BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 2 maja 2024, 14:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 17:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
RobertTOEZ napisał(a):
Ja w swoim mam tarcze i klocki TRW od marzec/kwiecień 2011 roku i z przebiegiem ok. 57 tyś. km. Zdarza się czasem, ale to dosłownie sporadycznie, bardzo delikatny pisk przy samym zatrzymywaniu autka, tzn. przy prędkości ok 10km/godz. i poniżej. Nie pamiętam w tej chwili co jest na pudełkach klocków napisane(nie chce mi się iść do garażu na podwórzu), ale na prawdę kłopotu ani z tarczami, ani z klockami nie miałem odkąd je kupiłem i założyłem. Jeżdżę nazwę to standardowo, ani moherowo, ani sportowo. Chyba, że mi coś odbije, ale wtedy to raczej często piłuję silnik do odcinek na bezpiecznych odcinkach. Nie praktykuję jazdy typu gaz-hamulec i myślę, że jeszcze z 20 do 30 tyś. km klocki z przodu wytrzymają(obecnie mają ok. 5-6 mm grubości).


ja konczylem jakis czas temu jeszcze te poprzednie trw z oryginalnymi tarczami takimi jak mial kolega, ale bez cotec (na pudelku) i pod koniec te klocki strasznie piszczaly i bardzo zjezdzily oryginalne tarcze. a w sumie jezdzila tylko kobieta deklikatne hamowanie. trw twarde są i niszcza szybko tarcze. ferodo i textar to bardzo delikatnie traktują tarcze, ale duzo wieksze pylenie. przy trw pylenie jest prawie zadne, minimalne. co moge wiecej napisac od czasu kiedy przejechalem sie po kilku montazach klockow na ferodo to montuje w zaciski bmw klocki textar. w ferodo przejechalem sie na nitach trzymajacych blaszke na tyle klocka. jestem zdania takiego zeby montowac najlepiej klocki z tych firm, ktore sa uzywane fabrycznie np jak do audi, vw czy mercedesa robilo ferodo z seri fdb to wrzucam ferodo zamiast oryginalnych mercedesa, a do bmw textar i jurid. wtedy to spasowanie w zacisku i blaszki jest idealne. jezeli montuje ferodo to sportowe na przod do gladkiej tarczy lub brembo max hc do bmw, ostatetecznie textara pro hc wersje z koncowka kodu 05, a z tylu wrzucam textar i zwykla tarcze. jezeli ktos ma specjalnie zyczenie odnosnie nie pylenia felg to textar epad i seryjne tarcze oryginal lub textar pro hc z kocnowka 05 z przodu a z tylu zwykle pro 03 czyli tylko malowane. do normalnej jazdy zakladalbym textar epad. sportowy klocek hamuje lepiej ale z wiekszych predkosci, jezeli ktos jezdzi tylko po miescie to taki zwykly klocek z textara mu bedzie hamowal odrazu i nie bedzie wymagal dotarcia. sportowe sa lepsze zeby zwolnic z duzej predkosci 200, 150 do 100 czy zatrzymac sie na swiatlach w miejscu z 50. tak oceniam plusy po kilku latach jazdy.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 23:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
pawelos666 napisał(a):
jestem zdania takiego zeby montowac najlepiej klocki z tych firm, ktore sa uzywane fabrycznie np jak do audi, vw czy mercedesa robilo ferodo z seri fdb to wrzucam ferodo zamiast oryginalnych mercedesa, a do bmw textar i jurid. wtedy to spasowanie w zacisku i blaszki jest idealne
inne firmy klocków nie pasują dobrze?np.przy ate tego zjawiska nie zauważyłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 06:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e39 540 iA
Kod silnika: m62b44tu
Ja chyba nie zasłużyłem na odpowiedz w moim temacie nt. zestawu hamulcowego do e39 M5. podejrzewam że nikt ze znanych fachowców nie wiele wie na temat takich hebli...wolicie jakies dziwne przepychanki o piszczeniu klocków :zdegustowany: szkoda, załoze oem i bedzie dobrze. Pozdr.

_________________
Moja Alpina b10 V8 idzie na sprzedaż. Pytać o wszystko na PW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 10:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Kmicic 540 napisał(a):
Ja chyba nie zasłużyłem na odpowiedz w moim temacie nt. zestawu hamulcowego do e39 M5. podejrzewam że nikt ze znanych fachowców nie wiele wie na temat takich hebli...wolicie jakies dziwne przepychanki o piszczeniu klocków :zdegustowany: szkoda, załoze oem i bedzie dobrze. Pozdr.

poczytaj tu:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89& ... &start=140

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89& ... &start=120

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 18:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Kmicic 540,
odpowiedz miales od reki tutaj viewtopic.php?f=1&t=42509&start=140 co najlepsze do takiego zacisku

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 19:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e39 540 iA
Kod silnika: m62b44tu
Ja juz sie pogubiłem w tych Waszych postach. Możesz mi poprostu napisać jaki maja symbol Textary na przód i tył do M5 e39 te niby nawęglane i jakie klocki Ferodo bys do tego założył zeby hamowało lepiej niz seria. Bede wdzieczny, no i pytanie o cene takiego zestawu, ewentualnie jakiś link do dobrego sklepu.

_________________
Moja Alpina b10 V8 idzie na sprzedaż. Pytać o wszystko na PW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 28 kwietnia 2016, 17:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
przod oe line textar 92182810
tyl lewy oe line textar 92183010
tyl prawy oe line textar 92183110

przod klocki FCP997H sportowe najlepsze
tyl klocki textar 2148701 zwykle
tyl klocki textar epad 2148781 (niepylące)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 28 kwietnia 2016, 20:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Co do klocków ferodo co podałeś nie dość że drogie to gorsze od polskiego steinhow rs300

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 29 kwietnia 2016, 08:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 385
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E92
Kod silnika: N47D20C
jakiej firmy tarcze i klocki szły na pierwszy montaż do e60 530i ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 29 kwietnia 2016, 19:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
CHEMIK211 napisał(a):
Co do klocków ferodo co podałeś nie dość że drogie to gorsze od polskiego steinhow rs300

haha daj spokoj...mialem to w reku nie raz...

wobec takich argumentow nawet nie bede tego komentowac...sorrki ale nie wiesz co mowisz, fcp z koncowka h to linia ds2500, sa jeszcze fcp r ds3000 bez homologacji
zapewniam cie ze jak dotrzesz i zahamujesz awaryjnie na tym zestawie ktory podalem to bedziesz musial ukladac wszystkie organy na nowo. umowmy sie ze jezeli ja o czyms pisze i cos polecam tzn ze jest to mocny towar bez lipy
steinhow rs300 moga byc lepsze od seryjnych klockow i miec wspolczynnik tarcia (literka u z wąskem czyt. "mi") wyzszy o 30%. ale na to nie ma co patrzec... do tego jest jeszcze cos takiego jak "fading" zanik hamulca po kilku hamowaniach. klocki textar hamuja po zalozeniu najlepiej i sa najlepiej dotarte. mozna powiedziec ze hamuja najszybciej. pisze to z praktyki. w sportowych klockach masz tez nienacinane boki i uklada sie duzo dluzej przez mieszanke i to ze ma wieksza powierzchnie styku. mialem w sportowym aucie zalozone klocki fcp z tylu zrobilem 3000km zdjalem na moment by zalozyc textary zwykle. lepiej hamowal z dotartym sportowym przodem na fcp i tylem na textarach po przejechaniu 2km niz ferodo po 3000km.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2016, 19:55 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 29 kwietnia 2016, 19:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
kuchash napisał(a):
jakiej firmy tarcze i klocki szły na pierwszy montaż do e60 530i ?

obecnie aso sprzedaje textary z mieszanka 4165 na przod a na tyl 4161, fabrycznie byl z tylu galfer czyli tak jak w poprzednich modelach bmw szczeki hamuklcowe w tarczobebnach

kup klocki textary z tymi mieszankami co podalem to bedzie to to co najnowsze bmw oe z aso, wg najnowszych numerów bmw

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 29 kwietnia 2016, 21:13 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
ja założyłem ate power disk i klocki zimmerman już troszkę pojeździłem i jest dobrze :ok:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 29 kwietnia 2016, 22:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
starczyc starczy, do slabszych klockow z przodu taka tarcza nie zaszkodzi

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 30 kwietnia 2016, 14:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Będę się kłócił bo jeździłem na tych klockach i niestety dla ciebie ale steinhof wypadł dużo lepiej,

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 30 kwietnia 2016, 16:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie ma takiej mozliwosci zle sprawdziles dlatego ze po poprawnym dotarciu FDS oraz FCP miażdzy te RS. Przy Ferodo dluzej trwa dotarcie jesli zalozymy na 2 osie. Długo dociera się tylna oś. pisalem też o tym niedawno...Ferodo też dluzej posluzy... pyli drobnym pylem. Tylne po 5000km sa czasem jak nowe z pudelka. Naprawdę dlugo się ukladają. Dlatego ja na tylną oś nie montuje sportu od ferodo dla seryjnych BMW. Pisze jak jest szczerze z doświadczenia na przod montuje FCP FDS, a na tyl normalne klocki textara seryjna mieszanke tą samą co Textar dla BMW OE lub epad. Daje mi to duzo szybsze dotarcie. Wczesniej lepiej hamuje.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 30 kwietnia 2016, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 15
Lokalizacja: Ciechocinek
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
Mialem kiedys trw za 350 zl..teraz mam dalco za 180 komplet...róznicy nie widze:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 24 lipca 2016, 16:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52TUB20
Witam, jakie tarcze i klocki polecicie mi do e39 sedan m52tub20 ,do normalnej/dynamicznej jazdy ? Waga samochodu z kierowcą ok.1650kg. Mowa o komplecie na przód. Myślałem nad takim zestawem : tarcze brembo + klocki ferodo premier , jak w aukcji http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 95135.html . Co o tym myślicie dobry wybór ? Czy ewentualnie znajdę coś tańszego cenowo i w miare dobrego ? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 28 lipca 2016, 20:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
moze byc ale zamiast klockow ferodo textar klocki, a tarcze zwykle textara PRO, na deszcz dobrze jest zalozyc brembo max i klocki dowolne nie gorsze niz angielskie ferodo czy np textary niemieckie. z tylu to bez znaczenia i dasz tam np tarcze zwykle textar tez i klocki dowolne, nawet meyle. nie pyla tak... nie jest to super wypas, ale tarczy z tylu nie uszkodzi. a stosunek cena jakosc jest bdb. wg mnie lepszy wybor niz angielskie ferodo czy francuskie trw (chodzi tylko o dystrybucje).

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 30 lipca 2016, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Witam zamierzam kupić tarcze i klocki przód i tył jakiej firmy wybrać zimmermann czy textar?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] jakie kupić tarcze hamulcowe na przód?
PostNapisane: 30 lipca 2016, 21:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
textar

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL