BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 02:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 08:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź, Łęczyca
Moje BMW: 330i Touring
Witam!
Może ja też się dołączę bo sam stoję przed podobnym dylematem...Niestety u mnie mniej niż 17 nie wejdzie (Turasek 3.0 benzyna)
Niestety nie wiem co wybrać..proponowali mi Nokiany a sam z siebie po letnim kompelcie vredestein sessanta i bardzo dużego zadowolenia myślę o vredestein snowtrac 3 225/45/17... Dodam, że nie jeżdżę wolno i lubię się pobawić ale chciałbym mieć nad tym pełną kontrolę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 11:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
kolega wyzej dobry wybor :ok: sam bede kupowal vredestein ultrac vorti albo starszą sessanta, choc jezdzilem na continental conti sport contact 3 235 40 18. ja teraz jezdze na NOKIAN Hakkapellitta RSi 205 55 16 wyglada to solidnie dosc
prosze o polecenie lepszych :oczami:

Obrazek

i co sadzicie o NOKIAN Hakkapellitta 5 z kolcami
wogole co sadzicie o NOKIAN WR i Hakkapellitta 2 itd?

Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 13:38 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
Snowtrack'i w śniegu sa ok ale na mokrym średnio, po za tym hałasują. Ja polece po raz któryś Conti TS830P, dla mnie najlepsze na rynku. Aczkolwiek i tak za chwile ktoś zapyta co wybrać i żeby mu polecic coś dobrego. Także jak już się nie udzielam w temacie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 20:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Wilczyska
Witam, podepnę się do tematu. Chcę zamówić do e36 opony continental ts850 i nie wiem jaki rozmiar brać 195/65/r15 czy 185/65/r15. Moje pytanie to czy odczuję jakąś różnice w tych 10mm ogólnie w jeździe, hamowaniu itp? Na tabliczce mam zalecany rozmiar 185/65/r15. Poprzednie opony zimowe jakie miałem to bieżniki 195/60/15 alpiner.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 20:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
im mniejsza szerokosc tym lepsza w sniegu. gorsza w zakretach i gorsze hamowanie. radze zwrocic uwage na lamele, NOKIAN RSi ma ich duzo i nie narzekam na brak przyczepnosci tylu.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 16 listopada 2013, 01:17 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 listopada 2013, 09:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Witam kolegów, ja kupiłem właśnie i założyłem oponki Hankook "i cept evo W310" z tirendo.de 90e/sztuka za 225/60/15.
Wczoraj jak patrzyłem na auta koło których stawałem to widzę że to bardzo popularna opona zimowa w DE.
Nie jest to tani badziew, ale też nie jest droga.
Kolega mówił że trochę przepłaciłem, że on znalazł taniej, ale nie ważne, czasu nie było bo już na letnich się poślizgnąłem przy -1 na małym lodzie...

Oponki są koreańskiej marki, ale made in hungary. Przysłali mi świeże, czyli DOT 2613.
Póki co to wiem że są bardzo ciche i nieźle hamują na suchym. Raczej godne polecenia.
Ale jak pogoda się pogorszy to napiszę jak się sprawują w gorszych warunkach.
Moje E39 z zatankowaną benzyną i gazem + 2 osoby waży 1840kg (mam wagę jak wjeżdżam na firmę) więc hamowanie w ciężkich warunkach nie będzie takie łatwe ;)

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2013, 10:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jezdzil ktos na nokianach wr d3?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2013, 20:01 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2013, 11:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... ng,13892,1

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2013, 20:00 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2013, 12:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
hmm powiem Ci tak: ojciec w a4 b6 1,9tdi mial continetal ts810 i zarowno ja czy on nigdy w zimie (przez 5 sezonow) nie mielismy problemow z jazda (auto ma esp), opony jezdzily od 2008r na aucie (obecnie 4,5-3,8mm)obecnie postawilismy na model ts850 i czas pokaze jak sie spisze
firmowka caddy 2009r (nie ma esp) na goodyear'ze ultragrip 7+ wjezdza gdzie chce, hamuje genialnie, nadal 6mm bieznika po 4 sezonach. (nieco glosne...)

moja pierwsza e39 523i miala uniroyal m+s(modelu nie pamietam) i zlego slowa nie powiem. jesienia padl czujnik absu a z lenistwa nie wymienilem go do wiosny ;) mimo to jezdzilem zawsze i gdzie tylko chcialem, bez stluczki i szybciej niz cala reszta przednionapedowcow ;P

obecnie w volvo mam michelin latittude alpin i wjezdzam gdzie chce :D (esp+4x4) w czeskich sudetach na polanki ze sniegiem po kolana, jak na 2,2tonowe auto jest bardzo dobrze ;]

moja rada jest taka: kup opone Nowa! byle nie chinczyka, a bedziesz zadowoly ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 listopada 2013, 13:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ja patrzac na nowe ts850 widze golym okiem ze to nie jest na snieg do końca tylko do latania po Niemcowni pod miastem w idealnych warunkach drogowych :chytry:
:luka: reklama reklamą ciekawe rzeczy piszą tu Polacy, link ponizej...
rozwazam zakup na tylna os opon typowo nordyckim czyli Hakkapelliita na tył, a na przod jakiegos kontynentalnego Continentala TS850, albo Nokiana WRD3. Opona nordycka ma 2-3x wiecej lameli ktore sa glebsze :cool:

moze zeby pokazac jak to dziala

http://www.youtube.com/watch?v=79zgoIABz4c <--------- prawdziwa opona nordycka

test opon 2013:

http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... ng,13892,1

chyba najlepszy test jaki udalo sie wyszukac :) :ok:

Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 16:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Garaż: E46 318I 2003
Cześć Wszystkim. Stoję przed wyborem opon do E46. Szukam oponek w rozmiarze 205/55/R16. Mam kilka typów:
Hankook Winter I*Cept Evo W310 205/55R16 91H
Fulda Kristall Control HP 205/55R16 91H
Nokian WR A3 205/55 R16 94V XL
Goodyear UltraGrip 8 205/55R16 91H
Nokian W+ 205/55R16 91T
Nokian Wr A3 205/55R16 91H
Vredestein Snowtrac 3 205/55R16 91H

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B20
Wg tabelki powyżej najlepsze by były Fuldy. Sam miałem kiedyś Fuldy na tyle i do samego końca spisywały się dobrze, nawet jak już były zużyte ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 18:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Gochu bierz Goodyeary ośemki, tylko ze 91H, a na tyl mozesz nawet 94V, mam i jest zaj.... miekko i hamowanie na mokrym prawie jak na letnich ContiSportContact 3 na suchym mam sportowe hamulce, jezeli latasz na bocznych drogach to odpusc asymtryczne, komfortowe typu conti 830P, nokian wr a3 i wszelkiej masci kierunkowe na "miasto" ktore nie mają trakcji i są do deszczu i blota. patrzac na takcje i hamowanie wygrywa goodyear ug8 i to sie naprawde czuje. jezeli chodzi o jakosc to tylko goodyear ug8, conti ts850 i michelin alpin a4 bym bral. conti bardziej uniwersalne.

Dobre jeszcze 205/55R16 94 V (XL) Dunlop Winter Sport 4D <--- produkcja niemcy dla tego indeksu
lub Continental TS850 tu albo Rumunska fabryka albo Czeska Republika
lub Goodyear UG8 91H MFS z rantem (słowenia) <----- te mam, jazda rewelacja miękko i super hamowanie na mokrym, tylko nie wiem jak z jakoscią za kilka lat i scieralnoscią
ewentualnie 205/55R16 94 V (XL) Michelin Alpin A4 (nie wiem gdzie produkowane dla indeksu 94V i 91H)

to polecaja wulkanizatorzy do BMW

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2013, 19:02 przez pawelos666, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 18:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Gochu napisał(a):
Cześć Wszystkim. Stoję przed wyborem opon do E46. Szukam oponek w rozmiarze 205/55/R16. Mam kilka typów:
Hankook Winter I*Cept Evo W310 205/55R16 91H
Fulda Kristall Control HP 205/55R16 91H
Nokian WR A3 205/55 R16 94V XL
Goodyear UltraGrip 8 205/55R16 91H
Nokian W+ 205/55R16 91T
Nokian Wr A3 205/55R16 91H
Vredestein Snowtrac 3 205/55R16 91H

Pozdrawiam


Jeżeli kupisz markowe opony będziesz bardzo zadowolony. Goodyear, Michelin, Dunlop, Nokian, Vredestein (z tymi nigdy nie miałem styczności ale duzo osób używa ich w mocnych autach). Fulda raczej będzie przynajmniej poziom niżej od w/w czołowych producentów.

Niektórzy od zimówki wymagają czegoś innego i liczy się dla nich jak wyjedzie z głębokiego śniegu - może rzeczywiście tutaj są lepsze opony od Goodyera UG8 itp. ale za to najdroższe i najlepsze opoy trzymają idealnie auto na deszczu, błocie pośniegowym, śniegu i na suchym w chłodne dni a tego nie można powiedzieć o tańszych oponach.

Jeździłem na UG8 w Bmw a teraz z racjii tego, że w zime jeżdzę mało i okazjonalnie do 330i kupiłem komplet nowych opon zimowych 17" Nexen WinGuard Sport. Opona w rozmiarze 225/45/17 kosztuje 260-330zł więc jest 2x tańsza niż opony najlepszych producentów. To co mogę powiedzieć o nich to, że są ciche. Pojeździłem kilka dni po suchym w temp. 0-2stC i jest okej ale czuć, że auto nie jest nawet w 50% tak dobrze przyklejone do drogi jak na letnich 18" kołach i oponach 225/255 (wiem, że nie nalezy nawet tego porównywać). Hamowanie ze ze 150 -190km/h dość ostre nie jest tak dobre jak na GoodYear UG8 oraz czuć, że opony lekko pływają czego na Goodyerach czy Dunlopach 3d zupełnie nie było (tamte opony zachowywały się po prostu jak letnie)

Zobaczymy jak będzie na śniegu.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 grudnia 2013, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zgadzam sie w 100% na UG8 91H nie bedzie bujania i hamowanie bedzie prawie jak na letniej szerokiej oponie 235 coninentala :), w deszczu można az sie zdziwic, hamują jakby E46 bylo golfem :wstyd:, sprawdzalem ze 150 na mokrym, jak mieszkasz gdzieś na wiosce to polecam snowtracki 3 vredestein holenderskie, oczywiscie na mokrym i suchym nie bedzie tak jak na asymetrycznej 830P, ale bieżnik masz jak w traktorze i ludzie ktorzy handluja oponami polecaja ten produkt, mimo że mogliby jezdzic na najlepszych asymetrykach z top ligi typu conti, michelin. czasem warto sobie zadac pytanie po co mi opony. fulda to syf, nokiana wr d3 bym do beemki nie zalozyl. jezeli ktos ma kierunkowe nokiany to mozecie opisac wrazenia. mialem tez firestone winterhawk made in poland, hamowanie duzo gorsze niz na ug8 91H slovenia i duzo duzo gorszy komfort. zarzucalo przodem na mokrym. teraz sam sobie wywazalem i na ug8 nie czuje, ze jade i nie czuje kierownicy, czyli jest bardzo ok porownujac do innych aut :hyhy:, kupilem bo daja je do do serii 1. BMW sprzedaje jako OE te opony.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 6 grudnia 2013, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Garaż: E46 318I 2003
Dzięki Panowie za tak szybki odzew w tej sprawie :) Niby wszystkie opony które podałem użytkownicy polecają, a jednak nie był to tak prosty wybór. Jak dostanę wypłatę to jadę kupić ug8 :) Przed chwilą zajrzałem sprawdzić jaki jest stan oleju i zobaczyłem biały szlam, majonez na bagnecie ( pod korkiem wlewu oleju podobnie ) a więc szykuje się wymiana odmy wraz z przewodami :( No ale dobra bez OT. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze i Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 6 grudnia 2013, 09:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tylko kolego bierz w indeksie 91H. na sniegu i lodzie sa ok. sciagnelo goscia w mondeo do rowu przede mna dzis i zdarzylem zahamowac, bo obkrecilo go mi przed maska i poszedl w row. te opony maja jakies zaciskowe klocki 3d bieznik niby hamuje metr lepiej niz normalna opona czuc to. takze moze i lepsze niz ts850. zamienie sie moze na kolka w tygodniu z kims to dam znac co lepsze. dobre jeszcze holenderskie snowtrack 3 vredestein ci co mieszkaja w gorach i maja na BMW chwala za trakcje, cytuje:
"Obawiałem się zimowej jazdy samochodem z tylnym napędem, ale Vredestein Snowtrac 3 + DSC w moim BMW = pewna jazda w każdych zimowych warunkach.

Opony są doskonałe, świetnie spisują się praktycznie na każdym rodzaju śniegu. Mieszkam w górach i na prawdę jestem zadowolony z zakupu.

Opony dobrze trzymają na boki, bardzo dobrze zachowują się przy ruszaniu jak i hamowaniu. Są ciche na asfalcie."

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 6 grudnia 2013, 20:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Ja mogę polecić Nokian wr g2 oponka już starsza ale to co dziś wyprawiała na drodze w połączeniu z x drive to mistrzostwo świata.Nie wiem jak w innym aucie by sie sprawdziła,ale jak kupiłem nówki i jestem mega zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 6 grudnia 2013, 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
z napedem na 4 kola montuja wr d3 nokiany, ---> :cool: http://www.youtube.com/watch?v=-28pjWgbyzc. kazdy chwali co swoje ale na necie pojawiaja sie juz wpisy odnosnie continentali TS850 ktore wygrywaly wszystkie testy w tym roku wpis np typu: " Dobra, ale zdecydowanie lepiej oceniam GY UG8 czy Nokiana WR" :wstyd: :wstyd: takze jakosc jakością, ale niedługo się przekonamy ile jest warta ta nowa oponka ts850

dobry stary test z 2011, ma sie do tegorocznych troche inaczej :zakrecony:
Obrazek

i z 2010 michelin coś nisko...aż za pirelli :zakrecony: :zakrecony:
Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 8 grudnia 2013, 13:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Gochu napisał(a):
Hankook Winter I*Cept Evo W310 205/55R16 91H

Pablo325i napisał(a):
Ale jak pogoda się pogorszy to napiszę jak się sprawują w gorszych warunkach.

na śniegu jeszcze nie jeździłem, ale była już jednego ranka mega gołoledź i jestem zadowolony: hamowanie bardzo dobre, trakcja już słabsza albo to po prostu przez mityczność 2.8 tak mrygało ASC ;)
Lekki uślizg na rondzie, ale wszyzstko pod kontrolą, utrata przyczepności była bardzo krótka :ok:
Autem jeżdżę codziennie w godzinach 5-6 rano i jako że u mnie temperatury często wahają się koło zera, to jeszcze wiele razy sprawdzę te opony na lodzie :hyhy:

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL