BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 23:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Osłona silnika
PostNapisane: 16 lipca 2009, 07:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Jakis czas temu w trasie odkrecila mi sie oslona silnika. Zdjalem ja cala na postoju i po przyjezdzie do punktu docelowego znalalzlem warsztat w ktorym mi ja przykrecili. Nie mniej jednak zauwazylem ze jest lekko ztyrana :). Dzis z samego rana zuywazylem tez ze pod spoilerem wisi "kawal" gumy. Nie wiem czy to nie jest element nad ktory wsuwa sie z przodu wlasnie oslone. Oczywiscie w trasie do pracy zgubilem ten element :) No i teraz pytanie. Chcialbym kupic ten elelement i pewnie przy okazji oslone cala ale za cholere nie moge znalesc tego na realoem a co za tym idzie dopoki nie namierze tej czesci to tak naprawde nie bede w stanie zorientowac sie co mam kupic :) Zeby bylo smieszniej samej oslony tez tam nie moge znalesc. :(. Nie wiecie gdzie moge znalesc te elementy i ich kody?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 07:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Czy ta guma to nr 30
http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/S ... rom_09_00/
?
Jeśli tak to koszt w ASO 80zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 08:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi sie ze to moze byc to. A nie wiesz ile moze w ASO kosztowac kompletna oslona silnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 09:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
s_l napisał(a):
Wydaje mi sie ze to moze byc to. A nie wiesz ile moze w ASO kosztowac kompletna oslona silnika?

Chciałem kiedyś kupić do swojej, bo nie mam, ale cena w ASO była chora, chyba z 1tyś zł. Kolega kupił na giełdzie samochodowej z ryflowanej blachy komplet za ~100zł i sobie chwali.
Z tą gumą uważaj, ja też zmieniłem i po tygodniu ją zgubiłem. Zapodaj nowe wkręty w nowych miejscach i powinno być dobrze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 09:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
No ja swoja oslone mam jeszcze ale jest troche popekana. Moze wystarczy ja jakos sprytnie pokleic. A ta "guma" na realoem nazywa sie spoiler ;). Na tym elemencie trzyma sie przednia czesc oslony czy moze zle to sobie wyglowkowalem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
http://www.allegro.pl/item681402382_bmw ... lnika.html

Tylko zdaje sie ze to jest jedna z 2 czesci... ta przednia, ta druga moze inaczej sie nazywa :)) ... w kazdym badz razie cena jest raczej spoko i chyba jest nowa (dla pewnosci zapytalem sprzedajacego i czekam na odp...) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, 10:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
To juz wiem wszystko. Oslony sa nowe. Ta druga czesc to oslona skrzyni (troche zielony jestem wiec zadko sie zdaza ze wiem co jak sie nazywa). Oslony skrzyni tez ten gosc moze miec, co do ceny to mam za 2 godz. do niego zadzwonic, wiec jak bedziesz zainteresowany to daj znac napisze Ci na priva co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 06:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
s_l napisał(a):
To juz wiem wszystko. Oslony sa nowe. Ta druga czesc to oslona skrzyni (troche zielony jestem wiec zadko sie zdaza ze wiem co jak sie nazywa). Oslony skrzyni tez ten gosc moze miec, co do ceny to mam za 2 godz. do niego zadzwonic, wiec jak bedziesz zainteresowany to daj znac napisze Ci na priva co i jak.

Poproszę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2009, 22:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: Wielkopolska
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25TU
Lepiej sobie dajcie spokoj z tymi oslonami na allegro i poszukajcie ladnych uzywek.Wykonane sa z zupelnie innego materialu, nie maja wygluszenia i izolacji no i dojscia do spustu i czujnika oleju.
Ja ladne uzywki kupilem za 150 zl - dwie sztuki i wszystko gra :)

_________________
Radość z jazdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
I co w zwiazku z tym? Nie chronia tak samo silnika/slrzynu jak oryginaly? Akurat na wygluszeniu mi tak bardzo nie zalezy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
I co w zwiazku z tym? Nie chronia tak samo silnika/slrzynu jak oryginaly? Akurat na wygluszeniu mi tak bardzo nie zalezy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 16:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 678
po prostu zawsze lepiej orginał niż najlepsza podróbka :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, 17:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa
Nie no super argumentacja :) w ASO oslona na silnik 270 PLN a na skrzynie 570 PLN. Wiec jak ta z Allegro bedzie 2 razy mniej trwala niz ta oryginalna to i tak bardziej sie oplaca ta z Allegro zanabyc :). Dlatego pytam jak jest z ochrona mechaniki. Wydaje mi sie ze podrobka tak samo bedzie chronic silnik czy skrzynie jak oryginal ale z racji tego ze jestem laikiem w tych sprawach wole zapytac bardziej doswiadczonych. Ktos wczesniej napisal ze ta z Allegro nie ma dojscia do spustu i czujnika oleju. Niczego takiego nie zauwazylem, w sesnie roznicy pomiedzy oryginalem a podrobka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, 09:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: Wielkopolska
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25TU
Widac malo uwaznie sie przyjgladales albo oryginalnej albo podrobie :/ Jak koniecznie chcesz nowa, a nie masz kasy na ASO to kup i sie podzielisz wrazeniami z tej podroby...poza oslona mechaniki ma tez zadanie wygluszajace ta oslona, wygluszenia w zamienniku nie znadziesz...

Pisalem zebys poszukal uzywanej, samochod tez masz uzywany wiec bedzie gralo hehe

_________________
Radość z jazdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL