BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 07:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] webasto po raz kolejny
PostNapisane: 10 października 2009, 16:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
wertuję forum i cały net i nie mogę namierzyć a nie wierzę że się nie da chodzi mi o sprawdzenie czy webasto działa komp nie wywala zadnych błędów nie jest jeszcze strasznie zimno a nie chciał bym się grzebać jak bedzie kosta!!! moje webasto jest bez grzania wnętrza jest jakaś opcja aby je odpalić tak dla przetestowania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 17:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Najlepeij oszuukać czujnik temp zew i wtedy ponizej 12C zacznie się właczać :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 17:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Odpal auto na zimnym silniku i je zaraz zgaś, spod drzwi kierowcy zacznie dymić dogrzewanie silnika.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 18:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Czyli masz webasto - dogrzewanie silnika...
Powinno się samo załączyć przy zimnym silniku jak temp. otoczenie będzie mniejsza od +6 stopni.
Po odpaleniu usłyszysz szum pracy webasta spod lewego nadkola a pod fotelem kierowcy jest wydech webasta i powinno być czuć spaliny ropy - trochę specyficzny - inny zapach jak z wydechu.
Bez webasta też można jeździć ;)
Na " oko " nie ma wyraźnej różnicy w szybkości nagrzewania zwłaszcza jak "od razu" ruszasz autem. Przy czym ubytek ropy jest już zauważalny.
A wyłączyć możesz je obniżając temp nawiewu w klimatroniku do 16 stopni. Wtedy nie odpali się , ale nawiew będzie dmuchał zimnym powietrzem na nogi.

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 18:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
no to mam cos chyba padnięte rano było z 4 stopnie i nie odpaliło na bank pozatym specjalnie dziś na kanał wjechałem i wydech od webasto nie wygląda na uzywany od dłuższego czasu. samochód jest z włoch więc moze webasto jest jakoś wyłączone no tam u nich ciepło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 19:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
robi2012 napisał(a):
no to mam cos chyba padnięte rano było z 4 stopnie i nie odpaliło na bank pozatym specjalnie dziś na kanał wjechałem i wydech od webasto nie wygląda na uzywany od dłuższego czasu. samochód jest z włoch więc moze webasto jest jakoś wyłączone no tam u nich ciepło

a słuchaj jak byo te cztery stopinie to wesbasto wogóle nie zadzałoło czy były oznaki właczania się np buczenie ale się nie właczyło?. u mnie było tak ze webasto zaczynało sie właczac takie buczenie było ale już po chwili sie wyłaczało albo cykneła pompka parę razy i dalej sie webasto nie właczało nie podgrzewało a wieszco było powodem tego filtr paliwa wymieniłem i jak reką dojał działa i jest slicznie szczególnie gdy na zawentrza jest brrryyy poniżej 4C :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 19:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
nic się nie odzywało ! mam radio z dużym wyświetlaczem i mogę z miego odpalać i ustawiać wentylację to działa bo sprawdzałem wyświetla sie też funkcja podgrzewania ale jak ustawię na godziny nic nie działa a jak ręcznie odpalę to tylko nawiewy chodzą i odpla sie panel klimy ale webasto stoi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, 08:08 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
robi2012 napisał(a):
nic się nie odzywało ! mam radio z dużym wyświetlaczem i mogę z miego odpalać i ustawiać wentylację to działa bo sprawdzałem wyświetla sie też funkcja podgrzewania ale jak ustawię na godziny nic nie działa a jak ręcznie odpalę to tylko nawiewy chodzą i odpla sie panel klimy ale webasto stoi

sprawdż bezpeicznik od webasto jesli jest dobry no coz po opisie bedzie trzeba zajrzeć do tego nadkola i zoabczyć co i jak ma się sprawa instalacji eletrycznej bo powiem szczerze że bmw też wymysliło umieścicc webasto w nadkolu

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 12:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: PoznaĂą
Cześć.
Wszystkim ja mam taki problem ze na kompie 4:3 mam opcje aux heating. i teraz wyjmę kluczyk wlacze to ogrzewanie chodzi mruga czerwony wiatraczek. Jednak jak ustawie czas to nic sie nie dziije niby cos mieli przez chwile ale sie nie wlaczy. Mam oddzielnego pilota do webasto ale jak go włączam to nic sie nie dzieje po za dioda która miga w pilocie. O co tutaj chodzi. :cenzura:

_________________
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2009, 22:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
spróbuj odłączyć akumulator na jakieś 30min. u mnie po tym zabiegu webasto zadziałało


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 07:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
robi2012 napisał(a):
spróbuj odłączyć akumulator na jakieś 30min. u mnie po tym zabiegu webasto zadziałało


teraz mozna jeździć :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 13:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
palec216 no jest fajnie ale są i skutki uboczne! faktycznie widać większe zużycie paliwa no i o akumulator trzeba zadbać bo tak się zabawiałem i cieszyłem że działa że wykończyłem akumulator! pozatym trochę mitów obaliłem tzn. mam według znalezionych oposów webasto bez możliwości dogrzania wnętrza a jednak dzała podgrzewanie po drugie tak jak pisałem wcześniej zmieniałem radio i kupiłem z dużym wyświetlaczem funkcja grzania była już w nim nic nie podłaczałem do kompa przypadkiem przy montarzu ramek liczników odłączałem aku i po tym webasto zadziałało!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 15:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
robi2012 napisał(a):
palec216 no jest fajnie ale są i skutki uboczne! faktycznie widać większe zużycie paliwa no i o akumulator trzeba zadbać bo tak się zabawiałem i cieszyłem że działa że wykończyłem akumulator! pozatym trochę mitów obaliłem tzn. mam według znalezionych oposów webasto bez możliwości dogrzania wnętrza a jednak dzała podgrzewanie po drugie tak jak pisałem wcześniej zmieniałem radio i kupiłem z dużym wyświetlaczem funkcja grzania była już w nim nic nie podłaczałem do kompa przypadkiem przy montarzu ramek liczników odłączałem aku i po tym webasto zadziałało!


ale jak webasto nie dziala to wtedy dopiero appetyt naszej buni na paliwo rośśśśniiie a ile zuzywa webasto na godzi to nie wiem :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2009, 17:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
mi coś się wydaje że jara teraz za dwóch!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: PoznaĂą
Dzięki chłopaki zaraz idę odłączyć akumulator mam nadzieje że pomoże bo do pracy mam dość blisko i bez webasto nie grzeje silnika także żłopie jak smok.
Jutro wrzucę czy się udało.

_________________
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 19:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 171
Lokalizacja: kętrzyn
Moje BMW: e39 kombi
Kod silnika: 3,0d
jak masz blisko do roboty to zaraz zacznie się kłopot z akumulatorem jak uruchomisz webasto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 20:45 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
kabanluk napisał(a):
Dzięki chłopaki zaraz idę odłączyć akumulator mam nadzieje że pomoże bo do pracy mam dość blisko i bez webasto nie grzeje silnika także żłopie jak smok.
Jutro wrzucę czy się udało.

jak blisko to może pieszo mozna a całkiem powaznie zabieg z akum powinien pomóc :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: PoznaĂą
byłem podłączyłem i dupa nic sie nie dzieje przy przekręconym kluczyku w pozycje 1 i po włączeniu opcji aux heating leci powietrze z nadmuchów jednak letnie wyciągam kluczyk czerwony wiatraczek miga i wszystko działa jednak nie lecą żadne spalinki z pod drzwi i nic nie slyszę żeby jakies urządzenie gdzies w nadkolu pracowalo. Jednakże po ustawieniu czasu wiatraczek zaczyna migac cos mieli ale sie nie wlacza. A do pracy nie mam aż tak blisko to było w przenośni :)

_________________
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: PoznaĂą
A może to bezpiecznik tylko który to bo ni w ząb szwabskiego nie znam.

_________________
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 października 2009, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: PoznaĂą
I jeszcze fotki

Obrazek
Obrazek

_________________
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL