BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 02:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 05:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Witam, wczoraj zakupiłem e46 320d touring z końca 2003 roku. Jestem naprawdę zadowolony, bo samochód jest dobrze wyposażony i zadbany, serwisowany, rok temu wymieniono w nim turbinę. A najlepsze że dużo utargowałem i kupiłem po cenach jakie można szukać na zachodzie.
Pomimo zalet ma kilka wad :P m.in drgające drzwi kierowcy podczas jazdy. Dopiero gdy jechałem zauważyłem że coś z nimi jest nie tak, po prostu na dziurach i wybojach drzwi zaczynają drgać i delikatnie skrzypieć.

Kolejny problem to nie działająca wycieraczka tylnej szyby, poprzedni właściciel twierdził że od roku już nie działa.

I ostatni nie tyle co problem, ale dziwna sprawa-hamulce, są naprawdę tak mocne że szok :szok: miałem poprzednio trzy inne samochody BMW, jeszcze niedawno 530d, ale ten układ jaki jest w obecnej e46 mnie przeraża, wystarczy hamulec dotknąć, a auto już się kładzie. Może to jakaś usterka, albo coś innego?

Koledzy, pomóżcie mi z naprawą tych usterek, serdecznie z góry dziekuję ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 05:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 100
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E46/E87/E90
Kod silnika: M47N
Kolego mam u Siebie podobne skrzypienie drzwi gdy jade powolutku po dołach jakie mam w pobliżu garażu (drzwi sie nie trzęsą jak u ciebie ) ale czasem skrzpia, z tego co sie orientuje podobno musze podrebulować zamek, i sprawdzić zawiasy bo moze są luxne ale zużyte i trzeba albo pokręcić albo wymienic:) ale to nic strasznego:) wiec sam sie za to lada dzień zabiore:) a co do hamulców to albo masz wymieniony cały układ hamulcowy i dlatego tak masz..ja u Siebie po wymianie klocków i tarcz miałem tak samo:) ze dotykałem hamulca i auto stawało w miejscu:) także nie masz sie o co martwić ale dla pewności ja bym obejrzał klocki tarcze itp:) pozdrawiam:) P.S. 530D, to duzo cięższe auto i wiadome ze nie bedzie hamowało aż tak jak E46, choc wiem że tam są sporo większe tarcze niż w 320D, no ale masa auta robi swoje...jeśli sie myle poprawcie mnie prosze:) pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 05:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
sprzedawca mi nie mówił że coś wymieniał w hamulcach, jedynie co dodał to że auto o którym mowa, ciągle tak hamowało, od samego początku. A jak i gdzie można wyregulować zawias i zamek drzwi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 06:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 100
Lokalizacja: Szczytno
Moje BMW: E46/E87/E90
Kod silnika: M47N
Takie coś zrobi Ci praktycznie każdy mechanik, jak zabiore się za to dzisiaj to zrobie fotki mniej wiecej i powinieneś Sobie sam z tym poradzić..Skoro auto tak hamowało dobrze tzn. że wszystko jest okey, generalnie jest tak że BMW ma świetne hamulce..Wcześniej miałem 2 Audiki (A3 i A6 C5) i przyznam że te auta tak nie hamowały jak moje BMW:) sprawdź u mechanika stan układu hamulcowego jeśli wszystko jest ok, tzn. że Twoja Beemka musi tak hamowac;) w końcu to BMW:))) pozdrooo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 07:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Będę wdzięczny kolego jak odezwiesz się z sprawie tych drzwi, bo sam chce tego zrobić, ale bez nakierowanie mnie co i jak to nie bardzo chce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 07:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57TU2
larencase, a czujesz, że drzwi "chodzą" czy tylko słyszysz skrzypienie na nierównościach? Bo jeśli to tylko skrzypienie to to dosyć popularna przypadłość w E46 - trzeba nasmarować takie plastikowe uszczelki drzwi, które idą przy linii dachu i skrzypienie ustępuje. Ja smaruje silikonem do uszczelek w sprayu, raz na trzy mycia samochodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 15:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
a gdzie można nabyć ten spray? kupie go i wypróbuje, jak się coś poprawie to znaczy że standard. Jeszcze zostaje sprawa niesprawnej wycieraczki, ale to pewnie będę musiał rozebrać cały mechanizm. Wczoraj gdy kupiłem to auto wracałem do domu miałem 70 km samej trasy, jechał max 90km/h i spalanie 3,9-4,1 l/100 km. Nie wiem czy ten komputer nie oszukuje bo to mniej pali niż panda. silnik 150 km skrzynia 6 biegów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 15:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57TU2
Taki spray zakupisz na każdej stacji benzynowej lub w każdym hipermarkecie na dziale z akcesoriami samochodowymi - ja używam firmy chyba "Moje auto".

Co do spalania - mam też 320d 150KM ze skrzynią 6B (tylko sedan czyli 100kg mniej) i jeśli nie dociskałeś mocno tylko utrzymywałeś prędkość 90km/h przez 70km to powinien spalić w okolicach 4,8 l - 5 l /100km - komputer z lekka kłamie... :)

Pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 16:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Dobre hamulce to zaleta a nie wada co do drzwi to kazdy blacharz-lakiernik ci wyreguluje a sprey kupisz w wiekszosci sklepow z olejami i art samochodowymi ;)

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 17:43 
koledze też nie działała wycieraczka, z tym, że w e39, okazało się, że coś nie łączyło na stykach tych między szybą, a klapą


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] Nowy samochód, kilka pytań m.in: drgające drzwi...
PostNapisane: 20 maja 2010, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
co do skrzypiacych drzwi to na bank usczelka, mialem to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL