BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] problem z abs-em w bme e39
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 12:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
Witam kolegów.
Jestem nowy i pilnie potrzebuję pomocy i rady.

Mianowicie - sprawa dotyczy ABS i ASC w mojej ukochanej buni.
Od dłuższego czasu kontrolki zapalały się i gasły, byłem na kompie - okazało się że szwankuje czujnik abs w prawym przednim kole. Jeździłem jeszcze na takim czujniku do chwili aż kontorolki zaczeły świecić w trybie ciągłym (kasy nie było na czujnik wcześniej).
No i wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem czujnika od razu go zakładająć do bety (pomyślałem że wszystkie problemy z ABS i ASC poza mną), ale niestety tak się nie stało. System po odpaeniu działa, kontrolki gasną, ale ruszam i po przejechaniu kilku metrów w kole z nowym czujnikiem samoczynnie załancza sie chyba ABS koło wyraźnie się blokuje - słychać jakby czedł ciągły impuls (zwarcie??) na czujnik i po chwil system wywala - zapalają się kontrolki i koło puszcza. Można jechać ale już bez sprawnych systemów ABS i ASC :kwasny:
Dodam że po zgaszeniu auta wszystko robi się po raz kolejny tak samo jak wyżej. :zalamany:

Jeżeli ktoś miał takie problemy to proszę o pomocną podpowiedź.
Z góry dzięki

Z pozdrowieniem dla fanów jedynie słusznej marki ;)

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 62
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: BMW 530d 1999r.
Kod silnika: M57D30
a czujnik który wymieniłeś jest oryginalny czy jest to zamiennik??? ja miałem identyczny problem jak Ty, po założeniu zamiennika problem powrócił po ponownym odpaleniu auta, na oryginale wszystko jak na razie jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 14:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
Kupowałem w sklepie który specjalizuje się jedynie w częściach do BMW. Ale czujnik to nie siemens (czytałem trochę forum) nie wiem czy to zamiennik (nazwa na pudełku - Maxar czy jakoś podobnie)- parę osób pisało że w betach po 98r. nie można wstawiać podróbek i musi być siemens, ale moja beta jest starsza z 96r.
Kiedyś miałem taki problem ze swoim e36 i kupowałem u niego czujnik abs i wszystko było ok po wymianie.
Chyba pojadę dziś podłączyć betę pod kompa, jak wyskoczy błąd czujnika to będę chyba jechał zwracać do sklepu i ściągać czujnik siemensa :kwasny:

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: Polska
Moje BMW: e38 - 730d
Kod silnika: M57
szaman napisał(a):
Kupowałem w sklepie który specjalizuje się jedynie w częściach do BMW. Ale czujnik to nie siemens (czytałem trochę forum) nie wiem czy to zamiennik (nazwa na pudełku - Maxar czy jakoś podobnie)- parę osób pisało że w betach po 98r. nie można wstawiać podróbek i musi być siemens, ale moja beta jest starsza z 96r.
Kiedyś miałem taki problem ze swoim e36 i kupowałem u niego czujnik abs i wszystko było ok po wymianie.
Chyba pojadę dziś podłączyć betę pod kompa, jak wyskoczy błąd czujnika to będę chyba jechał zwracać do sklepu i ściągać czujnik siemensa :kwasny:


Powiem Ci tak. Miałem ten sam proble. komputer pokazywał niesprawny prawy czujnik abs-u. Pojechałem do innego fachowca - ten z kolei powiedział że mam do naprawy sterownik abs-u.
Trochę poczytałem i okazało się w e39 często dochodzi do utleniania miedzi w przewodach i wówczas raz przewodzi raz nie. Ja jak jechałem i wpadłem w dziurę to zapalał się Abs. Zrobiłem tak. Poruszaj terochę wiązką do sterownika ABS-u i zobaczysz że ABS zacznie działać. Ja u siebie tak zrobiłem i do tej pory już ponad 6 miesięcy dział bez problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 19:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 200
Lokalizacja: BiaÂłogard
Miałem też prawy czujnik, sprawdziłem i okazał się dobry, znajomy mnie straszył, że może być pompa walnięta, ale jak wsadziłem czujnik spowrotem to wszystko wróciło do normy :) Skoro u Ciebie nie to bym obstawiał to 'poruszanie kablami', sprawdzenie, czy wszystko z nimi okej, jak nie to sprawdź pompę :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
Raczej napewno sprawa czujnika. Dzisiaj wyciągałem ten nowy i jeszcze zakładałem stary żeby zobaczyć czy czasami właśnie coś z kablami się nie dzieje - i jak zakładam nowy to czujki gasną, a jak zakładam stary to się palą.
Niestety dziś nie sprawdziłem bety na kompie, bo jeżeli to nie jakiś błąd, to chyba trzeba zamawiać czujnik siemensa! - ten który mam to jakaś firma maxgear? znacie coś takiego?

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 07:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
chyba poruszanie kablami przy strowniku nic mi nie pomoże, a to dlatego że jak podłączam czujnik ABS-u od prawgo koła do systemu, to wszystko jest cacy i wszystko działa, kontrolki znikają - ale spróbuję ;)
Problem pojawia się jak ruszam i już jadę - czujnik zaczyna wariować i hamuje mi auto na jedno koło - jakby cały czas dostawał impuls, następnie wywala system i wtedy zapalają sie kontrolki abs i asc :kwasny: i hamulec puszcza!
wczoraj sprawdzałem czy nie ma jakiś zabrudzeń, wiórów na czujniku, ale było ok.
Jeszcze chcę podjechać na kompa - może dziś sie uda :(
qczę - przez ten abs jestem od wczoraj mega rozdrażniony!!

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 12:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
no - umówiłem się na kompa wieczorem u kumpla! podłaczymy i zobaczymy co wyskoczy ;) no ciekawe, ciekawe...napiszę jakby co ;)

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
no - umówiłem się na kompa wieczorem u kumpla! podłaczymy i zobaczymy co wyskoczy ;) no ciekawe, ciekawe...napiszę jakby co ;)

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 16:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wola
WITAM MAM TAKI SAM PROBLEM JAK OPISUJESZ TEŻ ZMIENIAŁEM CZUJNIK W PRAWYM PRZEDNIM KOLE ALE PRZEZ JAKIŚ MIESIĄC BYŁO OK DOPIERO PÓŹNIEJ COŚ NAWALIŁO TEŻ MI HAMUJE SAMO I PO CHWILI ROZŁANCZA ABS/ASC ALE NIE WIEM DOKŁADNIE KTÓRE KOŁO HAMUJE ABS WTEDY DZIWNIE DZIAŁA JAK GO JESZCZE NIE ROZŁĄCZY DZIAŁA NAWET GDY LEKKO NACISNĘ A JAK MOCNIEJ WYRAŹNIE ŚCIĄGA NA LEWĄ STRONĘ AUTO BYŁEM NA KOMPIE TERAZ 2 RAZY I NIE WYKRYŁO WŁAŚNIE NIC TYLKO CHWILOWE SPADKI NAPIĘCIA ZA DRUGIM RAZEM BŁĘDY 14, 67, 64, ELEKTROMECHANIK TEŻ NIE WIE CO TO ZA BŁĘDY I ROZKŁADA RĘCE JAK COŚ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ DAJ ZNAĆ BO JUŻ NIE MAM POMYSŁU MOJE GG 4977754 BARDZO BYM PROSIŁ BO ZDAJE SIĘ ŻE MASZ TAKI SAM PROBLEM

_________________
BMWE39 525td


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 16:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wola
WITAM MAM TAKI SAM PROBLEM JAK OPISUJESZ TEŻ ZMIENIAŁEM CZUJNIK W PRAWYM PRZEDNIM KOLE ALE PRZEZ JAKIŚ MIESIĄC BYŁO OK DOPIERO PÓŹNIEJ COŚ NAWALIŁO TEŻ MI HAMUJE SAMO I PO CHWILI ROZŁANCZA ABS/ASC ALE NIE WIEM DOKŁADNIE KTÓRE KOŁO HAMUJE ABS WTEDY DZIWNIE DZIAŁA JAK GO JESZCZE NIE ROZŁĄCZY DZIAŁA NAWET GDY LEKKO NACISNĘ A JAK MOCNIEJ WYRAŹNIE ŚCIĄGA NA LEWĄ STRONĘ AUTO BYŁEM NA KOMPIE TERAZ 2 RAZY I NIE WYKRYŁO WŁAŚNIE NIC TYLKO CHWILOWE SPADKI NAPIĘCIA ZA DRUGIM RAZEM BŁĘDY 14, 67, 64, ELEKTROMECHANIK TEŻ NIE WIE CO TO ZA BŁĘDY I ROZKŁADA RĘCE JAK COŚ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ DAJ ZNAĆ BO JUŻ NIE MAM POMYSŁU MOJE GG 4977754 BARDZO BYM PROSIŁ BO ZDAJE SIĘ ŻE MASZ TAKI SAM PROBLEM

_________________
BMWE39 525td


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wola
WITAM MAM TAKI SAM PROBLEM JAK OPISUJESZ TEŻ ZMIENIAŁEM CZUJNIK W PRAWYM PRZEDNIM KOLE ALE PRZEZ JAKIŚ MIESIĄC BYŁO OK DOPIERO PÓŹNIEJ COŚ NAWALIŁO TEŻ MI HAMUJE SAMO I PO CHWILI ROZŁANCZA ABS/ASC ALE NIE WIEM DOKŁADNIE KTÓRE KOŁO HAMUJE ABS WTEDY DZIWNIE DZIAŁA JAK GO JESZCZE NIE ROZŁĄCZY DZIAŁA NAWET GDY LEKKO NACISNĘ A JAK MOCNIEJ WYRAŹNIE ŚCIĄGA NA LEWĄ STRONĘ AUTO BYŁEM NA KOMPIE TERAZ 2 RAZY I NIE WYKRYŁO WŁAŚNIE NIC TYLKO CHWILOWE SPADKI NAPIĘCIA ZA DRUGIM RAZEM BŁĘDY 14, 67, 64, ELEKTROMECHANIK TEŻ NIE WIE CO TO ZA BŁĘDY I ROZKŁADA RĘCE JAK COŚ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ DAJ ZNAĆ BO JUŻ NIE MAM POMYSŁU MOJE GG 4977754 BARDZO BYM PROSIŁ BO ZDAJE SIĘ ŻE MASZ TAKI SAM PROBLEM

_________________
BMWE39 525td


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2009, 16:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wola
WITAM MAM TAKI SAM PROBLEM JAK OPISUJESZ TEŻ ZMIENIAŁEM CZUJNIK W PRAWYM PRZEDNIM KOLE ALE PRZEZ JAKIŚ MIESIĄC BYŁO OK DOPIERO PÓŹNIEJ COŚ NAWALIŁO TEŻ MI HAMUJE SAMO I PO CHWILI ROZŁANCZA ABS/ASC ALE NIE WIEM DOKŁADNIE KTÓRE KOŁO HAMUJE ABS WTEDY DZIWNIE DZIAŁA JAK GO JESZCZE NIE ROZŁĄCZY DZIAŁA NAWET GDY LEKKO NACISNĘ A JAK MOCNIEJ WYRAŹNIE ŚCIĄGA NA LEWĄ STRONĘ AUTO BYŁEM NA KOMPIE TERAZ 2 RAZY I NIE WYKRYŁO WŁAŚNIE NIC TYLKO CHWILOWE SPADKI NAPIĘCIA ZA DRUGIM RAZEM BŁĘDY 14, 67, 64, ELEKTROMECHANIK TEŻ NIE WIE CO TO ZA BŁĘDY I ROZKŁADA RĘCE JAK COŚ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ DAJ ZNAĆ BO JUŻ NIE MAM POMYSŁU MOJE GG 4977754 BARDZO BYM PROSIŁ BO ZDAJE SIĘ ŻE MASZ TAKI SAM PROBLEM

_________________
BMWE39 525td


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2009, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
no i wczoraj komputer nie dojechał, coś mi się zdaje że w sobotę będę diagnozował dopiero.
PS. Czarny, jak sie uporam z tym problemem to dam ci znać co i jak ;).
Mam jakieś dziwne przeczucie że będę musiał szukać orginalnego czujnika siemensa :niepewny:

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2009, 17:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
no i jestem po diagnozie komputerowej - kumpel pokasował mi błędy, ale wyskakuje coś takiego:
wieniec zębaty
BŁĘDNA ILOŚĆ ZĘBÓW :kwasny:

dzwoniliśmy jeszcze do jakiegos magika od BMW i powiedział że to czujnik magnetyczny w łożysku jest padnięty!

Wie ktoś o co chodzi!! Co z tym zrobić?

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2009, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Wola
ALE POKAZAŁO CI W KTÓRYM KOLE CZY NIE? BO TO MOIM ZDANIEM WAŻNE CZY W TYM SAMYM CO ZMIENIŁEŚ CZUJNIK CZY W INNYM

_________________
BMWE39 525td


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2009, 22:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 450
Lokalizacja: Z gĂłr
szaman, według mnie twój problem z abs/asc na początku spowodowany był uszkodzonym przewodem lub samym czujnikiem,to jest oczywiste.

Natomiast zle przeprowadzony demontaż starego czujnika spowodował uszkodzenie zębów magnetycznych na wieńcu łożyska.

Samo zamontowanie nowego czujnika nie rozwiąże problemu,trzeba wymienić łożysko koła.Objawy niesprawności ABS jakie opisujesz potwierdzają brakujące zęby.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 09:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
w zasadzie nie było napisane w którym kole wyskakuje i ten błąd. Kolega od kompa mówi że w tym od wymienionego czujnika, ale opis był tylko : wieniec zębaty błąd ilości zębów.

Andrzej3510 - a jak powinien być przeprowadzony demontaż, aby nie uszkodzić zębów magnetycznych łożyska? dodam, że wykonałem tylko zamianę - nowy na stary :kwasny:

rozumiem że jak mam taki błąd to już nic nie pomoże, tylko wymiana łożyska?

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 09:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Koszalin
w zasadzie nie było napisane w którym kole wyskakuje ten błąd. Kolega od kompa mówi że w tym od wymienionego czujnika, ale opis był tylko : wieniec zębaty błąd ilości zębów.

Andrzej3510 - a jak powinien być przeprowadzony demontaż, aby nie uszkodzić zębów magnetycznych łożyska? dodam, że wykonałem tylko zamianę - nowy na stary :kwasny:

rozumiem że jak mam taki błąd to już nic nie pomoże, tylko wymiana łożyska?

_________________
Jedyna sÂłuszna marka;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2009, 13:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
zebow tam nie zabraklo albo mocno zabrudzone albo czujnik do kitu -zakladam ze nie wypychales czujnika lyzka od strony dolnej i czegos tam nie pogiales -jesli tak to lozysko do wym ale najlepiej sprawdz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL