BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [eXX] SPREZARKA KLIMY
PostNapisane: 17 maja 2007, 17:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam dzis bylem u mechanika i przez przypadek zauwazyl ze mam sciagniety pasek ze sprezarki.Bylem zszokowany zlapal za kolo na ktorym powinien byc pasek i krecilo sie bez oporow,natomiast to pierwsze kolo jest unieruchomione.Czy moge zalozyc pasek na sprezarke i czy bedzie dzialala???? E36 318 TDS


Ostatnio edytowano 17 maja 2007, 20:47 przez simon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, 17:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
jeżeli koło wielorowkowe (to na kompresorze) kręci się bez problemów czyli chodzi równo nie huczy łożysko nie blokuje i nie przeskakuje to pasek możesz założyć (tylko żeby było tak poprostu) ale jeśli to kółko wewnątrz jest zablokowane (jak piszesz) to klimka napewno nie bedzie chulać, ono powinn kręcić się z lekkim oporem ale nie może byc zablokowane, możesz mieć uszkodzony kompresor albo sprzęgło kompresora. jeżeli pasek masz osobny tylko do napedu klimy to nie zakładaj bo ci to nic nie da, poprostu wozisz kilka zbędnych kilogramów :hyhy: pojedź do fachury od klimy to ci powie o co kaman ze sprężarą. pozdro

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, 17:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
esiue30 napisał(a):
jeżeli koło wielorowkowe (to na kompresorze) kręci się bez problemów czyli chodzi równo nie huczy łożysko nie blokuje i nie przeskakuje to pasek możesz założyć (tylko żeby było tak poprostu) ale jeśli to kółko wewnątrz jest zablokowane (jak piszesz) to klimka napewno nie bedzie chulać, ono powinn kręcić się z lekkim oporem ale nie może byc zablokowane, możesz mieć uszkodzony kompresor albo sprzęgło kompresora. jeżeli pasek masz osobny tylko do napedu klimy to nie zakładaj bo ci to nic nie da, poprostu wozisz kilka zbędnych kilogramów :hyhy: pojedź do fachury od klimy to ci powie o co kaman ze sprężarą. pozdro


wlasnie to kolo wewnatrz naktore przychodzi pasek chodzi leciutko tylko to kolo co jest na elektromagnesy nie chce sie krecic jak je reka lapie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2007, 20:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
jak założysz pasek na koło które się nie kręci to poczujesz piękny zapach palonej gumy :hyhy: być może łożysko staneło trzeba rozebrać i obadać sprawe ale nie zakładaj paska bo go zjarasz :D

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 18:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Dzis chcialem sprawdzic jaki mam kupic pasek na sprezarke od klmy ale zdziwienie. Kolo od sprezarki jest na zwykly pasek klinowy a koo zamachowe od silnika jest na pasek z rowkami.Czy tak ma byc czy? A i nie mam napinacza ile moze kosztowac? Dodam ze jak patrze na alegro na inne sprezarki to z takim kolem jak moja nie widzialem zadnej :(.O co kaman :( :zalamany:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 19:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
nie mam pojecia z kąd wzieło sie takie koło na pasek klinowy bo we wszystkich spręzarkach jest zawsze pasek wielorowkowy i poprzedni właściciel cos nieżle przekombinował musisz wymienić sprzęgło pod kompresor o ile kompresor masz oryginalny a jeśli chodzi o brak napinacza to toż niezły wałek bo wątpie żeby naciąg paska był regulowany sama sprężarką jak to jest w przypadku np. pompy wspomagania lub alternatora, ale zobacz bo może jednak jest tam regulacja choć mało prawdopodobne. musisz obczaić jak jest rozwiązane w innych bawarkach takich jak twoja albo podjedź do szpeni od klimy to napewno cos wykombinuja. musisz doprowadzić twój nowy nabytek do ładu bo zapowiadaja upalne lato :hyhy: aha i radze uruchomić jak najszybciej klimke bo czym dłużej się to zwleka tym późniejj jest gorzej uruchomić sprężare, wysychaja oringi i układ robi się tragicznie nieszczelny. powodzenia pozdrawiam

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2007, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
na tej sprezarce sa dwa kola zamachowe i mozliwe ze ten pasek jest szeroki na jakies min 5 cm?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2007, 05:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
no to juz wiem ze to nie kola zamachowe tylk pasowe ale nie wazne moja sprezarka a raczej kolo pasowe wyglada tak
http://www.allegro.pl/item196449195_spr ... w_e34.html dodam ze mam 318 TDS z 97


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL