BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 07:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 07:47 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Witam, czy w E46 320d przed liftingiem ta kontrolka jest aktywna? Dzis przez noc zeszlo mi powietrze do 1.1 bar i nic sie nie zapalilo. Jezeli ona jest to przy jakim cisnieniu sie wlacza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 14:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
wątpie, żeby takowa występowała, jak komp ma wpisane ciśnienie 2.2 to jak zejdzie do 2.1-2.0 to już się wyświetla, często bywa też tak, że jak napompujesz te 2.2 kompresorem to komp i tak pokaże za mało, zazwyczaj 2.3 załatwi sprawę ;) oczywiście bazuje na przykładzie 2.2 pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 15:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Bo z tego co sie orientuje to taka jest kontrolka przy zegarach u mnie, tylko widocznie akurat w tym modelu pewnie nie ma czujnikow badz czegos co za to odpowiada. A moglby ktos kto ma takie auto napisac jak to u niego wyglada czy taka opcja to standard czy nie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 17:48 
Generalnie w zegarach to znajdzie się kilka kontrolek, które są nieaktywne. Ta opcja nie jest standardem, więc prawie na pewno jej nie masz.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 18:23 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
smietnik napisał(a):
Generalnie w zegarach to znajdzie się kilka kontrolek, które są nieaktywne. Ta opcja nie jest standardem, więc prawie na pewno jej nie masz.


Ale z tego co pamietam to na tescie zegarow ona mi sie wlacza, to jak to jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 19:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Nie chce rozpoczynac kolejnego watku wiec mam jeszcze jedno pytanie. Rano podjechalem na stacje dopompowalem opone i do teraz powietrza nie ubylo, czym wiec taki jednorazowy ubytek powietrza mogl byc spowodowany? Czy to moze byc wina wentyla? Jezeli jutro wszystko bedzie ok czy jechac do wulkanizacji zeby zerkneli na ta opone?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 21:05 
Rozkoduj vin w odpowiednim wątku, to będziesz wiedział, ale raczej nie masz tego czujnika ciśnienia i nie ma znaczenia, że w teście zegarów się wyświetla.
Co do powietrze, jeśli dawno nie dopompowywałeś i trochę ubyło, to chyba specjalnie nie ma się czym martwić. Chyba, że to tak nagle przez noc, to raczej coś się dzieje, możesz spróbować poruszać trochę wentylnicą na boki, powinno być słychać jak będzie uciekało.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 1 czerwca 2010, 21:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
No wlasnie tylko przez noc ubylo , caly czas mialem na 2.1 bar po nocy zeszlo na 1.1 . Dopompowalem i narazie jest ok, zobacze jutro rano a w piatek i tak chyba podjade zeby sprawdzili ta opone. Dzieki za odp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 2 czerwca 2010, 16:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1696
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Winowajca okazal sie dosc spory gwozdz ktory siedzial bardzo mocno , dlatego to powietrze tak schodzilo powoli. Na szczescie dalo sie opone skleic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolka cisnienia powietrza w oponach
PostNapisane: 7 czerwca 2012, 19:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 165
Moje BMW: e46
wracajac do pytania o kontrolke cisnienia powietrza w oponach, mam rozumiec ze nawet jak w tescie zegarow zaswieci to nie musi oznaczac ze pokaze mi jak zejdzie powietrze? po prostu test pokazuje wszystko , a nie wszystko musi byc w wyposarzeniu auta? tak?wlasnie mialem taka suytuacje(malo powietrza w tylnym kole) i sie zmartwilem ze cos u mnie nie dziala, bo kontrolka nie swiecila... podobny problem mialem z czujnikiem zurzycia hamulcow. czujnik w klockach jest ale nie dziala. czy ktos moze zna powod? moze jest jakas usterka ktora czesto wystepuje w tym modelu . dodatkowo przecielem kabel gdzies pod progiem i zmasowalem sam by sprawdzic czy to wina samego czujnika czy tez problem lezy gdzie indziej. i tez nic nie zaswiecilo. jak rozkodowac win by sie dowiedziec czy posiadam takie czujniki i czy powinny dzialac.?

_________________
moja "baśka" viewtopic.php?f=6&t=82026


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL