BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 14:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] orginalny alarm
PostNapisane: 10 marca 2007, 15:14 
witam ! mam taka sprawe

jak kupilem swoja e39 to zakladalem alarm ( nie fabryczny ) wszystko dziala ok.

Ale pozniej sie dowiedzialem dopiero ze mam tez alarm orginalny polaczony z kodowaniem auta za pomocą BC.

Koduje sobie zawsze i dziala to idealnie ale nie swieci mi ta dioda która powinna i syrenka tez nie wyje ta orginalna tylko z alarmu ktory zakladałem.

Pytanie nastepujace : czy ten alarm który zalozyłem mogł wpłynąc na to ze nie dziala ten pierwszy jak nalezy ? ze one sie wzajemnie wykluczaja ??

jak auto bylo na kompie to jedyny blad pokazywał przepalona diode lub brak sygnalu do diody

Co mi radzicie ?? chchialbym zeby wyły dwie syrenki skoro juz są . Dioda w sumie nie musi mi migac bo juz jedna miga .

Obrazek


Ostatnio edytowano 10 marca 2007, 15:52 przez BODZIOTG77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 06:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
To ciekawe. Mi mechanik powiedzial, ze mam fabryczny alarm, ale nawet nie wiem czy sie zalacza. Dioda zadna nie swieci :/ Co rozumiesz przez "polaczony z kodowaniem auta za pomocą BC" ? Jak mam sprawdzic czy on dziala? Wybic szybe? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 10:44 
kodowanie polega na wprowadzeniu wlasnego dowolnego kodu .

Dajesz stacyjke w poz. 1 tak zeby zaplonu nie bylo.

naciskasz BC i pojawia sie sie napis CODE to drugi od prawej. Wprowadzasz 4 cyfotrwy kod np 1234 i zatwierdzasz SET po czym wuciagasz kluczyk.

Po wlozeniu kluczyka i daniu zaplonu na desce pojawi sie napis CODE i nic nie zrobisz.
musisz wprowadzic ten kod 1234 i nacisnac SET ( SET to taki ENTER )

Podczas dzialania alarmu tzn po wprowadzeniu wlasnego kodu powinna swiecic Ci ta dioda ktora mnie nie swieci :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 15:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
Ok zaraz pojde na parking sprawdze :> Tylko sie zastanawiam skad mam wziasc te cyfry? Z przyciskow radia? Tam jest tylko 6 wiec to ogranicza wybor :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 16:42 
tak z radia !! ja tez mam 6 tylko

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 19:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
Cos mi nie dziala tak jak mowisz. Ja przekrece kluczyk tak, ze sie zaswieci zegar i wyswietla kilometry, to jak nacisne BC w kierunku to wyswietlaja mi sie jego funkcje (temp, sr. zuzycie, zasieg i sr. predkosc) Zadne CODE mi sie nie swieci :/
Zaraz dodam zdjecie konsoli.

Obrazek

No pomoz ktos bo mnie to zaintrygowalo. JA CHCE ZEBY MI DIODA SWIECILA :P


Ostatnio edytowano 12 marca 2007, 00:12 przez Szary76, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, 21:26 
Szary76 napisał(a):
Cos mi nie dziala tak jak mowisz. Ja przekrece kluczyk tak, ze sie zaswieci zegar i wyswietla kilometry, to jak nacisne BC w kierunku to wyswietlaja mi sie jego funkcje (temp, sr. zuzycie, zasieg i sr. predkosc) Zadne CODE mi sie nie swieci :/
Zaraz dodam zdjecie konsoli.


musisz to miec tzn powinno ! reki sobie nie dam uciac


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2007, 10:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
No niech ktos madry cos napisze, nie dajcie umrzec temu tematowi :) Dodalem zdjecie konsoli, BC mam w kierunku, moze to cos podpowie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2007, 16:23 
dzis sprawdzalem to w 3 takich buniach i w zadnej nie swieci ta dioda !


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL