auta bmw i mieszanka sie rozni

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 19:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
pawelos666 napisał(a):
dla bmw ferodo fdb na serie nie robi tylko dla audi i vw. te od bmw beda piszczaly bo to inna mieszanka, inne warunki stwarzają auta bmw i mieszanka sie rozni

bzdury piszesz, jeżdżę na kolejnym komplecie Ferodo Premier(fdb) i nigdy nie piszczały i nie piszczą, hamują bardzo dobrze, trochę pylą, ale da się przeżyć.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 19:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Pawel! napisał(a):
bzdury piszesz

no na pewno jak codziennie widze kilka paczek klockow roznych firm zobacz co napisal kolega !kuchar

stop kolego ;)

pierwsza sprawa masz zestaw jak do 320d, a to zupelnie inny uklad hamulcowy.

ciezkie auto ma inna mieszanke niz lekkie. vw ma inna niz fiat bmw ma inna niz lanos

lekkie auta dla ktorych sa fabrycznie dedykowane klocki ferodo maja mniej metalu. wez klocki z nowego golfa i zobacz...

bmw textar oryginalne bmw oe tez maja mniej metalu.

!kuchar napisał(a):
W dodatku do póki nie zmieniłem oem klocka na Feorodo premiem to nigdy te hamulce nie piszczały... na klocku Ferodo zdarza się to.

bedzie piszczal sporadycznie jak mocny zacisk i prosze bzdur nie pisac.

tak samo bedzie piszczal meyle z duza iloscia metalu dobrany do ciezkiego auta z mocniejszymi zaciskami.

czy klocek piszczy to dobry mechanik oceni wzrokowo lub pocierając, dobry mechanik na sluch bedzie wiedzial po wyjeciu z zacisku jak wyjmie uzywke i potrze

dasz fcp1300h czy r to bedzie piszczal mimo ze ferodo, nawet juz w tym zacisku co masz to fds1300 bedzie popiskiwac sporadycznie

a teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych dlaczego klocek w starej polowce z lat 90 na przedniej osi nie bedzie piszczal z twardą tarcza brembo hc? bo ten klocek bedzie wygladal wizualnie jak wegiel i nie bedzie w nim tyle metalu. mieszanek firma moze miec kilkanascie. wszystkie sportowe klocki tez piszcza i mi piszcza sporadycznie ale nie przy hamowaniu z duzej predkosci tylko w miescie czasem przy zastrzymywaniu...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
pawelos666 napisał(a):
stop kolego ;)

:rotfl:

pawelos666 napisał(a):
no na pewno jak codziennie widze kilka paczek klockow roznych firm zobacz co napisal kolega kuchar!

akurat jestem w stanie uwierzyć kucharowi, że klocki ferodo potrafią zapiszczeć, ale nie jest to regułą.
Znajomy w E39 540 ma klocki FDB997 z tarczami chyba Jurid i wszystko jest ok, hamują cicho i skutecznie.

To że klocki tej samej serii, w tym przypadku FDB (ferodo premier) mogą różnić się składem mieszanki możesz mieć racje,
ale Twoje pisanie o tym że:
pawelos666 napisał(a):
inne warunki stwarzają auta bmw

jakie inne warunki dla klocków? Szukasz w prostych rzeczach jakiś niestworzonych historii.

Jak już kiedyś pisałem kreujesz się na fachowca od wszystkiego, a jak ktoś jest od wszystkiego to (...)

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to wez klocek fdb997 i wez klocek fdb1300 i porownaj i porownaj pompy hamulcowe i zaciski. zupelnie inne... nie masz zielonego pojecia to nie pisz. to sa klocki przeznaczone do roznych aut i roznych ukladow hamulcowych. i nie pouczaj tu innych jak nie miales przez 2 lata klocka w reku. slabo ci to wychodzi kolego

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
widze uparty jestes to patrz

fdb997
Obrazek

fdb1300
Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
pawelos666 napisał(a):
slabo ci to wychodzi kolego

nie znasz mnie także zastopuj.

Cytuj:
to wez klocek fdb997 i wez klocek fdb1300 i porownaj i porownaj pompy hamulcowe i zaciski. zupelnie inne... nie masz zielonego pojecia to nie pisz. to sa klocki przeznaczone do roznych aut i roznych ukladow hamulcowych. i nie pouczaj tu innych jak nie miales przez 2 lata klocka w reku.

Klocki wymieniałem w wielu autach, wiele razy, i jak słyszę to Twoje biadolenie że premier piszczą to mi się śmiać chce.
Klocki FDB zamontowane zgodnie ze sztuką mogą piszczeć sporadycznie tak jak klocki każdej innej firmy.

Było wspominane o piszczeniu, i co powiesz mi że producent klocków nie stara się tego efektu wyeliminować gdy zmienia mieszankę wg Ciebie auta o innej charakterystyce/wadze/itp? :znudzony:
Wielu userów wierzy we wszystko co piszesz, bo piszesz dużo, co do jakości tego pisania nie każdemu się chce tak jak mi coś napisać.

Po za tematem, zacznij używać interpunkcji i stosować się do podstawowych zasad budowania zdań, oraz zwracania się do innych userów.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Ostatnio edytowano 25 kwietnia 2016, 21:06 przez Pawel!, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
na forum zwracamy sie do wszystkich w jednakowy sposob Pawel!,

Pawel! napisał(a):
Klocki FDB zamontowane zgodnie ze sztuką mogą piszczeć sporadycznie tak jak klocki każdej innej firmy

moga popiskiwac zgoda, ale inne firmy moga piszczec bardziej lub mniej

mniej np textary a bardziej np starsze trw czy trw cotec w przypadku konkretnie twojego auta

zanim zaczniesz bawic sie w fachowca obejrzyj klocki do roznych aut zobacz na male malych wymiarow i wieksze, zobaczysz duza roznice w skladzie

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 kwietnia 2016, 21:03 przez pawelos666, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
pawelos666 napisał(a):
zanim zaczniesz bawic sie w fachowca obejrzyj klocki do roznych aut zobacz na male malych wymiarow i wieksze, zobaczysz duza roznice w skladzie

nie bawię się w fachowca, nie kreuje się na takiego. Ty owszem robisz to i wg wielu słabo Ci to wychodzi, osobiste wycieczki w moją stronę sobie daruj, bo wpisując Twoje dane w google można się dowiedzieć jaki to z Cb fachman.
Po prostu dla mnie jak dla wielu klocki to nie jest technologia rodem z NASA, jak Ty to przedstawiasz.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jak masz jakis problem to prosze na pw, postaram sie go rozwiazac. ja w przeciwienstwie do ciebie staram sie tu pomagac w wolnej chwili ludziom. jesli masz inne zdanie co do piszczacych klockow niz my, to prosze uzyj odpowiednich argumentow. pomoz userom i wspomoz wiedza jesli posiadasz

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 kwietnia 2016, 21:14 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
pawelos666 napisał(a):
jak masz jakis problem to prosze na pw, postaram sie go rozwiazac.

uderz w stół, ja nie mam żadnych problemów, to u Ciebie są widoczne symptomy megalomanii.
pawelos666 napisał(a):
ja w przeciwienstwie do ciebie staram sie tu pomagac w wolnej chwili ludziom. jesli masz inne zdanie co do piszczacych klockow niz my, to prosze uzyj odpowiednich argumentow.

Jak mam z czymś doświadczenie to poprostu o tym piszę.

bez odbioru, nie pisz do mnie pw jak to masz w zwyczaju.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to staraj sie nie kierowac swoich wypowiedzi na forum do konkretnych osob w celu zaczepki. od tego jest pw gdzie mozna pisac prywatne wiadomosci. tu wspomoz kolege wiedzą, jesli samodzielnie montujesz we wszystkich swoich autach klocki i jestes w stanie mu doradzic

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Z przodu na starej tarczy mam trw i piszczały ale przez to że był rant, boschem go zjechałem klocki już nie piszczą, do tyłu też założyłem trw na używaną tarczę i nic nie piszczy , a klocki łatwo nie mają, więc piszczeć to może każdy jak się go źle zamontuje

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 21:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to tez ale wiesz kiedys klocki trw bardziej piszczaly niz klocki trw z dopiskiem cotec ktore sa sprzedawane teraz. roznica miedzy klockami jest. ostatnio wyciagalismy klocki z mercedesa sct germany z nowego zacisku bo strasznie piszczaly. metalu w nich bylo na grubo, zlote opilki jak w sportowych klockach. a te nowe trw lepsze chodzi o cos takiego http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierow ... rw/18.html

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 22:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Ja w swoim mam tarcze i klocki TRW od marzec/kwiecień 2011 roku i z przebiegiem ok. 57 tyś. km. Zdarza się czasem, ale to dosłownie sporadycznie, bardzo delikatny pisk przy samym zatrzymywaniu autka, tzn. przy prędkości ok 10km/godz. i poniżej. Nie pamiętam w tej chwili co jest na pudełkach klocków napisane(nie chce mi się iść do garażu na podwórzu), ale na prawdę kłopotu ani z tarczami, ani z klockami nie miałem odkąd je kupiłem i założyłem. Jeżdżę nazwę to standardowo, ani moherowo, ani sportowo. Chyba, że mi coś odbije, ale wtedy to raczej często piłuję silnik do odcinek na bezpiecznych odcinkach. Nie praktykuję jazdy typu gaz-hamulec i myślę, że jeszcze z 20 do 30 tyś. km klocki z przodu wytrzymają(obecnie mają ok. 5-6 mm grubości).

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 12:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
W kazdym temacie opanowanym przez pawelosa zeby sie czegos dowiedziec trzeba przebrnac przez stek bzdur i wymadrzań. Forum jest od dyskutowania a nie wpajania ludziom swojej nieomylnosci. Zreszta jak ktos mysli ze wie wszystko, to po prostu jest glupi. Niech ktoryś z modow w koncu cos z tym zrobi bo sie tego czytac nie da.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL