BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 czerwca 2024, 02:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 21:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Witam Forumowiczow:)

Jak zwykle nowy temat bo nowe problemy z autkiem 320d, 136km.
Podczas dluzszej trasy autko zaczelo sie dziwnie zachowywac, dzwiek silnika wydaje sie jakis dziwny, mozna powiedziec ze nie slychac slodkiego klekotu lecz dziwne delikatne syczenie, autko nie stracilo na mocy, lecz rowno przy 2000 obrotow odczuwalny jest spadek mocy ponizej i powyzej tej wartosci wszystko jest ok, rowno przy 2000 obrotow samochod zachowuje sie tak jak by mu przekrecic zaplon trwa to okolo pol sekundy, jesli zas przyspieszam dynamicznie to przerwanie nie jest wyczuwalne

2) Ostatnimi czasy autko zaczelo strasznie dynmic na bialo-siwo, spaliny sa bardzo nie przyjemne w zapachu czuc jak by nie dopalona rope, po zmianie oleju i przejchaniu 2500km nie zaoobserwowalem ubytku oleju, zas ubylo okolo 200ml plynu chlodniczego, lecz moze byc to spowodowane tym ze przed wyprawa wymieniane byly termostaty, glowny jak i od EGR,
Dodam ze dymienie na zimnym silniku przy temp, na zewnatrz kolo +2C bylo tak silne ze celnik na granicy pytal czy z nim wszystko wpozadku gdyz obok stal identyczny mogel i bylo widac wielka roznice

Prosilbym o wskazowki w ym temacie czytajac forum trafilem teamt o elektrozaworach, bylo napisane aby je przeczyscic ale niestety czsesc zdjec sie nie otwiera i nie wiem jak sie do tego zabrac, czy uwazacie aby to pomoglo?

Wlozylem duzo pieniazkow w to auto lecz trace juz na nie sily czy uwazacie ze czas je zmienic... wiem wiem co czesc was odpowie WIERNI DO KONCA BMW, lecz ja juz naprawde trace do niego sily.

Czekam na wasze spostrzezenia, pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 23:26 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Jeśli płynu ubywa kopci na biało siwo to niestety nie ma dobrych informacji.Prawdopodobnie czeka cie kolejny wydatek tymrazem uszczelka pod głowicą. :/

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 17:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Plynem bym sie nie przejmowal bo mozliwe ze to byly braki plynu ktore wyciekly podczas zmiany termostatow, zastanawia mnie ten brak mocy przy 2000 obrotow, czy myslicie ze to turbo wydaje z siebie ostatnie tchnienie, czy sa jakies sposoby aby to sprawdzic - chodzi o turbine oraz czy sa jakies sposoby aby sprawdzic uszczelke bez rozbierania silnika

:wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 17:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: ÂŻagaĂą
Nie jestem pewny ale po tych objawach podejrzewam iż będzie to wina źle działającego układu EGR. To by tłumaczyło te spaliny i tez wpływało na moc. Drugą przyczyną jeżeli mówisz o tym że to po dłuższej jeździe to może byc wina przyciętej geometrii w turbinie. Ja bym tak w ogóle na początku podłączył auto a później sprawdził to co napisałem.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 18:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Autko jak zlapienormalna temperature tzn wskazowka ustanie w pionie to nie zoabczy sie ani ciupki jakego kolwiek dymu z tlumika, madrick napisales o podlaczeniu do kompa, czy komp wkryje bledy turbo gdyz mieszkam poza granicami polski, a znalesc tutaj mechanika z komputerem nie jest trudne lecz Ci fachowcy nie wiedza nawet jak powietrza dopompowac do kola :mur: :cenzura:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 18:36 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
Sprawdzales moze przy okazji szczelnosc dolotu?

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 18:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
szczelnosc dolotu nie, dam rade zrobic to sam? mam narzedzia i zamilowanie do majsterkowania lecz nie wiem o co chodzi zupelnie z tym dolotem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: krk
Moje BMW: E46
Kod silnika: 320D
mam takie objawy jak kolego z tym autem, z tym że mi niekopci, czyściłem EGR i cały kolektor. Bez rezultatu.
Ogólnie auto kupilem nie tak dawno ale mam więcej wydatków niż przyjemności z jazdy :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 22:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Jeszcze raz prosze o pomoc bo naprawde nie wiem co z tym robic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320 Problemy z silnikiem - uszczelka
PostNapisane: 6 stycznia 2010, 22:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
podejrzana jest uszczelka pod glowica wiec teraz pytanie jezdzac tak autem moge cos wiecej zepsuc w silniku gdyz tutaj gdzie jestem powiedziano mi za wymiane 2500euro:/ wolalbym wrocic autem do polski i zrobic to za 2000zl:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL