BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E65] kopci i wypadają zapłony??
PostNapisane: 26 lutego 2012, 00:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e65 745i
Kod silnika: N62
Witam jestem tu nowy wiec witam wszystkich. Od 3 miesięcy posiadam BMW E65 745i z 2001 roku N62. jak kupiłem to sie wydawało wszystko ok skusił mnie przebieg 117 tys km po stanie auta książce przeglądów i po sprawdzeniu w serwisie kiedy byly robione przeglądy sie zgadzało. Teraz mam kilka problemów zaczęło się od nie równej pracy silnika na postoju i to nie za kazdym razem przeważnie na ciepłym. i od jakiegoś tygodnia auto zaczęło dymić wydaje mi sie ze na biało na ciepłym silniku i to nie zawsze. po podłączeniu pod kompa wychodzą błędy wypadania zapłonów w 8 cylindrach i ta pompka powietrza. jeżdżę na oleju liqui moly 5w30 nie ubywa i plyn chłodniczy tez nie ubywa. cewki byly sprawdzane jedna nówka sztuka świece miałem 4 elektrodowe a teraz jedno elektrodowe na obu typach świec efekt taki sam. świece wyglądają prawidłowo czyli odpowiednia barwę mają i spalanie jest dobre w cylindrach. ciśnienie sprężania tez równe na wszystkich. po opinii kilku mechaników dym nie śmierdzi płynem ani olejem tak jakby sie cos paliło katalizator od ubogiej mieszanki na wolnych obrotach. analiza spalin nic nie wykazuje CO 0,00 HC 8 lambda 0,999. i jeszcze jedno pytanko jak na pokrywach zaworowych są te seperatory odmy to na nich jest taki dzióbek (dziurka) na środku i zatkam to zaczyna coś syczeć czy to prawidłowo??? dziękuje za wszelkie sugestie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] kopci i wypadają zapłony??
PostNapisane: 26 lutego 2012, 12:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 498
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: F01 750i x-drive
wymień najpierw te odmy olejowe.koszt mały w servisie a coś mi sie widzi że one mieszają.pisałem ci na forum 7 klub polska :)ja moją jak kupiłem z niemcowni to miałe 109tyś.km orginału potwierdzonego przez servis po nr.vin.Ale membrany zmieniłem zanim zaczołem jezdzić.Po wyjęciu ich okazało sie że są dziurawe od starości bo guma wiadomo że parcieje ze starosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL