BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] dziwne drgania szyb
PostNapisane: 30 października 2009, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: E46 318D
Kod silnika: M47
Witam wszystkich jestem nowy i to mój pierwszy post. Nie wiedziałem gdzie go za bardzo umieścic ale myśle ze ten dział jest jak najbardziej odpowiedni :). Tak więc po krótce omówie mój "dziwny" przypadek. Założyłem alufelgi 17 na oponach 225/45 czyli jakby niski profil i sie zaczeło. Auto dziwnie przenosi drgania i drgaja przednie szyby podczas jazdy po tych naszych dziurach, na szczescie na prostych drogach nie czuc tego az tak bardzo. Jest to o tyle denerwujace ze nawet teraz na oponach zimowych dzieje sie dokładnie to samo tylko jest mniej odczuwalne. Wczesniej nie zauwazałem tego problemu dopiero po założeniu tych felg 17'. Nie wiem czy moze problem nie tkwi w tym ze automat za mocno dociska szyby czy istnieje inna przyczyna. Bardzo prosze o pomoc bo nie umiem sobie z tym poradzic. Z góry wszystkim dziękuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 10:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
No wiec tak ... jesli chodzi ci o to ze na nierownosciach slyszysz jakby boczne przednie szyby trzeszczaly to odrazu ci powiemze to nie drganie szyb :) Aby usunac owe zjawisko nalezy nasmarowac gorne uszczelki szyb ( takie wloskowate ) czyms tlustym ( polecam wazeline techniczna ) i owe zludzenie luzow czy trzeszczen zniknie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: E46 318D
Kod silnika: M47
wielkie dzieki :) jeszcze dzisiaj to wypróbuje :) i dam znac czy pomogło :) a mam jeszcze takie pytanie do ciebie marver :) bo mam radio to business cd i płyty odtwarza a jak włacze radio fm to słychac tylko szum jakby fali fm nie szukało i nie wiem czy to zepsute jest radio czy ten przekaznik z tyłu? :) wiesz moze ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 53
Posty: 468
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57N
...miałem to samo; objaw znikał jak się delikatnie opuściło szybę, tak żeby wyszła z uszczelki...nie polecam jedynie jak kolega wyżej wazeliny, ale środek z AutoLandu, użyłem i wszycho grało...wpryskaj ten środek w uszczelkę (tam gdzie wchodzi szyba w ramkę drzwi...)

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
adas90 napisał(a):
wielkie dzieki :) jeszcze dzisiaj to wypróbuje :) i dam znac czy pomogło :) a mam jeszcze takie pytanie do ciebie marver :) bo mam radio to business cd i płyty odtwarza a jak włacze radio fm to słychac tylko szum jakby fali fm nie szukało i nie wiem czy to zepsute jest radio czy ten przekaznik z tyłu? :) wiesz moze ? :)


zacznij od sprawdzenia czy z tylu radia jest antena podpiety ... czy nie jest cos tam zerwane, jesli wszystko jest ok to przyjrzalbym sie tunerowi FM.

ps- ja stosuje wazelinke .. jest obojetna - tzn. nie dziala w zaden sposob na gumowe powierzchnie ..nie twardniej nie parchnieja nie odbarwiaja sie i niska temperatura tez jej nie rusza. ale uwazam ze i moj srodek i twoj to to samo :) inaczej sie nazywajace ale podobnie dzialajace :)

Jedyny mankament jest taki ze ja zakladam trzeszczenia a ty drgania .. jesli trzeszczy to uszczelka ktorą napisalem ..jesli drga naprawde to uszczelka ktora ty napisales :) chociaz wszyscy myla te zjawiska z racji tego ze nasz sluch czasem zawodzi a zadnych drgani nie widac :)

ADAS - nie dziekuj = kliknij Pomógł

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 30 października 2009, 11:26 przez marver, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: E46 318D
Kod silnika: M47
wiem tez tak próbowałem opuszczac troche szybe ale to jest wkurzajace za kazdym razem tak robic :) dlatego szukam jakiegoś sposobu :) dzieki za podpowiedzi bede kombinował :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: E46 318D
Kod silnika: M47
a ten tuner to o co chodzi ? :) bo nie rozumiem teraz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Wejdz na tym forum do dzialu " Elektronika & audio " temat byl juz poruszany wiele razy tam znajdziesz lek na swoj problem :)

ps-zreszta ja mialem to samo ..przy opuszczonych szybach bylo wszystko ok .. przy zamknietych trzeszczalo ...na 100% moj patent pomoze.

Kliknij Pomógł i bedzie lepiej niz jak napiszesz dziekuje :)
Przyjemnosci z jazdy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 11:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: E46 318D
Kod silnika: M47
ps tak wogóle fajne masz te ringi :) ja mam wersje po liftingu i kombi :) a ogólnie jak auto sie sprawuje ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2009, 17:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 986
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
adas90 napisał(a):
ja mam wersje po liftingu i kombi

to nie znaczy ze ringow miec nie mozesz :D

adas90 napisał(a):
ogólnie jak auto sie sprawuje ? :)

Jak sie dba to w nagrode na autko mozna liczyc zawsze, wszedzie i w kazdych warunkach pogodowych :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL