BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] Trzęsie jedna głowica V8 730
PostNapisane: 24 maja 2010, 17:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: Elblag
Moje BMW: E38 730I
witam mecze juz ten problem 2 miesiac :zdegustowany: w mojej 7 3 litry benzynka (zSEKWENCJA) po odpaleniu na zimnym silniku wszystko jest ok chodzi rowno nic nie trzesie wystarczy ze dostanie troche temperatury zaczyna trzesc lewa glowica..... cisnienie na wszystkich cylindrach jest dobre ,swiece nowe , cekwki sprawdzone niby ok tez, dzieje sie tak tylko na wolnych obrotach na jalowym biegu ,wystarczy dodac troche gazu i wejsc na troche wyzsze obroty drganie ustaje,bmka jezdzi dobrze , nie szarpie , moc jest , sprawdzilam juz pol silnika , komputer nic nie wykazuje niby wszystko ok a trzesie ta lewa glowica ,prawa w porzadku, ja obstawialam ze jest przebicie na jakiejs cewce ale podmienilismy z innej 7 i dalej trzeslo, mechanicy w elblagu zalamuja rece nikt nie wie o co chodzi :mad: bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi sprawdzam wszystkie opcje Pomocy....!!!!! ( dodam ze jezdze teraz tylko na benzynie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TRZESIE jedna glowica V8 730 e38
PostNapisane: 24 maja 2010, 17:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
na początek reset kompa /odłączyć akumulator na godzinkę/ no chyba że mechaniory kasowali już adaptację. Jeżeli nic to w zależności od instalki gazowej, jeśli w programie od gazu masz wykres graficzny czasów wtrysku poszczególnych wtryskiwaczy można podejrzeć czy na którymś nie przerywa zapłon...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: TRZESIE jedna glowica V8 730 e38
PostNapisane: 24 maja 2010, 18:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: Elblag
Moje BMW: E38 730I
kolego mozesz miec racje moze to winna gazu , podpowiedzano mi zeby sprawdzic sterownik od instalacji (BRC) moze on daje jakies zle dane do wtryskiwaczy , akumulator byl odlaczany...... hmmm dzieki sprawdze to napewno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Trzęsie jedna głowica V8 730
PostNapisane: 26 maja 2010, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: Elblag
Moje BMW: E38 730I
Sprawdzilam sterownik od gazu ,po odlaczeniu go silnik dalej chodzi bez zmian czyli trzesie ta lewa glowica :zdegustowany: rece odpadaja mechanik wyslal mnie do serwisu bmw :cenzura: madrala jak zaplaci za naprawe to chetnie pojade :cwaniak: , aaaa wyszlo jeszcze na kompie od gazu ze sa zle parametry spalin ......hmmm moze to jednak cos z ukladem wtryskowym :/ prosze o dalsze rady i wskazowki :rozpacz: pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Trzęsie jedna głowica V8 730
PostNapisane: 26 maja 2010, 16:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo
Moje BMW: e39 535, e34 520 24V
..przyczyn może być sporo, dlatego pisałem o sprawdzeniu w programie gazowym wykresu wtrysków /nie wiem czy brc to ma/ by przede wszyskim ustalić czy nie przerywa zapłon lub wtrysk na jednym z cylindrów, czy telepie całym silnikiem z nieszczelności podciśnienia np. separator oleju czyli tzw. membrana. Może też być sonda lub kończący sie katalizator /na zimno słychać stukanie w okolicy kata, które na ciepło ustaje/. Najlepiej znależć zwykły warsztat gdzie znają sie na bmw bo i czasem w serwisie wymianią pół silnika a dalej to samo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Trzęsie jedna głowica V8 730
PostNapisane: 27 maja 2010, 07:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 113
Lokalizacja: Elblag
Moje BMW: E38 730I
witam sondy sa nowe , katalizator byl zapchany i jest wyciety , nowe sa swiece,czujnik temperatury silnika, 2 wtryski, reperowany byl (ze sie tak wyraze) sterownik silnika, co do telepania silnika to wyraznie trzesie jedna strona lewa ,nawet drgania przechodza na bude tylko z lewej strony kierowcy ,prawa nie trzesie...,hmmm moze nie mam racji ale ja dalej bede szukac w kierunku przebicia zaplonu lub wtrysku a jakims garze tak mi sie wydaje z obesrwacji auta , dzieki za dalsze podpowiedzi ;) SZUKAM SPECA OD BMW w Gdansku moze ktos poleci jakiegos Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Trzęsie jedna głowica V8 730
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 17:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e38
Kod silnika: M62B35
Witam. Mam podobny problem... Piekna naprawilas to? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL