BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 19:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 08:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Podobno te dwa kilo mniej wzięły się stąd, że auto było ważone z Robertem na pokładzie, a ten gapa zapomniał zjeść rano śniadania :mur:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 08:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Pułkownik Zuber napisał(a):
gapa zapomniał zjeść rano śniadania

A musi ? :P Nie zalujcie tak bardzo, rzeczywiscie go szkoda, ale "pazura pokazał" i to jest najwazniejsze :ok:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 08:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
Podobno te dwa kilo wzięły się stąd, że auto było ważone z Robertem na pokładzie, a ten gapa zapomniał zjeść rano śniadania

:shock: dośc solidne to śniadanko.... :twisted:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 10:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Szkoda chłopaka, miejmy nadzieje że następnym razem już będzie dobrze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 11:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
"Zespół Formuły 1 BMW Sauber i kierowca Jacques Villeneuve rozwiązały za porozumieniem stron kontrakt. Oznacza to, że do końca sezonu Kanadyjczyk nie będzie startował w barwach tego teamu, poinformowało kierownictwo ekipy.

Stanowisko szefów BMW Sauber w sprawie Villeneuve'a nie rozstrzyga o roli Roberta Kubicy w tym zespole. Przedstawiciele BMW nie zamierzają obecnie komentować sytuacji Kubicy w kontekście rozwiązania umowy z Villeneuvem. W najbliższych dniach wyjaśni się czy Polak wystartuje w Grand Prix Turcji (27 sierpnia).

"Nie możemy komentować sytuacji Kubicy. Nie wiemy też kiedy zapadnie decyzja o ewentualnych dalszych startach Roberta" - powiedział PAP przedstawiciel polskiego kierowcy Marcin Czachorski.
Villeneuve miał wypadek podczas wyścigu o Grand Prix Niemiec w niedzielę 30 lipca. Poinformował ekipę, że z powodu obrażeń nie mógł wystąpić w wyścigu na torze Hungaroring. W tej sytuacji szef zespołu BMW Sauber Mario Theissen zadecydował, że drugi bolid zespołu powierzony zostanie trzeciemu kierowcy - Robertowi Kubicy.

Dał jednocześnie do zrozumienia, że o tym, kto będzie partnerem Nicka Heidfelda w dalszej części sezonu zadecyduje postawa Polaka w GP Węgier. Na torze Hungaroring, w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, Kubica osiągnął metę na siódmym miejscu. Kilka godzin później został zdyskwalifikowany z powodu zbyt małej wagi bolidu.

"Jacques spisywał się w tym sezonie bardzo dobrze, zdobywając pierwsze w historii punkty dla zespołu w Grand Prix Malezji. Jego wkład w prace nad samochodem oraz w rozwój nowo utworzonej ekipy BMW Sauber F1 Team był znaczący. Jednak po jego wypadku na torze Hockenheim zespół zdecydował się przeanalizować różne opcje na sezon 2007, w tym sprawdzenie Roberta Kubicy w roli kierowcy wyścigowego" - wyjaśnił dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen.

"Nasza decyzja, związana z oceną różnych możliwych rozwiązań dotyczących składu kierowców, w naturalny sposób wpłynęła na pozycję Jacques'a. W pełni rozumiemy, że w obecnych warunkach niepewności trudno jest Jacques'owi utrzymać dotychczasowy poziom zaangażowania przez resztę sezonu. Szanujemy jego zdanie i życzymy mu udanej przyszłości" - dodał Niemiec.

Kubica jest pełen nadziei co do jego dalszej przyszłości w Formule 1. "Dyskwalifikacja jest bardzo frustrująca, ale jestem zadowolony z udanego występu i mam nadzieję, że czeka mnie jeszcze wiele przyjemnych emocji w Formule 1" - powiedział po niedzielnym wykluczeniu polski kierowca."
---
Link -> http://sport.onet.pl/0,1248769,1367441,wiadomosc.html

No to się będzie działo :mrgreen: =D>

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 11:40 
mike_r6 napisał(a):
No to się będzie działo


Racja, ale bedzie dobrze
:hurra:


Góra
  
 
 Tytuł: Kubica zastąpił Villeneuve'a!
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 13:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Jak poinformował jeden ze znanych serwisów, poświęcony Formule 1, BMW-Sauber ogłosił już swój plan na kilka najbliższych miesięcy. Ważne miejsce w nim będzie pełnił polski kierowca Robert Kubica.
Działacze tego teamu z wielkim zaskoczeniem przyjęli fakt, Że podczas Grand Prix Węgier na podium stanął ich kierowca Nick Heidfeld. Taki sukces był bowiem planowany dopiero na rok 2007. Szybko postanowiono wiec zweryfikować plany.

Szefostwo BMW-Sauber postanowiło przed czasem skorzystać z usług Roberta Kubicy, który przejął numer od Kanadyjczyka Jacquesa Villeneuve'a i został drugim obok Heidfelda pilotem tej ekipy. Były mistrz świata zdecydował się bowiem rozwiązać kontrakt jeszcze przed jego wygaśnięciem.
-> http://sport.onet.pl/0,0,1367517,wiadomosc.html#dalej
---

Ha ! :D

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 15:15 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 44
Posty: 990
Lokalizacja: Żory
Moje BMW: E46 330i, było kilka
Kod silnika: M54B30
Co do opon i ich zuzywalności, to zwykłe Slicki są przeznaczone na około 20-30 okrażeń. Opony na mogrą nawierzchnię (pośrednie) przeznaczone sa na podobną odległość(na tych jechał Kubica), ale Robert zrobił na nich 51 okrążeń, z czego płowa była prawie na suchej nawierzni. Reasumując, Mieksza guma, 51 okrazeń, mokry tor ale do pewnego momentu, więc chyba jest mozliwe żeby z każdej opony zeszło po 0,5kg, oczywiście jest to wina tylko i wyłacznie Teamu BMW, że nie wkalkulowali tego.

Dlaczego nie zmienił? A bo dlatego, ze mozna mieć tylko 4 komplety opon, widocznie mieli tylko 1 komplet pośrednich. Przeciez był w Boksie i nie zmienili mu, podobnie miało wielu innych kierowców. A później bali się dać dedbiutantowi slicki na nie dokońca wyschnięty tor. pzdr

Brawo Robert w końcu Polak w F1 =D>

_________________
Pełna oferta oryginałów i zamienników dla BMW|MINI|MOTORRAD

http://www.ASO-BMW.pl[/b]
https://www.facebook.com/ASOBMW/

Sprzedam:
BMW X3 Sport Pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2006, 22:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 324
Lokalizacja: z MOKOTOWSKICH
oglądałem wyscig i jak na debiut kubicy poszło mu niezle szkoda że popełnił kilka zonków ale i tak jest super.
ale zawsze cos sie musi sp....2 kg. za mało to dopiero porabane przepisy a mogło byc tak pieknie elo

_________________
BMW E39 M52 B25
GG 5058154
UNLIMITED STREET MACHINE
DEVIL-CAR MOTORSPORT-specjalizacja BMW serwis BMW TEL 600-832-790
USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEPROWADZKI CAŁY KRAJ DO 3,5T IVECO DAILY KONTENER


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2006, 00:28 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Fachowe serwisy zajmujące się Formułą 1 już przesądziły sprawę, że miejsce Jacquesa Villeneuve'a, byłego mistrza świata, zajmie w ekipie BMW-Sauber polski kierowca Robert Kubica.


O tym, że Kubica zastąpi Villeneuve'a mówił już w niedzielę Hans Joachim Stuck, były niemiecki kierowca wyścigowy, który jest jednym z ekspertów w niemieckiej telewizji.
Jak się okazało, miał rację, bowiem w poniedziałek doszło do rozwiązania umowy Kanadyjczyka. W jego miejsce wskoczy więc Kubica, bo naturalną koleją rzeczy jest, że w takiej sytuacji BMW-Sauber skorzysta ze swojego trzeciego kierowcy.

"Polak mimo kilku wypadnięć z trasy i kilku popełnionych błędów był chwalony ze wszystkich stron" - można przeczytać w jednym z serwisów.

"Jestem pewien, że jeszcze wiele o nim usłyszymy" - stwierdził Stuck.

Obrazek


http://sport.onet.pl/74455,1248769,1367 ... omosc.html

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2006, 14:36 
Labrador napisał(a):
Fachowe serwisy zajmujące się Formułą 1 już przesądziły sprawę, że miejsce Jacquesa Villeneuve'a, byłego mistrza świata, zajmie w ekipie BMW-Sauber polski kierowca Robert Kubica.


O tym, że Kubica zastąpi Villeneuve'a mówił już w niedzielę Hans Joachim Stuck, były niemiecki kierowca wyścigowy, który jest jednym z ekspertów w niemieckiej telewizji.
Jak się okazało, miał rację, bowiem w poniedziałek doszło do rozwiązania umowy Kanadyjczyka. W jego miejsce wskoczy więc Kubica, bo naturalną koleją rzeczy jest, że w takiej sytuacji BMW-Sauber skorzysta ze swojego trzeciego kierowcy.

"Polak mimo kilku wypadnięć z trasy i kilku popełnionych błędów był chwalony ze wszystkich stron" - można przeczytać w jednym z serwisów.

"Jestem pewien, że jeszcze wiele o nim usłyszymy" - stwierdził Stuck.


Świetnie =D> :mrgreen: Jest pierwszym polakiemw Formule 1 i jeszcze tak świetnie mu sie powodzi :D

PS.
Fajną ma czapke !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2006, 00:28 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Średnia oglądalność transmisji z debiutu Roberta Kubicy w Formule 1 wyniosła 2 mln 401 tys. To rekord w historii stacji TV4 - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Udział w rynku antenowym wyniósł 21,5 procenta i dał TV4 pozycję lidera w danym czasie antenowym. W przyszłym sezonie jednak transmisję z wyścigów Formuły 1 pokazywać będzie TVN.


Obrazek


http://sport.onet.pl/74455,1248769,1367 ... omosc.html

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2006, 00:36 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
F1 - Robert Kubica OnBoard lap USA 2006

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/R87r19QlctE"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/R87r19QlctE" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed></object>

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2006, 08:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Fortuna dla Schumachera! Czy będzie miejsce dla Kubicy?
Przegląd Sportowy/MS /06:22


100 milionów dolarów na sezon oferują szefowie BMW Sauber Michaelowi Schumacherowi. Ten – na razie – nie podjął tematu – informuje „Przegląd Sportowy”.
- Tak to prawda – oświadczył szef BMW Sauber, Mario Thiessen, pytany o rewelacje „Bilda”, który napisał, że niemiecki team zaproponował Schumacherowi umowę od 2007 roku. Thiessen dodał jednak, że była to luźna rozmowa, a konkrety nie padły.

Czy flirt z Schumacherem oznacza, że maleją szanse Roberta Kubicy na przyszłoroczny angaż w roli kierowcy wyścigowego F1? Niekoniecznie, bo świetne treningi i udany – mimo dyskwalifikacji zawinionej przez team – debiut w GP Węgier zwróciły uwagę wielu.
Jeśli szef BMW Mario Thiessen zatrudniłby „Schumiego” to miałby twardy orzech do zgryzienia, bo w teamie jest też przecież inny Niemiec Nick Heidfeld. Czy zrezygnować z niego, czy talentu Kubicy? Szef BMW Sauber Thiessen dobrze wie, że jeśli wybierze tę drugą opcję, na Polaku skorzysta ktoś inny.

Link -> http://sport.onet.pl/0,1248769,1368395,wiadomosc.html
-------------

Fajna "luźna" rozmowa - 800tys. zł na dzień... :twisted:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2006, 09:01 
mike_r6 napisał(a):
Czy flirt z Schumacherem oznacza


I to jeszcze takie rzeczy sie tam działy :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2006, 01:51 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Pierwszy kierowca BMW Sauber Nick Heidfeld stwierdził, że ufa Robertowi Kubicy i jest zadowolony, że to właśnie Polak zastąpił w teamie Jacquesa Villeneuve’a.
- Jestem pod wrażeniem jazdy Kubicy i tego, że prawie nie robi błędów. Przed sezonem chciałem, by dołączył do nas doświadczony kierowca testowy. Nie chciałem byśmy tracili czas na młodego kierowcę, który dopiero będzie poznawał tory. Robert jednak zadziwiająco szybko się uczy i zadziwia nas tym, że prawie nie robi błędów - powiedział Heidfeld.


Obrazek


http://sport.onet.pl/74455,1248769,1369 ... omosc.html

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2006, 01:54 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Niki Lauda: Kubica popełnił błąd

Legendarny kierowca Formuły 1 Niki Lauda wypowiedział się na temat startu i dyskwalifikacji Roberta Kubicy w GP Węgier.
Polak na torze Hungaroring zajął znakomite 7. miejsce, jednak po wyścigu został zdyskwalifikowany ponieważ jego bolid ważył dwa kilogramy za mało.

- Kubica popełnił błąd początkującego kierowcy, debiutanta. Chciał przyjechać do mety na wysokim siódmym miejscu i zapomniał o procedurach – powiedział Niki Lauda.



Obrazek

Lauda zdradza Kubicy jak "przybrać na wadze"


Formuła 1 ma mnóstwo sekretów. Słynny Niki Lauda zdradza Robertowi Kubicy jak „przybrać na wadze” pod koniec wyścigu.
Gdyby Robert Kubica miał więcej doświadczenia to na pewno zdołałby uniknąć dyskwalifikacji w GP Węgier. Popełnił błąd debiutanta – wypalił Lauda, który tym zdaniem bardzo zaskoczył środowisko. Do tej pory w F1 inaczej tłumaczono sobie dyskwalifikację Polaka, której bezpośrednim powodem była niedowaga bolidu (2 kilogramy).

Opony stosowane w F1 ważą 10-12 kg, tak więc nie trudno sobie wyobrazić półkilogramowe starcie każdej z nich. Tyle tylko, że – jak twierdzi Lauda – równie łatwo „uzupełnić braki”.

Trzeba się tylko postarać i „pozbierać” z toru resztki gumy i żwiru. W końcówce wyścigu zawsze jest tego pełno, wystarczy jechać po śladach.

- To standardowa procedura w F1. Stosuje się ją bardzo często właśnie po to, by uniknąć niedoważenia bolidu, ale Kubica debiutował GP Węgier i swoją uwagę skupił na tym, by dowieźć 7. miejsce do mety – zakończył Niki Lauda.





http://sport.onet.pl/74455,1248769,1369 ... omosc.html

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2006, 10:10 
Przeciez to niebyła jego wina ze miał niedowage :-k albo :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2006, 11:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
DAREX napisał(a):
Przeciez to niebyła jego wina ze miał niedowage albo

Nie jestem pewien, ale chyba team razem z kierowca podejmuja decyzje, co i jak przeprowadzic w czasie wyscigu, z ta roznica, ze team ma ludzi do strategii a kierowca ma sie skupic na wygrywaniu

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL